Murarze specjalizujący się w technologii Porotherm Dryfix zdobywają nagrody!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Murarze specjalizujący się w technologii Porotherm Dryfix zdobywają nagrody!

Rozwój współczesnych technologii nie omija budownictwa. Ciągle jednak pewne kwestie należy powierzyć fachowcom. Jednym ze sposobów na podniesienie kwalifikacji jest prowadzony w Wienerberger proces certyfikacji wykonawców w zakresie technologii Porotherm Dryfix.

aktualizacja: 2019-06-24 12:00:22

Wienerberger od wielu lat szkoli wykonawców i kształci uczniów zawodowych szkół budowlanych, natomiast od 2016 roku prowadzi program certyfikujący dla murarzy specjalizujących się w technologii Porotherm Dryfix.

Proces certyfikacji nie ogranicza się do szkolenia. Jest to cykl spotkań, na których kładzie się nacisk przede wszystkim na umiejętności praktyczne. Elementem niezbędnym do uzyskania Certyfikatu jest weryfikacja wiedzy w praktyce - na "żywej" budowie. Dokonuje jej Doradca Techniczny Wienerberger. Dopiero po pozytywnym zaopiniowaniu budowy, wykonawca otrzymuje dokument potwierdzający ukończenie szkolenia.

Krzysztof Beszterda, właściciel firmy BERDA Budownictwo Krzysztof Beszterda z Białegostoku tak mówi o korzyściach z udziału swoich brygad w programie certyfikacji Porotherm Dryfix: Dzięki certyfikacji moja firma weszła na wyższy poziom wykonawstwa realizując coraz bardziej wymagające, a co za tym idzie, bardziej popłatne inwestycje. Czas i pieniądze zainwestowane w szkolenia pracowników dały murarzom większe poczucie profesjonalizmu, a imienne certyfikaty - gwarancję stałości zatrudnienia. Idąc tym tropem, zgłosiłem kolejnych murarzy do certyfikacji z myślą o poszerzeniu swojej profesjonalnej ekipy o kolejną brygadę wyspecjalizowaną w Systemie Porotherm Dryfix.

Pytany o to, w jaki sposób udaje mu się utrzymać zespół wykwalifikowanych murarzy i wysoki poziom na realizowanych budowach, dodaje:

Przede wszystkim oferując dobre warunki pracy. Pracownik oprócz dobrego wynagrodzenia oczekuje normalnego czasu pracy. (…) Chce mieć zapewnione stabilne zatrudnienie i pewną przyszłość. (…). Widząc, że ktoś w niego inwestuje sam daje z siebie więcej, bardziej utożsamia się z firmą, staje się jej częścią i największą wartością.

Certyfikacja to benefit nie tylko dla fachowców. Korzystają na niej przede wszystkim budujący, którzy inwestując w wysokiej jakości produkt, chcą być pewni, że zostanie on właściwie zastosowany, a także producenci, którym zależy by klient mógł w pełni czerpać korzyści, jakie daje innowacyjna technologia Dryfix.

Quiz składający się z 30 pytań, weryfikujący znajomość teorii.

Porotherm Dryfix - najnowocześniejszy do budowy

Warto korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań. Zmieniają się oczekiwania klientów i uwarunkowania, choćby środowiskowe. Dziś klienci oczekują, że technologie będą na tyle kompleksowe, by oferować wsparcie i na tyle wygodne, by nie wymagały doktoratu z budownictwa. Takim rozwiązaniem jest Porotherm Dryfix - metoda murowania pustaków ceramicznych na cienką warstwę suchej zaprawy.

To niezupełnie nowość, na rynku polskim jest dostępna od niemal dziesięciu lat. Jednak dziś umiejętność murowania "na piankę" to z pewnością wyróżnik profesjonalnych ekip budowlanych - pustaki ceramiczne, szlifowane z dokładnością do 0,3 mm, murowane na cienkowarstwową suchą zaprawę to rozwiązanie, które wymaga precyzji. Pierwsza warstwa musi być idealnie wypoziomowana, ale w zamian technologia odwdzięcza się samymi zaletami. Zaprawa jest gotowa, aplikuje się ją z lekkich puszek pod ciśnieniem. To łatwe i - co nie bez znaczenia - czyste rozwiązanie. Stąd wzrost nie tylko popularności samej technologii, ale i zainteresowanie procesem certyfikacji wśród fachowców.

Nowe technologie to nie tylko precyzja wznoszenia coraz bardziej skomplikowanych obiektów, ale przede wszystkim czas który, powoli staje się największym kosztem na budowie. Ekipy Dryfix budują szybciej, czyściej, bardziej precyzyjnie i pozostawiają mniej odpadów. Prostszy proces budowy oznacza mniejszy nakład pracy, pomocnik zamiast rozrabiać zaprawę i ją dostarczać murarzom, tak jak to jest w systemie tradycyjnym, w tym czasie podaje pustaki, docina je oraz pilnuje porządku na budowie. Murarz jest w stanie jednego dnia wybudować więcej mkw. ściany - dodaje Krzysztof Beszterda, pytany o zalety pracy z Dryfixem.

Jak zostać Certyfikowanym Wykonawcą Porotherm Dryfix?

  • Krok 1. By zostać Certyfikowanym Wykonawcą Porotherm Dryfix należy zarejestrować się za pomocą formularza zgłoszeniowego, znajdującego się na stronie https://wykonawcy.wienerberger.pl W formularzu należy podać swoje dane kontaktowe oraz wskazać preferowaną lokalizację szkolenia. Szkolenia prowadzone są na terenie zakładów firmy Wienerberger lub w Centrum Szkoleniowym k. Wrocławia. Przesłanie zgłoszenia jest deklaracją udziału w szkoleniu, ale go nie gwarantuje.
  • Krok 2. Wienerberger skontaktuje się z wykonawcą telefonu w celu weryfikacji i potwierdzenia szkolenia.
  • Krok 3. Pomiędzy modułem 2 i 3 szkolenia firmy wykonawcze zobowiązane są zgłosić Doradcom Technicznym firmy Wienerberger realizowaną przez siebie budowę w systemie Porotherm Dryfix do weryfikacji. Wizyta na budowie prowadzonej przez firmę to moment weryfikacji praktycznych umiejętności i zgodności wykonania z tematyką szkolenia.

Po zakończeniu cyklu szkoleniowego oraz pozytywnie zweryfikowanej budowie w systemie Porotherm Dryfix uczestnicy otrzymują imienne Certyfikaty i trafiają na listę Certyfikowanych Wykonawców Dryfix na stronie firmy Wienerberger: https://wienerberger.pl/kontakt-materialy-do-pobrania/certyfikowani-wykonawcy-dryfix

Zaprawieni na Sucho - profesjonaliści na start!

Zdobywcy 1 miejsca - Patryk Piechowski i Miroslaw Sawicki

Zdobywcy 1 miejsca - Patryk Piechowski i Miroslaw Sawicki

Najlepsi z najlepszych - Certyfikowani Wykonawcy Porotherm Dryfix spotkali się 8 czerwca w malowniczym Folwarku Łochów. Ponad 120 wykonawców wspólnie z ekspertami z Wienerberger miało okazję na integrację i wymianę doświadczeń, ale przed wszystkim - weryfikację wiedzy i umiejętności zdobytych na szkoleniach i budowach uczestnicząc w konkursie z nagrodami.

Do rywalizacji stanęło aż 29 dwuosobowych zespołów, które walczyły o miejsca na podium i nagrody finansowe. Łączna pula nagród wyniosła 20 tys. zł. Konkurs stanowiły cztery konkurencje sprawdzające:

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
  • WIEDZĘ - quiz składający się z 30 pytań, weryfikujący znajomość teorii. 10 najlepszych zespołów przeszło do kolejnego etapu.
  • SPOSTRZEGAWCZOŚĆ - konkurencja sprawdzała znajomość produktów marki Porotherm. Po tej konkurencji odpadły kolejne 2 zespoły.
  • PRECYZJĘ - położenie pierwszej warstwy wg ściśle określonego planu "działki". Po trzecim starciu wyłoniła się szóstka finalistów
  • oraz SZYBKOŚĆ - finał, będący budowaniem w technologii Porothermie Dryfix na czas z zachowaniem zasad sztuki budowlanej.
Zdobywcy 2 miejsca - Ariel Cuglewski i Kornel Cuglewski

Zdobywcy 2 miejsca - Ariel Cuglewski i Kornel Cuglewski

Po bardzo zaciętej walce w upalne, czerwcowe popołudnie zwyciężył zespół z Torunia, Patryk Piechowski i Mirosław Sawicki z firmy Usługi Remontowo-budowlane Paweł Piechowski. Miejsce drugie przypadło dwójce fachowców ze Śląska, Arielowi Cuglewskiemu i Kornelowi Cuglewskiemu, reprezentujących Zakład Handlowo-Usługowy ARTKO Edyta Cuglewska, z miejscowości Nierada. Trzecie miejsce zdobyli Adrian Perszel i Artur Skowronek z Firmy Ogólnobudowlanej PER-BUD Adrian Perszel z Raciborza.

Zdobywcy 3 miejsca - Adrian Perszel i Artur Skowronek

Zdobywcy 3 miejsca - Adrian Perszel i Artur Skowronek

Postępy ekip relacjonował Tomasz Zimoch - wybitny komentator sportowy, do walki zagrzewała publiczność, a nad prawidłowością przebiegu poszczególnych konkurencji czuwali Sędziowie - eksperci Wienerberger.

Firmy, które zatrudniają Certyfikowanych Wykonawców Porotherm Dryfix można znaleźć na stronie internetowej Wienerberger.

Firma powiązana:
Wienerberger

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!