Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Planujemy przestrzeń dzienną

Salon to jedna z ważniejszych części domu. Miejsce wypoczynku, relaksu i zabawy, w którym koncentruje się nasze życie rodzinne i towarzyskie. Czy można zaaranżować go tak, by pełnił wszystkie te funkcje i na dodatek był naprawdę reprezentacyjny?

SOFA W CENTRUM UWAGI

 

Absolutnym must have salonu są wygodne meble wypoczynkowe, bo to one stanowią punkt odniesienia dla reszty elementów wyposażenia i odruchowo właśnie ich poszukujemy, wchodząc do pomieszczenia. Jeżeli wybieramy styl klasyczny, skupiamy się jedynie na szerokości i obiciu kanapy, bowiem niewiele jest tradycyjnych mebli wypoczynkowych z dodatkowymi funkcjami.

 

Inaczej jest w przypadku sof nowoczesnych. Tu możemy wybrać jeden z tysięcy dostępnych na rynku modeli różniących się miękkością siedziska, funkcjami, a także możliwością rozbudowy o dodatkowe moduły. Jakie dodatkowe funkcjonalności są ważne? Właściwie im więcej, tym lepiej, pod warunkiem, że producent zadbał o jakość rozwiązań i materiałów. Podstawowe to regulowane zagłówki, które zwykle można pochylić lub wysunąć, by służyły wyższym osobom.

 

Niektóre meble, przede wszystkim fotele, mają również wysuwany podnóżek. Bardzo przydatną funkcją jest możliwość rozkładania sofy do spania, jednak większość mechanizmów nie wytrzymuje zbyt długo codziennego użytkowania (bardziej niezawodna pod tym względem jest typowa wersalka), tak więc sofa rozkładana sprawdza się, gdy musimy tylko raz na jakiś czas przenocować gości. Doskonałym sposobem na ciekawe i funkcjonalne zaaranżowanie salonu jest wykorzystanie możliwości kanap modułowych. Pozwalają one najlepiej aranżować przestrzeń salonu, ponieważ za pomocą modułów możemy często nadawać kanapie inny kształt.

fot. NAP

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny