Szybciej, taniej, efektywniej - instalacje sanitarne w budynkach wielorodzinnych z zaworem Reliance Tenant Valve Advance

Szybciej, taniej, efektywniej - instalacje sanitarne w budynkach wielorodzinnych z zaworem Reliance Tenant Valve Advance

Rok 2023 okazał się niezwykle trudny dla branży budowlanej i postawił przed jej przedstawicielami wiele wyzwań. Głównym powodem tej sytuacji była utrzymująca się na wysokim poziomie inflacja, drastyczny wzrost cen materiałów budowlanych i kluczowych surowców, a także zwiększone koszty zatrudnienia. Branża budowlana zmaga się także z rosnącym odpływem znacznej części fachowców.

Dlatego kluczowym trendem w zrównoważeniu braków kadrowych pozostanie wzrost znaczenia cyfryzacji i nowoczesnych technologii. Jednak budynki wielorodzinne stanowią poważne wyzwanie dla instalatorów wodno-kanalizacyjnych i specjalistów od ogrzewania pracujących w tych ograniczonych przestrzeniach - ponieważ zarówno przestrzeń, jak i czas są na wagę złota.

I tutaj z pomocą przychodzi nasz pionierski zawór Tenant Valve marki Reliance, wielofunkcyjny zawór kombinowany, który od dziesięcioleci cieszy się zaufaniem branży w zakresie niezawodnej kontroli i monitorowania dostaw wody, jednocześnie redukując kosztowne punkty wycieków. Nasze zaangażowanie w innowacje i koncentrację na kliencie uosabia decyzja o udoskonaleniu i rozszerzeniu naszej oferty o dodatkowe korzyści i szerszą gamę zastosowań.

Sercem asortymentu jest zawór Tenant Valve Advance, który oferuje te same korzyści, co starszy zawór kombinowany z ulepszonymi funkcjami i gamą akcesoriów. Tenant Valve Advance to zawór kombinowany, który zapewnia kilka funkcji w jednym urządzeniu i jest przeznaczony do kontrolowania ciśnienia wody oraz monitorowania zużycia wody i dostarczania jej do obiektów wielorodzinnych, takich jak budynki mieszkalne i biura w budynkach komercyjnych. Wielofunkcyjny, jednoczęściowy zawór zawierający zawór odcinający uruchamiany dźwignią, zapobiegający przepływowi zwrotnemu ma teraz bezpośrednie miejsce podłączenia wodomierza. Eliminuje to potrzebę stosowania dodatkowych złączy i dodatkowo ogranicza ryzyko wycieków.

Tenant Valve Advance to zawór kombinowany, który zapewnia kilka funkcji w jednym urządzeniu

Nowy zawór jest wyposażony w uformowaną pokrywę izolacyjną z dodatkowym pierścieniem izolacyjnym, aby odizolować punkt podłączenia wodomierza przed zmianami temperatury otoczenia lub przenikaniem ciepła. Pokrywę można również zdjąć na miejscu, co ułatwia dostęp do zaworu od przodu, oraz pozwala na szybką i prostą konserwację.

Jednym ze sposobów, w jaki wykonawcy instalacji wodno-kanalizacyjnych mogą z łatwością przyspieszyć instalacje w ograniczonych przestrzeniach, jest posiadanie jednego produktu, który zawiera wiele różnych elementów tworzących łańcuch zaworów.

Tenant Valve firmy RWC jest jednym z takich rozwiązań, unikalnym na rynku. Konstrukcja z pojedynczym wkładem 311 mm zapewnia prostą, łatwą i szybką instalację dla hydraulików. Zajmuje również znacznie mniej miejsca w porównaniu do swojego odpowiednika z zaworem łańcuchowym.

Zawór typu "wszystko w jednym" jest również łatwy w serwisowaniu. Jeśli w jednym z mieszkań wystąpi wyciek lub problem z zaopatrzeniem w wodę, nie ma potrzeby odcinania wody i opróżniania rurociągów z całego budynku (co może zająć wiele godzin). Hydraulik potrzebuje tylko dostępu do danego zaworu lokatorskiego.

Uniwersalny zawór Tenant Valve nie tylko pomaga w rozwiązywaniu wyzwań związanych z oszczędzaniem miejsca, ale także przyspiesza instalację, a wszystko to dzięki kompaktowej konstrukcji. Wykorzystując konstrukcję z pojedynczym wkładem, Tenant Valve Advance jest szybki i łatwy w instalacji, zmniejsza ryzyko wycieku i oszczędza koszty.

Więcej informacji na temat naszych innowacyjnych produktów można znaleźć na stronie: https://www.reliancevalves.com/gb/en/products/combination-specialist-valves.


RELIANCE WORLDWIDE DISTRIBUTION EUROPE Ltd
ul. Starołęcka 7, 61-361 Poznań
tel. +48 61 87 80 408
e-mail: info.pl@rwc.com
www.rwc.com, www.johnguest.com
Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz