Bakteriobójcze właściwości miedzi

Bakteriobójcze właściwości miedzi
W dniu 3 grudnia 2009 r. w restauracji La Boheme w Warszawie obyło się śniadanie prasowe organizowane przez Europejski Instytut Miedzi.

Polskie Centrum Promocji Miedzi Spotkanie dotyczyło bakteriobójczych właściwości miedzi, które mogą okazać się remedium na tak zwany chory budynek oraz roli jaką miedź pełni w zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się infekcji, w tym grypy A/H1N1, w miejscach użyteczności publicznej.

Tematy wiodące spotkania:

1. Remedium na chory budynek

Rozwój technologii izolacyjnych powoduje, że straty energii cieplnej w naszych budynkach stają się coraz mniejsze. Budynki są coraz bardziej szczelnymi „pojemnikami”, w których uwięzione bakterie i drobnoustroje znajdują znakomite przyczółki. Odpowiemy Państwu na pytania jak ograniczyć zagrożenie? Elementy designerskie – klamki, wyłączniki, stoliki... mogą być nie tylko piękne ale i bezpieczne – Czy to jest ważne dowiedzą się Państwo na spotkaniu.

2. Miedź sposób na wirusa – badania kliniczne w szpitalu Birmingham – raport bieżący

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
Zobacz więcej Zobacz mniej

W czasach szalejącej świńskiej grypy zbawienna może okazać się szczepionka?, czosnek, maski na usta i nos lub – na pewno! – miedziane powierzchnie, na których wirus ginie samoczynnie. Jak dowodzą eksperymenty przeprowadzone przez Billa Keevila, profesora mikrobiologii z Uniwersytetu w Southampton, w ciągu godziny na miedzianych powierzchniach ginie około 75% cząsteczek grypy typu A, w tym cieszącego się ostatnio złą sławą A/H1N1. Jakie zapory można zastosować w szpitalach i budynkach użyteczności publicznej, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa?

Źródło:

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz