Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 7-8/2016
Zgodnie z listą życzeń

Martyna i Jakub nawiązali świetny kontakt z architektem, którego styl projektowania upodobali sobie, oglądając gotowe projekty. Szybko rozpoczęła się owocna współpraca, która poszła nawet dalej, niż obie strony pierwotnie zakładały – Radek Wisiecki jest bowiem autorem ogólnego projektu budynku, a ponadto wystroju większości wnętrz, wreszcie – po prostu zaprzyjaźnił się ze swoimi klientami.

Zgodnie z listą życzeń
Tuż po zakupie działki para przejrzała dosłownie tysiące gotowych projektów, ale spośród nich odpowiadały jej zaledwie dwa. Oba wyszły spod ręki tego samego architekta!

 

Skoro była to pewnego rodzaju miłość od pierwszego wejrzenia, Martyna i Jakub od razu nawiązali kontakt z projektantem. Opowiedzieli, że jego styl projektowania idealnie trafia w ich gust, lecz mają problem, bo już wcześniej skrupulatnie przygotowali spis elementów, które chcieliby mieć w swoim domu, a żadne z jego dwóch wybranych rozwiązań nie zawiera ich w stu procentach. Od słowa do słowa architekt rozwiał główną obawę małżeństwa, że nie udźwignie kosztów opracowania koncepcji pod konkretne zamówienie. Wkrótce zaprojektował dom ściśle według przedstawionej mu listy z życzeniami.

PROJEKTOWANIE DOMU

Opis wytycznych, co do układu wnętrz i wyposażenia w instalacje, zajął w komputerze Kuby aż dwie strony. Para najmniej wskazań kierowała odnośnie stylu bryły. Przyszły dom na pewno nie miał wyglądać jak polski dworek. Najbardziej pożądana była prosta nowoczesna bryła z płaskim dachem, ale ostatecznie aspekty związane z układem dachu unormowała zmiana w MPZP.

Lilianna Jampolska

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny