Precyzyjnie murowana nadzieja

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2008-04-17 10:30:01
Precyzyjnie murowana nadzieja
W pierwszą sobotę kwietnia, w podwarszawskim Józefosławiu, ruszyła kolejna budowa fundacji Habitat for Humanity. Pierwsze bloczki wmurowali przedstawiciele rodzin, partnerów i sponsorów budowy, wolontariuszy oraz mediów. Kolejny dom nadziei pnie się do góry, by mogło w nim zamieszkać sześć potrzebujących rodzin.
SOLBET, Wiceprezes Teresa Kempara - Małecka
Teresa Kempara – Małecka, wiceprezes SOLBETU

Sobotnie przedpołudnie 5 dnia kwietnia zgromadziło na placu budowy wszystkich, którzy zdecydowali się mieć swój wkład przy powstaniu tego domu. Obecni byli przede wszystkim przyszli gospodarze tego miejsca i to oni wmurowali pierwszy bloczek. W ślad za nimi poszli partnerzy budowy.

Precyzja i wspólna praca

Zalety systemu SOLBET najwyraźniej widać przy pracy. System jest bardzo prosty i jak pokazuje przykład tej budowy, pozwala łatwo i szybko budować, nawet "niedzielnym" wykonawcom. Przeszło dwudziestoosobowa grupa wolontariuszy, pod czujnym okiem fachowców, w błyskawicznym tempie wznosiła kolejne warstwy pierwszych ścian.

 

Nastolatka kładła przy pomocy odpowiedniej pacy cienkowarstwową zaprawę klejową SOLBET (fot. 1), a za jej plecami w pełnej gotowości już czekało dwóch kolegów ze szkolnej ławki z bloczkiem SOLBET IDEAL o szerokości 42 cm (fot. 2). Po kilkunastu sekundach bloczek był wmurowany. Kolejną czynność wykonywała kobieta z poziomicą i gumowym młotkiem – na co dzień narzędziami jej pracy są telefon i komputer, ale to nie przeszkadzało, by z pomocą fachowca mogła sprawdzić wypoziomowanie ściany równie precyzyjnie, jak najdoskonalszy murarz. Na koniec lekki szlif, z którym radził sobie świetnie młody mieszkaniec budowanego domu (fot. 3) i zmiecenie pyłu w wykonaniu jego mamy (fot. 4). Wszystko zorganizowane jak w zegarku.

Nastolatka kładła przy pomocy odpowiedniej pacy cienkowarstwową zaprawę klejową SOLBETW pełnej gotowości czekało dwóch kolegów ze szkolnej ławki z bloczkiem SOLBET IDEAL o szerokości 42 cmNa koniec lekki szlif, z którym radził sobie świetnie młody mieszkaniec budowanego domu...i zmiecenie pyłu w wykonaniu jego mamy
 fot. 1 fot. 2 fot. 3 fot. 4

Budowanie z wędką

Będzie to już drugi dom habitatowski na ul. Ogrodowej 3 – pierwszy powstał w 2005 roku. Nowy dom budowany jest według identycznego projektu. Wiosną 2009 roku zamieszkają w nim rodziny, które zostały wybrane z wielu zgłoszeń, najpełniej spełniając habitatowskie kryteria.

Przy wyborze rodzin Habitat for Humanity kieruje się trzema podstawowymi kryteriami: potrzebą mieszkaniową (złe warunki mieszkaniowe, brak mieszkania), zdolnością spłacania miesięcznych nieoprocentowanych rat (dochody stałe, ale zbyt niskie, aby samodzielnie rozwiązać problem mieszkaniowy) oraz aktywnością rodziny i jej gotowością do współpracy (Habitat pomaga tym, którzy sami chcą sobie pomóc).

Danie komuś ryby nie wystarczy, potrzebna jest wędka. Wierność tej zasadzie jest gwarancją pomocy mądrej i długofalowej.

Docinanie bloczka
Mieszanie zaprawy
Wspólne zdjęcie po pracy
Docinanie bloczka
 Mieszanie zaprawyWspólne zdjęcie po pracy

Zakończenie budowy drugiego domu w Józefosławiu planowane jest na wiosnę 2009 roku. Od momentu wprowadzenia się do nowego domu rodziny zaczną spłacać koszt budowy w nieoprocentowanych ratach rozłożonych na 20 lat.


Habitat for Humanity to pozarządowa dobroczynna organizacja, której misją jest zapewnienie godnego miejsca do życia ubogim rodzinom. Mieszkania budowane są dla rodzin, które nie mają miejsca do życia lub mieszkają poniżej dopuszczalnych norm.

Domy budowane przez Habitat for Humanity powstają dzięki rodzinom, wolontariuszom, darczyńcom i organizacjom habitatowskim z innych krajów. Koszt budowy lub remontu rodzina spłaca w nieoprocentowanych ratach. Pieniądze pochodzące ze spłat od rodzin, a także darowizny, tworzą Fundusz dla Ludzkości pozwalający na budowanie następnych domów.

Od 30 lat istnienia organizacja zbudowała już ponad 200 000 domów na całym świecie, zapewniając dach nad głową dla miliona ludzi. W Polsce Habitat for Humanity pomógł ponad 150 rodzinom, kolejne mieszkania są budowane i remontowane.

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
SOLBET

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny