Łazienka z niestandardowym rozwiązaniem

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Łazienka z niestandardowym rozwiązaniem

Nie lubię standardowych rozwiązań. Nie podobają mi się łazienki wyłożone płytkami od podłogi po sufit. Nie jest to ani ładne ani konieczne - mówi Joanna, Czytelniczka Budujemy Dom.

Rodzaj pomieszczenia: łazienka o powierzchni 6 m2; sypialnia o powierzchni 16 m2, wymiary wytapetowanej ściany 2,7 × 4 m.

 

Opis dekoracji: w sypialni – tapeta bordowo-czerwona Grandeko SKIN, winylowa na flizelinie, zmywalna, wymiary rolki 0,53 x 10 m (5,30 m2); w łazience – farba lateksowa Nobiles Pory Roku.

 

Sposób wykończenia pozostałych ścian: łazienka – płytki gresowe, sypialnia – farba akrylowa Nobiles.

 

Decyzja: nie lubię standardowych rozwiązań. Nie podobają mi się łazienki wyłożone płytkami od podłogi po sufit. Nie jest to ani ładne ani konieczne. Ograniczyłam więc powierzchnię wykończoną w ten sposób jedynie do ściany wokół wanny. Na pozostałych ścianach płytki ułożone zostały jedynie do wysokości 120 cm, a nad nimi ściany zostały pomalowane lateksową farbą do pomieszczeń wilgotnych w kolorze jasnej szarości. W sypialni natomiast zdecydowałam się na wyrazistą tapetę w kolorze ciemnoczerwonym, imitującą skórę. Przyklejona na jednej ścianie tworzy efektowną dekorację sprawiającą wrażenie trójwymiarowości.

Ściany w łazience pomalowano farbą lateksową Ściany w łazience pomalowano farbą lateksową
Ściany w łazience pomalowano farbą lateksową

Sposób wykonania: zarówno malowaniem, jak i tapetowaniem zajęli się poleceni fachowcy. Ściany w łazience po zagruntowaniu zostały pomalowane dwukrotnie wałkiem. Tapeta w sypialni przyklejona na klej do tapet na flizelinie nanoszony na bryty nie na ścianę.

 

Niezbędne narzędzia: wałek do malowania, pędzel do kleju, nóż do cięcia tapet.

Na ścianie przy wannie płytki zostały ułożone tylko do wysokości 2 m
Na ścianie przy wannie płytki zostały ułożone tylko do wysokości 2 m

Rady i przestrogi:

  • Do malowania łazienki warto wybrać farbę przeznaczoną do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, są odporne na parę wodną i zmywanie. Standardowe farby do wnętrz nie sprawdzą się w łazience.

     

  • Zdecydowanie polecam zrezygnowanie z układania płytek w łazience po sam sufit, pod warunkiem jednak, że domownicy podczas korzystania z prysznica nie zalewają wodą wszystkich ścian.

     

  • Tapeta jest moim zdaniem doskonałym pomysłem na dodanie wnętrzu charakteru. Wybór tapet obecnie jest tak szeroki, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Szczególnie efektowne są tapety imitujące skórę, z motywami graficznymi lub fototapety (nie mają nic wspólnego z tymi z lat 80.)

     

  • Choć tapetowanie nie wydaję się trudne, jeśli nie mamy doświadczenia warto zlecić to fachowcom lub poprosić o pomoc kogoś, kto już to robił. Ważne bowiem jest precyzyjne docięcie tapety, niewidoczne połączenie kolejnych brytów i usunięcie pęcherzy powietrza, które mogą powstać podczas jej przyklejania.

Koszty: materiały – tapeta 79,99 zł za rolkę 10 m, klej do tapet flizelinowych Metylan Direct 200 g – 25 zł; robocizna – malowanie 10 zł/m2, tapetowanie 20 zł/m2.

Tapeta flizelinowa imitująca skórę przyklejona na jednej ścianie w sypialni Tapeta flizelinowa imitująca skórę przyklejona na jednej ścianie w sypialni

 

Joanna Dąbrowska

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość mr2k

10 Paź 2013, 07:18

Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, ale ja patrząc na tę łazienkę cofnąłem się w czasie o 15 lat - wtedy taka aranżacja byłaby akceptowalna. Teraz niekoniecznie. Ale jeśli właścicielom się podoba, to jest super.

time image

Gość bartosz

10 Paź 2013, 06:20

ja tez nie jestem w stanie dostrzec w tym krzty piękna ani nawet odrobiny estetyki. porażka. Choć faktycznie najważniejsze, że właścicielce się podoba...

time image

Gość Dominika

04 Cze 2013, 20:16

szara, bura i nijaka ta łazienka, brzydko rozłożone płytki... ale to Właścicielka będzie z niej korzystać i najważniejsze aby Jej się podobała.

time image

08 Cze 2012, 10:48

Ani to ciekawe, ani to nadmiar ładne, a sądzę że po prostu płytki są o wiele praktyczniejsze i jeśli odpowiednio się zaprojektuje ładniejsze. Nie podoba mi się ten pomysł.Pozdrawiam.

time image

29 Maj 2012, 08:18

zgadzam sie z przedmówcą okropnie taka łazienka wygląda fuj

time image

Gość Marcin

27 Maj 2012, 23:18

To jest okropne.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Montaż stelaża podtynkowego do sedesu wiszącego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny