Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2010
Meble kuchenne
I rzeczywiście, nowoczesne meble kuchenne to prawdziwy sezam, kryjący zapasy produktów, naczynia i narzędzia, książki kucharskie i setki przydatnych w kuchni drobiazgów. Większość z nich nie powinna pozostawać na widoku, chcemy je za to mieć w zasięgu ręki.

Od frontu i od kuchni

Meble kuchenne
(fot. Mebel Rust)
Każdy, kto staje przed zadaniem umeblowania kuchni, ma do rozwiązania dwa dylematy: jaki styl nadać kuchennemu wnętrzu poprzez formy i kolory frontów szafek, a także – jaka powinna być wewnętrzna struktura zabudowy. Są jeszcze inne pytania: czy zamówić kuchnię u wyspecjalizowanego producenta, czy też powierzyć jej wykonanie niewielkiej firmie?

 

Skomponować z szafek jednolitą monolityczna całość, czy może wybrać modne elementy wolno stojące na kółkach, które pozwalają kreować zmienne ustawienia, dostosowane do okazjonalnych potrzeb? A może zapomnieć o meblach i wymurować blat wraz z przegrodami podblatowymi, które pomieszczą wygodne półki i pojemne szuflady?

 

Wszystkie te pomysły mają swoje mocne i słabe strony. Renomowane studia kuchenne liczą za swoje produkty niemało, ale oferują zwykle zabudowę bardzo wysokiej jakości, liczne gwarancje, a także profesjonalne usługi projektowe. Wybierając małą firmę stolarską, zaoszczędzimy sporą kwotę, a efekt może do złudzenia przypominać produkt markowy – wielu stolarzy ma dostęp do tych samych komponentów, z których korzystają światowe marki.

 

W takim przypadku nasze zaangażowanie, zwłaszcza w zakresie koncepcji, musi być jednak znacznie większe. Kuchnia mobilna, podobnie jak jej przeciwieństwo – murowana, z reguły narzuca wnętrzu charakter: w pierwszym przypadku profesjonano-laboratoryjny, w drugim – rustykalny lub oszczędnie surowy.

 

W umeblowaniu kuchni pożądana jest inwencja. Bardzo trendy są kolaże: mieszanie epok i stylów, miksowanie kolorów. Zabiegi te – podobnie jak samo gotowanie w duchu fusion – przynoszą często doskonałe rezultaty. W jednym i w drugim przypadku potrzeba doskonałej receptury i finezyjnego utalentowanego wykonawcy.

 

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym „Wnętrza 2010”

 

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny