Ściany jednowarstwowe z ceramiki poryzowanej - szczegóły wykonawcze
Ściany jednowarstwowe z ceramiki poryzowanej - szczegóły wykonawcze
Podstawową zaletą ściany jednowarstwowej jest proste i szybkie murowanie. Metr kwadratowy muru powstaje zaledwie w ciągu godziny, a składa się na niego standardowo jedynie 16 pustaków i tylko 4 poziome spoiny.
Data publikacji: 2020-07-03
Data aktualizacji: 2020-07-03
Wymogiem nowoczesnego budownictwa są: jakość, systemowość, elastyczność, a także osiągnięcie parametrów produktu, które nie tylko będą spełniały obecnie obwiązujące normy, ale również te wyższe, planowane w przyszłości. Ceramiczne pustaki poryzowane pozwalają wznosić ściany również zgodnie z przyszłymi wymaganiami.
Parametry termoizolacyjne ścian (współczynnik U na poziomie 0,17 W/(m2·K) przed otynkowaniem) znacznie przewyższają poziom, który będzie wymagany w 2021 r. Tę wartość uzyskuje się dla ściany jednowarstwowej z pustaków o grubości 44 cm, wypełnionych wełną mineralną, zbudowanej w suchej technologii z użyciem zaprawy do murowania na sucho. Taki sposób murowania zapewni inwestorom ciepło i oszczędności na rachunkach za ogrzewanie również w przyszłości.
Osiągnięciu najlepszych parametrów cieplnych służą dobrze już znane na naszym rynku technologie cienkospoinowe. Dokładność szlifowania cegieł jest tak duża, że idealnie do siebie przylegają, co sprawia, że ściany są równe i są doskonałym podłożem pod warstwę tynku.
Ściana jednowarstwowa - schemat budowy
Podstawową zaletą ściany jednowarstwowej jest proste i szybkie murowanie. Metr kwadratowy muru powstaje zaledwie w ciągu godziny, a składa się na niego standardowo jedynie 16 pustaków i tylko 4 poziome spoiny. W murze jednowarstwowym z ceramiki poryzowanej nie ma spoin pionowych - zastępuje je ciepłe połączenie typu pióro-wpust.
Ponadto, mury takie nie wymagają nakładów na (zbędne w tym przypadku) ocieplenie i związane z nim akcesoria - kotwy, siatki, kleje itp. W konsekwencji są wolne od ewentualnych niekorzystnych skutków nieprawidłowego montażu dodatkowych warstw ściennych. Trwałość muru zależy głównie od jakości materiału ceramicznego, a nie od warstw docieplających i akcesoriów.
Przyziemie w budynku podpiwniczonym. Ściana jednowarstwowa z pustaków o grubości 44 cm. Cokół otynkowany.