Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 1-2/2011
Mniszkieterowie
Czytając tę kronikę, posmakujesz, jak to jest, że człowiek uwikłany w rozwiązywanie mnóstwa problemów i problemików, niekiedy udręczony tymi zmaganiami, widząc swój rosnący dom, potrafi powiedzieć: „cieszę się jak dziecko”.
Mniszkieterowie
fot. przecinek25

Bohaterów i autorów naszej opowieści połączyła budowa domu według projektu MNISZEK C (HB Studio). Cztery osoby – Maja, Mysia, AGMar i Tommyk – wymieniając na forum posty, napisały swoisty zespołowy blog (kronikę klanu). To kapitalna, niezwykła lektura. Mamy w niej całą anatomię budowania, ze wszystkimi szczególikami technicznymi, cenowymi + kłopoty z wykonawcami + kradzieże i policja na budowie. Mamy też życie, niezwykłą wzajemną sympatię i więź powstającą między czterema bohaterami, którzy stopniowo zrzucają wirtualne maski i ujawniają swoje prawdziwe imiona, wiek, status rodzinny, wreszcie spotykają się osobiście, a w dalszej korespondencji przesyłają sobie newsy, że na przykład wnusia nie korzysta już z nocniczka.

 

Po prostu, budowanie i życie. Świetna lektura, krzepiąca dla Tych, co chcieliby zbudować dom, ale się boją. Redakcja nie ingerowała w styl i treść. 100% autentyzmu. No, może postawiliśmy trochę przecinków, kropek. itp. Przed dwoma laty publikowaliśmy już w miesięczniku „Budujemy Dom” fragmenty kroniki pisanej przez „czterech Mniszkieterów”.

 

Teraz wracamy do tej kroniki, uzupełniając ją o kolejne 2 lata, czyli trzymając się analogii do książek Aleksandra Dumasa („Trzej muszkieterowie” i „20 lat później”) dopisujemy ciąg dalszy kroniki pod tytułem „2 lata później”.

Trzej Mniszkieterowie

21.02.2007,20:53 maja
Czy ktoś buduje mniszka z HB Studio? Mam zamiar zacząć w sierpniu – mamy już projekt. Czy kosztorys z HB Studio jest realnie wyliczony?

 

2.04.2007, 10:15 tommyk
Cześć. Tak, ja z żoną budujemy w Koszalinie ten właśnie projekt z HB Studio – projekt Mniszek C 2G, czyli z dwoma garażami. Zaczęliśmy tydzień temu, mamy już fundamenty zrobione. Zaraz po świętach ruszamy ze ścianami. Kosztorys jest w trakcie realizacji, ale już wiemy, że pod klucz z firmą, która nam buduje nie wyjdzie taniej jak 300–330 zł/m2. Ceny materiałów strasznie szaleją. Staramy się kupować już teraz to, co najważniejsze ale nie da się kupić wszystkiego w 100%.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Dasz radę” - dodatku do miesięcznika Budujemy Dom 1-2/2011

Pozostałe artykuły
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny