Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 7-8/2016
Połowa bliźniaka od dewelopera

Joanna i Krystian kupili połowę bliźniaka w stanie deweloperskim, więc brali czynny udział jedynie w wykańczaniu i urządzaniu wnętrz. Omijając etap budowania oraz wyposażania domu w media i instalacje, do kilku miesięcy skrócili czas potrzebny do znalezienia i przygotowania nieruchomości do zamieszkania.

Połowa bliźniaka od dewelopera
Bliźniak stoi na luźno zadrzewionej polance tuż przy lesie. W sąsiedztwie znajduje się jeszcze kilka budynków jednorodzinnych, ale wszystkie zaprojektował jeden architekt, a wzniosła firma sąsiadki. Cała najbliższa zabudowa ma podobną architekturę i kolorystykę, więc wygląda spójnie z daleka i z bliska. Joanna i Krystian docenili ten celowy zabieg, ale najbardziej zachwycili się wysoką deweloperską jakością domu.

WYJĄTKOWY STAN DEWELOPERSKI BLIŹNIAKA

Sąsiadka, budująca domy na sprzedaż, z góry zadbała o to, żeby nie tylko jej własny był ładny i komfortowy. Do wzniesienia bliźniaka wybrała, wraz z autorem projektu, nowoczesne materiały budowlane, jakby nie chciała w przyszłości wstydzić się swojej pracy przed nabywcami i jednocześnie najbliższymi sąsiadami. Kupno domu z rąk dewelopera było dla Joanny i Krystiana swoistego rodzaju gwarancją solidności i jakości.

 

Kiedy obejrzeliśmy ten budynek, to właściwie przestaliśmy dalej szukać – opowiada Joanna. – To było to! Oboje z mężem wychowaliśmy się w domach jednorodzinnych i docelowo chcieliśmy właśnie w taki sposób mieszkać z dziećmi, lecz woleliśmy nie tracić czasu na wdrażanie się w tajniki budowania, a następnie na samodzielne prowadzenie budowy. W 2015 roku rozpoczęliśmy poszukiwania gotowego domu, z góry określając, że powinien on się znajdować przy drodze publicznej, a nie prywatnej oraz mieć powierzchnię do 200 m2 i koniecznie notarialnie uporządkowane sprawy własności. Oczekiwaliśmy czterech sypialni na piętrze, otwartych pomieszczeń dziennych na parterze, garażu w bryle. Preferowaliśmy nowoczesną architekturę i styl wykończenia. Oglądaliśmy różnego rodzaju domy, jednorodzinne i bliźniaki, gotowe do zamieszkania i w tzw. stanie deweloperskim. Ten bliźniak zdecydowanie wyróżniał się spośród nich jakością tynków, okien i drzwi, dachu, czy chociażby standardem instalacji elektrycznej.

Lilianna Jampolska

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny