Energodom 2018 razem z firmą Termo Organika

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Energodom 2018 razem z firmą Termo Organika

Energodom 2018 stał się unikatową platformą wymiany myśli naukowej oraz najnowszych praktycznych inżyniersko-architektonicznych rozwiązań, związanych z budownictwem zeroenergetycznym. Termo Organika, największy producent styropianu, uczestniczyła w wydarzeniu dzieląc się wiedzą i doświadczeniem dotyczącym zastosowania materiałów izolacyjnych w budownictwie energooszczędnym.

aktualizacja: 2018-10-29 07:24:15

Organizatorem kongresu z udziałem polskich i zagranicznych ekspertów była Politechnika Krakowska.

Zasadniczym wątkiem każdej edycji tego międzynarodowego forum są zagadnienia związane z obniżaniem energochłonności w budownictwie, a także szeroko rozumiane problemy z zakresu fizyki budowli. Głównym hasłem tegorocznego spotkania ekspertów, które odbyło się w połowie września, były budynki o zerowym i niemal zerowym zużyciu energii. Zagadnienia związane z rozwojem budownictwa niskoenergetycznego nie dotyczyły tylko nowo budowanych obiektów, lecz także tych, które powstaną w wyniku radykalnej i kompletnej termomodernizacji budynków od dawna istniejących.

- Zastosowanie energooszczędnych rozwiązań to nie moda, ale konieczność wobec pogarszającego się stanu środowiska naturalnego oraz rosnących cen energii, ciepła i wody. Tym mocniej cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy być partnerem Energodomu - prestiżowego forum technologicznego otwierającego nowe możliwości dla innowacyjnych rozwiązań w budownictwie energooszczędnym. To dla nas powód do dumy, że przed tak znamienitym gremium mogliśmy podzielić się naszym doświadczeniem oraz zapoznać się z dokonaniami innych specjalistów – mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor ds. technicznych w Termo Organice.

- Nasza firma od lat zaangażowana jest w sztandarowe projekty budownictwa energooszczędnego i pasywnego w Polsce. Styropian Termo Organiki został wykorzystany przy ociepleniu pierwszego w Polsce certyfikowanego domu pasywnego - dodaje.

Na Politechnice Krakowskiej spotkała się światowa elita ekspertów z zakresu budownictwa. Oprócz specjalistów z tej uczelni pojawili się naukowcy ze Słowacji, Czech, Norwegii, Finlandii, Ukrainy i Kanady. Zakres tematyczny konferencji był szeroki i dotyczył wielu aspektów projektowo-wykonawczych współczesnego budownictwa. Najważniejsze sesje tematyczne dotyczyły pozyskiwania energii odnawialnej, ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju, izolacji termicznej, wilgociowej i akustycznej, a także energooszczędnych instalacji budowlanych czy zintegrowanego projektowania.

Kluczowymi wystąpieniami były: wykład profesora Umberta Berardiego z Ryerson University of Toronto na temat innowacyjnych materiałów budowlanych, stosowanych w budynkach zeroenergetycznych oraz wykład profesora Jana Radonia z Uniwersytetu Rolniczego na temat historycznych aspektów budownictwa, które połączone są ze współczesnym spojrzeniem na poszanowanie energii.

Firma powiązana:
Termo Organika

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Ocieplenie domu styropianem
Ocieplenie domu styropianem
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny