Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Ściany i podłogi w kuchni

Kuchenne ściany i podłogę z jednej strony traktujemy jako tło dla mebli i sprzętu AGD, a z drugiej chcemy przydzielić im rolę dekoracyjną. Ale musimy myśleć o czymś jeszcze – o funkcjonalności i trwałości zastosowanych materiałów. To dlatego wybór jest taki trudny, ale na szczęście nie niemożliwy.

SALONOWE INKLINACJE

 

Kuchnię już dawno przestaliśmy traktować jako domowe zaplecze gospodarcze. Teraz jest pełnoprawną częścią domu, nierzadko nobilitowaną, bo to ona właśnie jest ulubionym miejscem spotkań z rodziną i znajomymi. Naturalne staje się więc, że wiele typowo salonowych elementów dekoracyjnych i wykończeniowych trafia do kuchni.

 

Dlatego też ściany i podłogi tradycyjnie wykładamy płytkami, ale sięgamy też po kamień naturalny, drewno, tapety, farby czy korek. Mimo tego bogactwa, najczęściej wybieraną okładziną ścienną w kuchni okazują się tradycyjnie płytki ceramiczne. Co one mają w sobie? Przede wszystkim nie można odmówić im urody i różnorodności. Projektanci starają się bowiem ciągle zaskakiwać nas wzorami i fakturami. Eksperymentują również z formatem i kształtem, a my możemy przebierać w ofercie – poczynając od mozaik o kostkach 3 x 3 cm, naklejanych na wygodne w układaniu siatki, poprzez tradycyjne kafelki 10 x 10 cm i 20 x 20 cm, a kończąc na płytkach dużych, np. 30 x 60 cm.

 

Istnieją też formaty większe, ale trudno je polecać na wąską przestrzeń między blatem a górną linią szafek. Tu sprawdzają się mniejsze płytki oraz mozaiki. Jeśli nie boimy się, że z czasem kuchnia zapełni się mnóstwem drobiazgów, można urozmaicić monotonię jednobarwnych kafelków dekorami. Mogą to być pojedyncze płytki, ale także całe, kilkuelementowe motywy dekoracyjne.

fot. EURO-CERAMIKA

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny