Jakie są zalety ogrzewania kanałowego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie są zalety ogrzewania kanałowego?

Odpowiedź eksperta: Ogrzewanie podłogowe cechuje duża bezwładność cieplna, natomiast znacznie bardziej sterowalne grzejniki ścienne wymagają wygospodarowania na nie miejsca na ścianach.

aktualizacja: 2018-06-20 12:28:42

Grzejniki kanałowe umożliwiają grzanie z dynamiką grzejników ściennych lecz umieszczone są w posadzce, w rejonach, gdzie brak miejsca na ścianach - najczęściej są to okolice dużych przeszkleń, wiatrołapy, specyficzna lub pełna zabudowa itp. Istotną ich zaletą jest możliwość szybkiego uruchamiania i przerywania ogrzewania oraz łatwe sterowanie jego intensywnością. Mogą ogrzewać pomieszczenia samodzielnie lub pełnić funkcję ogrzewania wspomagającego.

Kanał grzewczy przykryty jest ażurowym drewnianym lub metalowym estetycznym podestem, który jest jego jedynym widocznym elementem. Podest posezonowy, założony w miejsce podestu ażurowego po zakończeniu sezonu grzewczego, ochroni wnętrze kanału przed zabrudzeniem, a przy tym czasowo całkowicie zamaskuje kanał grzewczy, gdyż użytkownik może go wypełnić materiałem, z którego wykonana jest otaczająca kanał podłoga.

Najmniejsza całkowita wysokość zestawu kanałowego wraz z podestem to zaledwie 8 cm. Korzystając z systemu kanałów grzewczych, można ogrzewać wybrane segmenty obiektu, pomijając pozostałe - jest to tzw. ogrzewanie strefowe. Jest to zatem rozwiązanie o uniwersalnym zastosowaniu sprawdzające się w budynkach mieszkalnych, apartamentowcach, obiektach sportowych, budowlach sakralnych, a także w lokalach usługowych, salonach wystawienniczych, samochodowych i wszystkich obiektach, w których konieczne jest częściowe lub całkowite wyeliminowanie ogrzewania z zastosowaniem grzejników ściennych.

Grzejniki kanałowe mogą stanowić element hybrydowej dystrybucji ciepła.

Bogusław Wójcik
Właściciel
REGULUS-system
fot. Regulus

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Jakie posadzki można układać na ogrzewaniu podłogowym?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny