Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 6/2012
Meble ogrodowe
Po długich polskich zimach z deficytem światła i słońca każdą wolną chwilę staramy się spędzać na powietrzu. Przydomowy ogród dla wielu osób staje się wtedy drugim domem. Pod warunkiem, że jest wygodnie umeblowany. Jak wnętrza domu!

Meble ogrodowe
(fot. Emef)
Kiedy za oknem świeci słońce, a dookoła wprost kipi zieleń, trudno usiedzieć w kuchni czy w salonie. Ogród staje się przestrzenią, do której przenosimy większość czynności. Przygotowujemy i spożywamy posiłki, przyjmujemy gości, czytamy codzienną prasę, rozmawiamy w gronie rodzinnym, opalamy się itd. Oczywiście, służą nam do tego odpowiednie meble ogrodowe. W żadnym wypadku nie powinny być przypadkowo dobrane, ponieważ głównie meble i wszelkie elementy małej architektury ogrodowej skupiają na sobie uwagę i decydują o stylu ogrodu. Czym więc należy się kierować podczas ich doboru?

Dobrze wybrać

W bogatej ofercie akcesoriów do ogrodu trzeba poszukać takich, które zaspokoją zarówno potrzeby estetyczne, jak i użytkowe. Wszyscy ci, którzy choć raz w życiu urządzali własny dom lub mieszkanie doskonale wiedzą, że komfort, piękny stylowy wygląd, funkcjonalność to cechy mogące się wzajemnie uzupełniać, a nie wykluczać. Z jednej strony, rodzaj i kolorystyka mebli nie może być oderwana od stylu ogrodu i elementów małej architektury, z drugiej natomiast – meble ogrodowe powinny być tak samo wygodne i użyteczne, jak meble w salonie czy sypialni. Producenci coraz bardziej starają się nadążać za tymi trendami. Produkują meble z trwałych materiałów, a jednocześnie z dizajnerskim wyglądem i o ergonomicznych kształtach.

 

Długość okresu użytkowania i na ile kłopotliwa będzie konserwacja mebli lub innych akcesoriów zależy głównie od materiału, z jakiego zostały zrobione. Współczesne technologie pozwoliły wyprodukować sprzęty, które nawet w polskim klimacie mogą stać przez cały rok na zewnątrz. Między innymi meble z technorattanu czy aluminium są trwałe i nie zagrażają im słońce, mróz, grad, śnieg, są odporne na wszelkie niesprzyjające warunki atmosferyczne. Wiosną wystarczy je tylko umyć myjką ciśnieniową. Niestety, nie do wszystkich ogrodów tego rodzaju meble będą pasować (produkowane są zazwyczaj w nowoczesnej stylistyce), ani nie wszystkim użytkownikom będą się podobać.

 

Wtedy do dyspozycji pozostają meble z tradycyjnych materiałów.

Lilianna Jampolska

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym miesięcznika Budujemy Dom 6/2012

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny