Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom - Wnętrza 2006
Estetyczne grzanie
Obok funkcjonalności technicznej i kompaktowych gabarytów, projektanci kotłów gazowych i elektrycznych kładą bardzo duży nacisk na estetykę i nowoczesne wzornictwo sprzyjające integracji urządzeń z częścią mieszkalną domów (fot. Vaillant) (fot. Wolf-Technika Grzewcza)Kotły, grzejniki, podgrzewacze wody - kiedyś ze względu na gabaryty i brak urody pieczołowicie ukrywane, dziś stały się przedmiotami sztuki...
Obok funkcjonalności technicznej i kompaktowych gabarytów, projektanci kotłów gazowych i elektrycznych kładą bardzo duży nacisk na estetykę i nowoczesne wzornictwo sprzyjające integracji urządzeń z częścią mieszkalną domów (fot. Vaillant)
(fot. Wolf-Technika Grzewcza)

Kotły, grzejniki, podgrzewacze wody - kiedyś ze względu na gabaryty i brak urody pieczołowicie ukrywane, dziś stały się przedmiotami sztuki wzorniczej i odważnie "wkroczyły na salony".

Trudno wyobrazić sobie dom bez urządzeń technicznych. Od dawna już z dumą prezentujemy nasze telewizory, sprzęt stereofoniczny, komputery. Industrialną kuchnię kreuje nowoczesny sprzęt AGD. Teraz możemy również nie bać się pokazać kolejnych, dotąd "nieeleganckich" elementów technicznej infrastruktury domu. Projektanci wzornictwa przemysłowego dopasowali je do pomieszczeń mieszkalnych i "udomowili". Szlachetny design, srebrnoszare i szklane elementy pasują do nowoczesnych wnętrz. Zmianom we wzornictwie towarzyszy miniaturyzacja i udoskonalenia techniczne.

 

Stojące kotły grzewcze stały się "meblami", które mogą spokojnie stanąć nie tylko w holu, ale i w salonie.

 

Ich zredukowane w formie wzornictwo, kolorystyka - np. biel z pigmentem metalicznym lub błyszczące albo szczotkowane na mat metalowe powierzchnie - dobrze grają w nowoczesnych, minimalistycznych wnętrzach.

 

W nowo budowanych domach coraz częściej można też znaleźć urządzenia grzewcze umiejscowione nie w piwnicy czy pomieszczeniu gospodarczym na parterze - a w części mieszkalnej na poddaszu. Takie rozwiązanie pozwala zrezygnować z komina przechodzącego przez cały dom i zajmującego dużo miejsca.

 

Kotły wiszące, dzięki kompaktowym wymiarom odpowiadającym popularnym modułom mebli kuchennych, zgrabnie wpasują się w zabudowę kuchenną lub łazienkową.

 

Nowoczesnych, bardzo estetycznych grzejników nie tylko nie trzeba już zasłaniać, ale można, a czasami wręcz trzeba, traktować jako graficzny element aranżacji salonu. Do nietypowo urządzonych pokoi możemy dobrać grzejniki albo bardzo niskie i długie albo wysokie i wąskie. Do wyboru mamy też różne kolory i faktury. Można nawet znaleźć grzejnik w formie nowoczesnej rzeźby lub ... balustrady schodów.

 

Również klimatyzatory montowane w salonach i sypialniach mają atrakcyjną stylistykę. Niektóre modele dadzą się pomalować, dzięki czemu dopasują się do kolorystyki ścian lub dekoracyjnych detali.

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny