Spotkanie dotyczyło bakteriobójczych właściwości miedzi, które mogą okazać się remedium na tak zwany chory budynek oraz roli jaką miedź pełni w zwalczaniu i zapobieganiu rozprzestrzeniania się infekcji, w tym grypy A/H1N1, w miejscach użyteczności publicznej.
Tematy wiodące spotkania:
1. Remedium na chory budynek
Rozwój technologii izolacyjnych powoduje, że straty energii cieplnej w naszych budynkach stają się coraz mniejsze. Budynki są coraz bardziej szczelnymi „pojemnikami”, w których uwięzione bakterie i drobnoustroje znajdują znakomite przyczółki. Odpowiemy Państwu na pytania jak ograniczyć zagrożenie? Elementy designerskie – klamki, wyłączniki, stoliki... mogą być nie tylko piękne ale i bezpieczne – Czy to jest ważne dowiedzą się Państwo na spotkaniu.
2. Miedź sposób na wirusa – badania kliniczne w szpitalu Birmingham – raport bieżący
- Pompa samozasysająca. Jak działa, jakie ma zalety i gdzie się sprawdzi?
- Kiedy i gdzie należy stosować zawory antyskażeniowe? Opcja czy konieczność?
- Jakie wybrać pompy do odprowadzania i wykorzystywania wody deszczowej?
- Wszystko o rurach spustowych
W czasach szalejącej świńskiej grypy zbawienna może okazać się szczepionka?, czosnek, maski na usta i nos lub – na pewno! – miedziane powierzchnie, na których wirus ginie samoczynnie. Jak dowodzą eksperymenty przeprowadzone przez Billa Keevila, profesora mikrobiologii z Uniwersytetu w Southampton, w ciągu godziny na miedzianych powierzchniach ginie około 75% cząsteczek grypy typu A, w tym cieszącego się ostatnio złą sławą A/H1N1. Jakie zapory można zastosować w szpitalach i budynkach użyteczności publicznej, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa?
Źródło: