Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2010
Planujemy garderobę
Garderoba pozwala nam uwolnić przestrzeń mieszkalną od nadmiaru rzeczy i mebli. Zapewnia też luksus doboru stroju i oceny własnego wyglądu w spokoju i odosobnieniu. Warto wykorzystać te możliwości.

Planujemy garderobę
(fot. Art de Vivre)
Jak wiele mamy do ukrycia, okazuje się dopiero wtedy, gdy magazynowe zaplecze w naszym domu jest niewystarczające. Ubrania sezonowe po sezonie, zmiany pościeli i ręczników, zasłony, narzuty, obrusy. Do tego dziesiątki par butów – także te na wielkie okazje, które zakładamy dwa razy w roku. Stroje pływackie, drobny sprzęt sportowy, kapelusze, parasole... Najlepiej, gdy to wszystko na co dzień nie wchodzi nam w paradę.

 

W przechowywaniu rzeczy ważny jest czytelny klucz, który pozwoli łatwo je odnaleźć. Dlatego, jeśli to możliwe, zaplanujmy obszerny schowek w strefie wejściowej. Dzięki temu unikniemy przenoszenia ciepłych kurtek, kozaków, kaloszy i deskorolki w głąb domu. Zimowe okrycia spędzą tu letni urlop, a deska pływacka i wrotki naszej pociechy spokojnie przezimują. Blisko kuchni i jadalni, czyli pomieszczeń intensywnie użytkowanych, warto ukryć odkurzacz, szczotki i środki czystości – w tym rejonie będą najczęściej potrzebne.

 

Garderoby osobiste, najlepiej oddzielne, usytuujmy przy sypialniach i łazience; to zgodne z naturalnym kierunkiem porannego ruchu. Jeśli brak nam miejsca na osobne pomieszczenia, przeznaczmy jedną ze ścian sypialni na szczelną zabudowę wnękową. Komfortowy sen nie wymaga tak wiele przestrzeni, jak nasze rzeczy. Za to w uporządkowanym wnętrzu łatwiej nam będzie wypocząć. Blisko sypialni i pralni, jeśli taką przewidziano, powinno się znaleźć miejsce na deskę do prasowania – trzeba tu pamiętać o dobrym oświetleniu.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Wnętrza 2010”

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje