Jakie są zalety wznoszenia ścian jednowarstwowych?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie są zalety wznoszenia ścian jednowarstwowych?

Odpowiedź eksperta: Rozwój technologii nie omija budownictwa. Większość innowacyjnych rozwiązań dąży do maksymalnego uproszczenia - budowy, konstrukcji, montażu i użytkowania. Ale też wymaga jakości i precyzji. Ciepły jednowarstwowy mur można wybudować już od dawna, ale dzisiejsze rozwiązania wyprzedzają już wymagania.

aktualizacja: 2019-07-15 08:52:31

Nie dość, że produkty łączą trwałość ściany jednowarstwowej i izolacyjność termiczną na poziomie ścian docieplanych, to od kilku lat jest dostępna cienkowarstwowa sucha zaprawa, co z kolei ogranicza do minimum wilgoć technologiczną. To połączenie zapewni optymalne parametry dopiero wówczas, gdy podejdziemy holistycznie do całego procesu budowy - od projektu, planowania, doboru materiałów i technologii (w tym też okien, systemów ogrzewania czy wentylacji), na prawidłowym wykonaniu kończąc.

Szlifowane pustaki Porotherm 44 T Dryfix to jeden z najcieplejszych materiałów do budowy ścian jednowarstwowych. Wypełnienie z wełny pozwala zachować paroprzepuszczalność ceramiki. Pustaki zapewniają też komfort akustyczny i niepalność. Suchy pustak ceramiczny (wilgotność < 1%) łączony zaprawą Porotherm Dryfix jest niemal pozbawiony wody technologicznej, która nieodparowana sprzyja rozwojowi grzybów i pleśni. Cienka warstwa zaprawy eliminuje ryzyko występowanie mostków termicznych i wpływa na poprawę współczynnika U ściany, który od 2021 r. będzie na poziomie nie wyższym, niż U = 0,20 W/(m2K).

Ceramiczne ściany jednowarstwowe należą do najtrwalszych rozwiązań - bez miękkiej i jednocześnie "nieoddychającej" warstwy dociepleniowej na zewnątrz, i są do tego odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Patryk Rytel
Konsultant techniczny
WIENERBERGER

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny