Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Baterie łazienkowe

Piękne i oryginalne baterie mogą budzić prawdziwe pożądanie. Mają zadziwiające formy i niezwykłe kolory. Bywają dekorowane kryształami i kolorową ceramiką. Często projektują je znani designerzy. Jednocześnie producenci zgodnie z ekomodą, stosują w bateriach rozwiązania oszczędzające wodę.

ZBIERZ KOLEKCJĘ

 

Producenci zachęcają do kupowania kompletu baterii łazienkowych, czyli elementów pochodzących z tej samej kolekcji. I słusznie, bo dzięki temu nie mnożymy kolorów i stylów w jednym pomieszczeniu. To ograniczenie nie musi oznaczać ubogiego wyboru, bowiem zwykle seria obejmuje kilkanaście lub kilkadziesiąt elementów. Są w niej nie tylko baterie natryskowe, umywalkowe, bidetowe i wannowe, ale też termostaty, główki i głowice natryskowe. Do tego dochodzą najróżniejsze wersje baterii.

 

Na przykład bateria umywalkowa w ramach jednej kolekcji bywa oferowana w wersji stojącej na obrzeżu umywalki, stojącej nablatowej (do montażu np. na blacie szafki ma nieco wyższy korpus), ściennej natynkowej (typowa, z widocznym korpusem) i podtynkowej (widoczna jest tylko wylewka i uchwyt sterujący). Baterie wannowe i natryskowe również mogą mieć wiele wersji. W jednej kolekcji można znaleźć zarówno baterię wannową ścienną (natynkową lub podtynkową), jak i do montażu na obrzeżu wanny, a wśród nich wersje z zestawem prysznicowym (i przełącznikiem do zmiany źródła wody) lub bez niego.

 

Ponadto kolekcje coraz częściej wzbogacane są o modele nietypowe, takie jak baterie umywalkowe i wannowe do montażu w posadzce, wyróżniające się wysokim (ok. 110 i 80 cm) korpusem.

fot. KOHLER

Pozostałe artykuły
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny