Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Baterie łazienkowe

Piękne i oryginalne baterie mogą budzić prawdziwe pożądanie. Mają zadziwiające formy i niezwykłe kolory. Bywają dekorowane kryształami i kolorową ceramiką. Często projektują je znani designerzy. Jednocześnie producenci zgodnie z ekomodą, stosują w bateriach rozwiązania oszczędzające wodę.

ZBIERZ KOLEKCJĘ

 

Producenci zachęcają do kupowania kompletu baterii łazienkowych, czyli elementów pochodzących z tej samej kolekcji. I słusznie, bo dzięki temu nie mnożymy kolorów i stylów w jednym pomieszczeniu. To ograniczenie nie musi oznaczać ubogiego wyboru, bowiem zwykle seria obejmuje kilkanaście lub kilkadziesiąt elementów. Są w niej nie tylko baterie natryskowe, umywalkowe, bidetowe i wannowe, ale też termostaty, główki i głowice natryskowe. Do tego dochodzą najróżniejsze wersje baterii.

 

Na przykład bateria umywalkowa w ramach jednej kolekcji bywa oferowana w wersji stojącej na obrzeżu umywalki, stojącej nablatowej (do montażu np. na blacie szafki ma nieco wyższy korpus), ściennej natynkowej (typowa, z widocznym korpusem) i podtynkowej (widoczna jest tylko wylewka i uchwyt sterujący). Baterie wannowe i natryskowe również mogą mieć wiele wersji. W jednej kolekcji można znaleźć zarówno baterię wannową ścienną (natynkową lub podtynkową), jak i do montażu na obrzeżu wanny, a wśród nich wersje z zestawem prysznicowym (i przełącznikiem do zmiany źródła wody) lub bez niego.

 

Ponadto kolekcje coraz częściej wzbogacane są o modele nietypowe, takie jak baterie umywalkowe i wannowe do montażu w posadzce, wyróżniające się wysokim (ok. 110 i 80 cm) korpusem.

fot. KOHLER

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny