Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Wanny i natryski

Zastanawianie się, co jest lepsze – wanna czy kabina – może zaprowadzić jedynie w ślepy zaułek. Wszak obie mają swoje wady i zalety, a wybór trzeba uzależnić od wielkości łazienki, a także potrzeb i stylu życia jej użytkowników.

TRUDNA DECYZJA

 

Na etapie wyposażania lub remontu niezbyt dużej łazienki, jej właściciele zwykle zadają sobie pytanie: wanna czy kabina? Przeprowadzają sondaż wśród znajomych, przeglądają fora w Internecie i niestety efekt zwykle jest taki, że… wiedzą tyle, co wcześniej. A to z tej prostej przyczyny, że każdy ma inne preferencje.

 

Jedni uwielbiają długie wylegiwanie się w ciepłej wodzie i dla nich łazienka bez wanny nie istnieje. Inni nie potrzebują rytuału kąpieli i wolą szybki prysznic – idealny, żeby zmyć rano z siebie resztki snu i popędzić do pracy. Wyższość kabiny prysznicowej nad wanną argumentują nie tylko oszczędnością czasu, ale przede wszystkim wody. Faktycznie, szybki natrysk nabije na nasz domowy licznik znaczniej mniej litrów. Wiemy jednak, że gdy jest miły i ciepły, sprawia, że zapominamy o rzeczywistości i wydłużamy toaletę.

 

Z drugiej strony – kąpiel w małej wannie, której na dodatek nie napełnimy po brzegi, też nie musi pochłaniać hektolitrów wody. Ponadto wiele osób wannę traktuje na co dzień jak kabinę prysznicową, nie napełniając jej po brzegi. Warto też dodać, że wanna bywa bardziej wszechstronna niż kabina. Wygodniej w niej umyć małe dziecko (a dzieci uwielbiają wylegiwanie się w wodzie!), można też uprać dużą rzecz. Kabina nie nadaje się do tego – wyjątkiem jest taka, która ma głęboki brodzik.

fot. DURAVIT

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny