Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 1-2/2011
Mniszkieterowie
Czytając tę kronikę, posmakujesz, jak to jest, że człowiek uwikłany w rozwiązywanie mnóstwa problemów i problemików, niekiedy udręczony tymi zmaganiami, widząc swój rosnący dom, potrafi powiedzieć: „cieszę się jak dziecko”.
Mniszkieterowie
fot. przecinek25

Bohaterów i autorów naszej opowieści połączyła budowa domu według projektu MNISZEK C (HB Studio). Cztery osoby – Maja, Mysia, AGMar i Tommyk – wymieniając na forum posty, napisały swoisty zespołowy blog (kronikę klanu). To kapitalna, niezwykła lektura. Mamy w niej całą anatomię budowania, ze wszystkimi szczególikami technicznymi, cenowymi + kłopoty z wykonawcami + kradzieże i policja na budowie. Mamy też życie, niezwykłą wzajemną sympatię i więź powstającą między czterema bohaterami, którzy stopniowo zrzucają wirtualne maski i ujawniają swoje prawdziwe imiona, wiek, status rodzinny, wreszcie spotykają się osobiście, a w dalszej korespondencji przesyłają sobie newsy, że na przykład wnusia nie korzysta już z nocniczka.

 

Po prostu, budowanie i życie. Świetna lektura, krzepiąca dla Tych, co chcieliby zbudować dom, ale się boją. Redakcja nie ingerowała w styl i treść. 100% autentyzmu. No, może postawiliśmy trochę przecinków, kropek. itp. Przed dwoma laty publikowaliśmy już w miesięczniku „Budujemy Dom” fragmenty kroniki pisanej przez „czterech Mniszkieterów”.

 

Teraz wracamy do tej kroniki, uzupełniając ją o kolejne 2 lata, czyli trzymając się analogii do książek Aleksandra Dumasa („Trzej muszkieterowie” i „20 lat później”) dopisujemy ciąg dalszy kroniki pod tytułem „2 lata później”.

Trzej Mniszkieterowie

21.02.2007,20:53 maja
Czy ktoś buduje mniszka z HB Studio? Mam zamiar zacząć w sierpniu – mamy już projekt. Czy kosztorys z HB Studio jest realnie wyliczony?

 

2.04.2007, 10:15 tommyk
Cześć. Tak, ja z żoną budujemy w Koszalinie ten właśnie projekt z HB Studio – projekt Mniszek C 2G, czyli z dwoma garażami. Zaczęliśmy tydzień temu, mamy już fundamenty zrobione. Zaraz po świętach ruszamy ze ścianami. Kosztorys jest w trakcie realizacji, ale już wiemy, że pod klucz z firmą, która nam buduje nie wyjdzie taniej jak 300–330 zł/m2. Ceny materiałów strasznie szaleją. Staramy się kupować już teraz to, co najważniejsze ale nie da się kupić wszystkiego w 100%.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Dasz radę” - dodatku do miesięcznika Budujemy Dom 1-2/2011

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny