Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Urządzamy pokój dziecka

Pokój dziecka to miejsce zabawy i wypoczynku. Przestrzeń odzwierciedlająca osobowość i zainteresowania małego lokatora. Warto dobrze przemyśleć wybór mebli i dodatków, a przy okazji podpowiadać, proponować i kształtować wyczucie dobrego smaku od najmłodszych lat.

MEBLE NA LATA

 

Gdy urządzamy pokój malucha, zaczynamy od mebli, takich jak łóżeczko ze szczebelkami i komoda z przewijakiem. W miarę jak dziecko dorasta, zmieniamy wystrój. Czasem trudno to zrobić, mając już wcześniej kupione meble, niezbyt trafione i mało przyszłościowe. Warto więc od początku robić zakupy z myślą o tym, jak będą się sprawdzały za dwa, trzy, czy nawet sześć lat.

 

Lepiej zainwestować w łóżeczko rosnące z dzieckiem, które z małego, ze szczebelkami, można przeobrazić w tapczanik – zdejmując boki i wydłużając spód. Niektóre zestawy mebli są tak pomyślane, że mogą służyć dziecku przez kilkanaście lat. Poza łóżeczkiem zmienić można wygląd szafy, przekładając drzwi z wizerunkiem misia na drugą, gładką stronę. Do wielu kolekcji producenci zapewniają możliwość dokupienia kolejnych elementów, takich jak np. biurko, które nie jest potrzebne jeszcze dwulatkowi, ale przyda się już pierwszoklasiście.

 

Warto zaoszczędzić, kupując rozwojowe zestawy, bo i tak wiele elementów dekoracyjnych, takich jak tapeta w misie, trzeba będzie z czasem wymienić. Jako długodystansowe rozwiązanie sprawdzą się stonowane kolory. W pokojach niemowlaków można zastosować bardzo modne pastele (szczególnie ecru, biel wełny lub perłowe szarości) w jednym lub dwóch odcieniach.

fot. BABYVIP

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny