Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2014
Ściany i podłogi w łazience

Wybierających posadzkę i okładzinę ścienną do łazienki czeka nie lada zadanie. Nie ma idealnej ceramiki? Wręcz przeciwnie – jest jej zbyt wiele. Na dodatek kuszą też inne rozwiązania: szkło, kamień naturalny, piękne drewno, a nawet metal…

RÓG OBFITOŚCI

 

4 Płytki, przynajmniej jeśli chodzi o łazienkę, mają ogromną przewagę nad innymi materiałami wykończeniowymi. Wynika to przede wszystkim z faktu, że są praktyczne – woda im niestraszna, łatwo je umyć i nie wymagają specjalnej pielęgnacji. Nie bez znaczenia jest też łatwość układania i oczywiście ogromny wybór przepięknych wzorów i formatów. Zaglądając do salonu wyposażenia, bez trudu znajdziemy przynajmniej kilka kolekcji, które przypadną nam do gustu. A ich cena wcale nie musi zwalać z nóg. Najtrudniejsze jest podjęcie decyzji. Wszak nie skujemy podłogi i ścian po miesiącu, kiedy spodoba nam się inna seria.

 

Gdy dręczy nas niepewność, warto postawić na neutralne barwy i niezbyt nachalne wzory. Takie płytki początkowo mogą nam się wydawać zbyt zwyczajne, ale na pewno sprawdzą się na długi dystans. Nawet wśród tych „spokojnych” znajdziemy nowoczesne i ciekawe. Na przykład idealnie odwzorowujące kamienie – marmur, trawertyn czy onyks – oraz wspaniale podszywające się pod stare deski, rdzewioną blachę, skórę, łuski…

 

Dla wszystkich odważnych i otwartych na eksperymenty pozostaje paleta ceramiki w najbardziej szalonych kolorach lub np. dająca możliwość tworzenia efektów trójwymiarowych. Wiele propozycji znajdą dla siebie zwolennicy wciąż utrzymującego się trendu glamour, którzy mogą wybierać wśród płytek zdobionych złoceniami, kryształkami i wyszukanymi motywami florystycznymi.

fot. INSIDO

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny