Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Licznik odwiedzin: 64683
Ensto Pol - Systemy ogrzewania

Ensto Pol Systemy ogrzewania

Telefon 801 360 066
E-mail biuro@ensto.com
Adres Starogardzka 17A, 83-010 Straszyn
Obrotowy wymiennik ciepła – „serce” każdej centrali Enervent Centrale wentylacyjne Enervent produkowane są w Finlandii od ponad 30 lat. Projektowane są do pracy w ekstremalnych, skandynawskich warunkach klimatycznych, dlatego też wybór serca centrali mógł być tylko jeden: obrotowy wymiennik ciepła. Charakteryzuje się on wysoką sprawnością w każdych warunkach w przeciwieństwie do wymienników płytowych,... Czytaj więcej
Ensto Pol

Obrotowy wymiennik ciepła – „serce” każdej centrali Enervent

Centrale wentylacyjne Enervent produkowane są w Finlandii od ponad 30 lat. Projektowane są do pracy w ekstremalnych, skandynawskich warunkach klimatycznych, dlatego też wybór serca centrali mógł być tylko jeden: obrotowy wymiennik ciepła.

Charakteryzuje się on wysoką sprawnością w każdych warunkach w przeciwieństwie do wymienników płytowych, gdzie stopień odzysku ciepła spada wraz z temperaturą powietrza zewnętrznego. Maksymalna sprawność central Enervent wynosi do 87%, ale średni roczny odzysk ciepła ponad 70%. W kategoriach efektywności energetycznej „ecoDesign” zostały one ocenione jako kategoria „A+” dla strefy klimatycznej zimnej (Polska). Centrale z wymiennikiem obrotowym odzyskują również wilgoć, co jest bardzo istotne w polskim klimacie, gdyż zapobiega niekorzystnemu dla naszego
zdrowia przesuszeniu powietrza. Na życzenie Klienta centrale Enervent mogą być wyposażone w wymienniki higroskopijne, które odzyskują znacznie więcej wilgoci niż wymienniki standardowe.

Szeroka gama central

Bardzo szeroka gama central z odzyskiem ciepła firmy Enervent pozwala wybrać rozwiązanie optymalnie dostosowane do własnych potrzeb. Centrale z serii LTR mogą pracować zarówno w pomieszczeniach ogrzewanych, jak i nieogrzewanych, po zaizolowaniu wełną o grubości 100 mm. Pozostałe centrale można montować tylko w pomieszczeniach, w których temperatura nie spada poniżej +5°C.

Intuicyjna automatyka Intuicyjna automatyka Enervent

Automatyka ma znaczący wpływ nie tylko na działanie centrali, czy na wygodę obsługi, ale również na oszczędność energii. Najbardziej popularną w Polsce centralą z oferty Enervent jest LTR-3 EC, która posiada automatykę standardową. Podstawowe sterowanie ECC spełnia wymagania większości Klientów, a na dodatek jest bardzo atrakcyjne cenowo. Właśnie w cenie i jakości należy upatrywać tak dużej popularności tego modelu. Sterownik ECC posiada 4 biegi (każdy z biegów można ustawić za pomocą trymera na płycie głównej), 4 poziomy temperatury nawiewu (modele ECE), włączenie/wyłączenie odzysku ciepła oraz sygnalizację alarmu.

Centralę można wyposażyć też w przycisk nadciśnienia, który jest niezwykle przydatny np., gdy chcemy rozpalić w kominku. Chociaż ECC jest najprostszym typem automatyki do central Enervent, to jednak umożliwia sterowanie
zewnętrznym sygnałem cyfrowym, pochodzącym np. z systemu automatyki lub zarządzania budynkiem (BAS lub BMS). Sterowanie ECC może być zastosowane tylko do central standardowych (modele EC) lub z nagrzewnicą wtórną elektryczną (modele ECE). W pozostałych przypadkach niezbędne jest zastosowanie automatyki zaawansowanej.

Na szczególną uwagę zasługuje najnowszy typ automatyki MD. Dzięki niej można sterować centralą Enervent zdalnie przez Modbus, KNX (opcja), Ethernet i Internet (eAir Web). Dzięki usłudze w chmurze internetowej Enervent eAir sterowanie możliwe jest z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu, wykorzystując do tego celu komputer, tablet lub smartfon. Z punktu widzenia Użytkownika najważniejszym elementem automatyki MD jest bezprzewodowy panel sterujący eAir z ekranem dotykowym. Sterowanie centralą wentylacyjną jest teraz łatwe i przyjazne, a zaawansowane funkcje uruchamiane są przez kliknięcie odpowiedniej ikony na ekranie dotykowym. Ciekawym rozwiązaniem jest nowa funkcja „Eco”, która maksymalizuje wydajność energetyczną central Enervent, a więc minimalizuje koszty zużycia energii. Sterownik eAir, jak i sterowanie przez internet dostępne są w polskiej wersji językowej.

Wstępne podgrzewanie lub schładzanie powietrza zewnętrznego

Centrale Enervent wyposażone w automatykę MD mogą współpracować z glikolowym wymiennikiem ciepła Enervent CHG lub gruntowym powietrznym wymiennikiem ciepła. Zastosowanie wymiennika CHG lub GWC ma na celu wstępne podgrzewanie powietrza zimą i schładzanie latem. Takie rozwiązanie zapewnia znaczne oszczędności dzięki zmniejszeniu zużycia energii potrzebnej do ogrzania i chłodzenia powietrza wentylacyjnego.

Taki układ poprawia niezawodność systemu wentylacji, także przy ekstremalnych temperaturach powietrza zewnętrznego.
Latem możemy chłodzić powietrze nawiewane bez zastosowania dodatkowych urządzeń chłodzących.

Enervent Premium – centrale z pompą ciepła

Enervent Premium – centrale z pompą ciepła Firma Enervent oferuje także centrale z nagrzewnicami i chłodnicami wtórnymi wodnymi, również do współpracy z pompami ciepła. Powietrze nawiewane będzie schładzane lub ogrzewane, co wpłynie na znaczne oszczędności energii i przyjemniejszy klimat w domu. Najbardziej zaawansowane centrale w ofercie Enervent to urządzenia z serii Premium i Superior. Stanowią one połączenie centrali wentylacyjnej z odzyskiem ciepła i powietrznej pompy ciepła, gdzie agregat skraplający montowany jest na zewnątrz budynku (MDX) lub pompa ciepła jest całkowicie wbudowana (HP). Interesującym rozwiązaniem opracowanym przez Enervent są centrale wentylacyjne z serii Superior. Bazują one na centralach HP, w których zamontowano dodatkowy wymiennik ciepła. Wymiennik ten odzyskuje energię odpadową generowaną w czasie pracy pompy ciepła, a następnie wykorzystuje ją np. do ogrzewania ciepłej wody użytkowej, ogrzewania lub chłodzenia powietrza nawiewanego itp.

Więcej informacji i porad na profilu „EnstoEnerventPL” na Facebooku!

INFORMACJE DODATKOWE

Centrale Enervent są poddawane badaniom potwierdzającym ich parametry, m. in. urządzenia z serii LTR-2 i Pelican posiadają certyfikat Instytutu Domów Pasywnych w Darmstadt.

Budujemy Dom marzec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum