Piece kominkowe są idealne na chłodne wieczory

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Piece kominkowe są idealne na chłodne wieczory

Kiedy jest za wcześnie na uruchamianie centralnego ogrzewania miło jest usiąść przy piecu lub kominku. Nie tylko się ogrzać, ale i popatrzeć w ogień.

aktualizacja: 2020-06-02 06:53:47
Schiedel

Piece kominkowe Schiedel Sirius doskonałe rozwiązanie dla właścicieli nowoczesnych domów. Chociaż ich cechy sprawiają, że także w modernizowanym domu założyć je dużo łatwiej niż tradycyjny kominek.

Piece Sirius dostępne są w trzech wersjach:

Piece Sirius dostępne są w trzech wersjach:

  • Sirius 1 z dużymi przeszklonymi drzwiczkami;
  • Sirius 3 z dużymi przeszklonymi drzwiczkami i 2 szybami bocznymi;
  • Sirius 3G z potrójnym przeszkleniem jak w Sirius 3 i dodatkowo szklanym frontem drzwiczek.

Wszystkie są na tyle lekkie (164-172 kg), że nie potrzeba pod nimi wzmocnienia podłogi, ani tym bardziej stopy fundamentowej. Koniecznej pod ciężkie kominki, które wraz z obudową potrafią ważyć po kilkaset kilogramów. Dzięki temu piece Schiedel Sirius można ustawić w wybranym miejscu bez specjalnych przygotowań, także w pomieszczeniu, gdzie nie planowano wcześniej kominka lub pieca. To możliwe także dzięki innowacyjnemu sposobowi doprowadzenia powietrza do spalania.

Piec kominkowy może współpracować z kominem Schiedel PERMETER Smooth Air. To unikalne rozwiązanie w którym komin stalowy ma budowę dwuścienną. Kanał wewnętrzny służy do odprowadzania dymu, natomiast koncentryczny (rura w rurze) kanał zewnętrzny doprowadza powietrze niezbędne do spalania wprost do paleniska. Dzięki temu komora spalania pieca jest zamknięta, całkowicie odseparowana od powietrza w pomieszczeniu. To bardzo ważne, bo zwiększa bezpieczeństwo - spalanie nie zależy w ogóle od sprawności wentylacji w domu. Ponadto sprzyja energooszczędności.

Zalety połączenia pieca kominkowego Schiedel Siriusto z kominem Schiedel PERMETER Smooth Air

Wentylacja może być dowolnego rodzaju, także mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperatorem. Jednak nawet jeżeli mamy tradycyjną wentylację grawitacyjną to i tak oszczędzamy ciepło. Piec nie zasysa bowiem ciepłego, ogrzanego już powietrza z pomieszczenia. W całości pochodzi ono z poza budynku. O tych którzy mają już inny rodzaj komina do wykorzystania jednak też pomyślano. Piec można podłączyć do kanału powietrznego z tyłu lub od dołu, np. wykorzystując kanał poprowadzony pod podłogą lub w piwnicy.

Piec Sirius to urządzenie o bardzo wysokiej sprawności (82-84%), o klasie energetycznej A+. Komorę spalania wyłożono w nim specjalnymi kształtkami, które podnoszą temperaturę w palenisku. Dzięki temu rośnie sprawność i czystość spalania bo wydzielające się z drewna substancje lotne zostają dopalone. Ponadto zapobiega to pokrywaniu się paleniska sadzą, która po prostu sama spala się w kontakcie z rozgrzaną powierzchnią.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

20 Kwi 2020, 05:54

...

time image

Gość Pawel

19 Kwi 2020, 15:03

Jestem zainteresowany takim rozwiązaniem.buduje dom 35 m ogrzewanie będzie elektryczne ale dogrzanie kominkiem.ile coś takiego kosztuje?

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje