Nowa fabryka styropianu Termo Organika w Rypinie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
aktualizacja: 2011-10-17 12:02:27
Nowa fabryka styropianu Termo Organika w Rypinie
Termo Organika uruchomiła w Rypinie nowy zakład produkcyjny. Fabryka wyposażona jest w nowoczesną, w pełni zautomatyzowaną, bezodpadową  linię do produkcji nowej generacji  pomarańczowych styropianów z pigmentowym filtrem ochronnym.

Nowa fabryka styropianu Termo Organika w Rypinie Przewidywana wielkość produkcji styropianu mieści się na poziomie 300.000 m3 rocznie.  Pomarańczowe styropiany wytwarzane są w unikalnym procesie zbliżonym  do mikroenkapsulacji*. Podczas złożonego procesu produkcyjnego standardowe płyty wzbogacane są m.in. w pigmentowy filtr ochronny.  

Płyty wytworzone w ten sposób mają dodatkowe właściwości fizyko – chemiczne, oczywiście przy zachowaniu zalet tradycyjnego styropianu - mówi Jerzy Pasternak z Termo Organiki –  Produkowany w naszej fabryce pomarańczowy styropian jest bardziej odporny na działanie promieni ultrafioletowych UV,  klej lepiej przylega do jego powierzchni,  a to podnosi trwałość i odporność izolacji budynku.

Ekologiczna produkcja – ekologiczny styropian

Park maszynowy rypińskiej fabryki pozwala  na wytwarzanie ekologicznego styropianu EKO,  w którego skład wchodzą tylko przyjazne środowisku dodatki uniepalniające wykorzystywane do tej pory m.in. w przemyśle tekstylnym, meblowym czy samochodowym.  Ten innowacyjny produkt wyprzedza obowiązujące dziś surowe wymogi w Unii Europejskiej i nie ma żadnego odpowiednika na polskim rynku.

Wszystkie styropiany produkowane w Rypinie wytwarzane są z surowców renomowanych dostawców. Fabryka posiada wszystkie niezbędne zezwolenia z zakresu ochrony środowiska, natomiast sam proces produkcji styropianu jest bezściekowy i bezodpadowy, zatem przyjazny środowisku.

Laboratorium i znak jakości TOQ

Dbając o najwyższą jakość swoich produktów Termo Organika nową fabrykę, tak samo jak pozostałe zakłady produkcyjne, wyposażyła w laboratorium badawczo-kontrolne. Laboratorium w Rypinie bada wszystkie decydujące o  jakości styropianu parametry: współczynnik przewodzenia ciepła, naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu, wytrzymałość na zginanie i rozciąganie, wymiary liniowe, reakcję na ogień, nasiąkliwość wodą. Wyspecjalizowani pracownicy na bieżąco kontrolują parametry styropianu, a  zakład produkcyjny opuszcza materiał doskonałej jakości, spełniający wysokie wymagania określone w europejskich normach.

Wszystkie styropiany z rypińskiej fabryki oznaczone zostały znakiem jakości TOQ (Termo Organika Quality). Ten znak jakości  ułatwia klientom wybór styropianu o wysokich parametrach użytkowych oraz sprawdzonej renomie.  TOQ  zaświadcza o tym , że produkt przeszedł wielopoziomową kontrolę prowadzoną zarówno przez producenta, jak i przez zewnętrzne laboratoria Instytutu Techniki Budowlanej.

 

* Mikroenkapsulacja - Proces powlekania powierzchni rozdrobnionych cząstek jednej substancji przez inną substancję. Materiał powlekający ma zwykle inne własności fizyczne i chemiczne od substancji powlekanej. Proces mikroenkapsulacji prowadzi do wytworzenia produktu kompozytowego - mikrokapsułki, złożonej z rdzenia w powłoce. Średnice mikrokapsułek zawierają się w przedziale od jednego do kilkuset mikrometrów. Mikroenkapsulację stosuje się wtedy, gdy korzystna jest zmiana niektórych właściwości fizycznych gotowego produktu, umożliwiająca jego zastosowanie w określonym przypadku. Zarówno kształty cząstek jak i proporcje ilości powłoki i rdzenia są rozmaite.

 

Firma powiązana:
Termo Organika

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Profesjonalne wykonanie termoizolacji
Profesjonalne wykonanie termoizolacji
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!