Grzejniki kanałowe umożliwiają grzanie z dynamiką grzejników ściennych lecz umieszczone są w posadzce, w rejonach, gdzie brak miejsca na ścianach - najczęściej są to okolice dużych przeszkleń, wiatrołapy, specyficzna lub pełna zabudowa itp. Istotną ich zaletą jest możliwość szybkiego uruchamiania i przerywania ogrzewania oraz łatwe sterowanie jego intensywnością. Mogą ogrzewać pomieszczenia samodzielnie lub pełnić funkcję ogrzewania wspomagającego.
Kanał grzewczy przykryty jest ażurowym drewnianym lub metalowym estetycznym podestem, który jest jego jedynym widocznym elementem. Podest posezonowy, założony w miejsce podestu ażurowego po zakończeniu sezonu grzewczego, ochroni wnętrze kanału przed zabrudzeniem, a przy tym czasowo całkowicie zamaskuje kanał grzewczy, gdyż użytkownik może go wypełnić materiałem, z którego wykonana jest otaczająca kanał podłoga.
Najmniejsza całkowita wysokość zestawu kanałowego wraz z podestem to zaledwie 8 cm. Korzystając z systemu kanałów grzewczych, można ogrzewać wybrane segmenty obiektu, pomijając pozostałe - jest to tzw. ogrzewanie strefowe. Jest to zatem rozwiązanie o uniwersalnym zastosowaniu sprawdzające się w budynkach mieszkalnych, apartamentowcach, obiektach sportowych, budowlach sakralnych, a także w lokalach usługowych, salonach wystawienniczych, samochodowych i wszystkich obiektach, w których konieczne jest częściowe lub całkowite wyeliminowanie ogrzewania z zastosowaniem grzejników ściennych.
Grzejniki kanałowe mogą stanowić element hybrydowej dystrybucji ciepła.
Bogusław Wójcik
Właściciel
REGULUS-system
fot. Regulus
- Jak dobrać odpowiednią grupę pompową?
- Jak zmierzyć rozstaw przyłączy grzejnika?
- Klasyka sprawdzona przez miliony - czy grzejnik aluminiowy może pasować do każdego wnętrza?
- Jak zbudowany jest grzejnik niskotemperaturowy?