Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Wybieramy drzwi

Stanowią nieodłączny element wyposażenia domu. Muszą współgrać nie tylko z aranżacją i charakterem wnętrza, a także, a może nawet przede wszystkim, powinny właściwie spełniać swoją funkcję. Drzwi są inwestycją na lata wartą gruntownego przemyślenia.

WEDŁUG KLUCZA

 

Drzwi wewnętrzne wybiera się na dość wczesnym etapie wykańczania lub remontowania wnętrz, dlatego często determinują nasze późniejsze decyzje dotyczące wyposażenia. Ich kupno to również spory koszt – zależnie od ilości pomieszczeń w domu, potrzeba ich kilka lub nawet kilkanaście, dlatego decyzja musi być przemyślana. Ważny jest nie tylko wygląd drzwi, ale też konstrukcja i materiały. Dobrze wykonane będą nam długo służyły i zapewnią komfort użytkowania. Trudno nie docenić takich zalet.

 

Wymianę lub montaż nowych drzwi wewnętrznych zaplanujmy według sprawdzonego klucza. W pierwszej kolejności należy wymierzyć miejsce, w którym mają być osadzone. Dzięki temu idealnie dopasujemy ościeżnicę i skrzydło drzwiowe. Wybierać możemy spośród typowych szerokości (60, 70, 80, 90 cm) lub zamówić drzwi o wymiarach niestandardowych. W kolejnym kroku musimy zdecydować, w którą stronę mają się otwierać skrzydła – na zewnątrz czy do wewnątrz, a więc czy będą prawe czy lewe.

 

Prawe skrzydło to takie, które ma zawiasy po prawej stronie (przy założeniu, że otwieramy je do siebie), natomiast lewe po stronie lewej. Decyzja o kierunku otwierania drzwi jest kwestią indywidualną i zależy od wygody i funkcjonalności. Konieczne jest zwrócenie uwagi na ustawienie mebli i rozlokowanie włączników światła.

fot. POL-SKONE

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny