Panele laminowane - systemy wyciszające

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
aktualizacja: 2009-10-20 07:42:03
Panele laminowane - systemy wyciszające
Jedną z największych wad w przypadku paneli laminowanych jest nieprzyjemny odgłos powstający podczas chodzenia. Krokom towarzyszy charakterystyczny głuchy dźwięk, który przenoszony jest do niżej położonych pomieszczeń, co jest szczególnie uciążliwe w budownictwie wielorodzinnym.

Panele laminowane w niewielkim stopniu redukuje dźwięki zastosowana jako podkład elastyczna pianka (zresztą, niwelując drobne nierówności dodatkowo wyrównuje powierzchnię i stanowi dobrą ochronę przed wilgocią).

 

Najlepszym rozwiązaniem są  systemy wyciszające, czyli warstwa tłumiąca odgłosy kroków stanowiąca integralną część panela. Wykonana jest na bazie laminatu ze zmodyfikowaną żywicą sosnową. Jej szczególna struktura nie tylko redukuje dźwięki, ale w znacznym stopniu je pochłania. Dzięki temu podłoga jest o blisko 50% cichsza, a dźwięki są niższe, przez co łatwiejsze do zaakceptowania. Nie dochodzi też do powstawania podczas chodzenia pogłosu ani wibracji.

 

Decydując się na warstwę wyciszającą należy pamiętać, iż aby system działał prawidłowo powierzchnia, na której panele są montowane, musi być równa i stabilna. Wtedy nie zachodzi potrzeba stosowania dodatkowego podkładu, a pod panele kładziemy wyłącznie folię paroizolacyjną.

 

Pomimo że systemy wyciszające panele laminowane to stosunkowo nowa propozycja, oferują je już wszyscy liczący się w branży producenci. Każdy z nich jednak inaczej określa swój system. W sklepach spotkamy się więc z określeniami SAS (Sound Absorb System), Silenzio, Unisound.

{linker link="http://wnetrza.budujemydom.pl/_inspiracje_foto_miekk_sal17.php"}

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Jak wykonać podkład podłogowy (szlichtę cementową)?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny