FORBET - mała architektura o wielkim znaczeniu

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
FORBET - mała architektura o wielkim znaczeniu

Ogrodzenie domu to nie tylko fizyczna bariera wyznaczająca ramę naszej posesji, to mała architektura o szerokim wachlarzu aranżacji, funkcji i wizerunku. Warto się nad nią zastanowić już na etapie projektowania domu i zagospodarowania terenu.

aktualizacja: 2021-05-10 08:05:41

Pierwsze co przychodzi na myśl, to traktowanie ogrodzenia jako elementu odgradzającego działkę od sąsiadów oraz drogi publicznej. Ma ono za zadanie zapewnić prywatność mieszkańcom, ale także strzec ich bezpieczeństwa. To także wizytówka domu i zapowiedź tego co spotkamy po przekroczeniu bramy wjazdowej, a tam mur jako forma małej architektury nabiera już innego wymiaru. Ogrodzenie może stanowić tło dla kompozycji roślinnych, być wsparciem i bazą dla pnączy, ścianą dającą cień i chroniącą od kurzu i spalin, lub stanowić małą architekturę w postaci murków niwelujących teren, donic czy siedzisk ogrodowych.

Idealnym rozwiązaniem dla różnego typu zabudowy ogrodzeń są bloczki betonowe, których możliwości aranżacyjne zależą w dużej mierze od pomysłowości projektanta. System ogrodzeniowy LINEAGE pozwala w szybki sposób konstruować zarówno ogrodzenia, jak i nietypowe rozwiązania architektoniczne w ogrodzie, zachowując jedność stylistyczną.

FORBET utrzymuje dbałość o klasyczne połączenia MULTIkolor w postaci beży, brązów oraz nowoczesnych MONOkolor z zakresu czerni, szarości i bieli, które mają swoje odzwierciedlenie w kostkach i płytach stanowiąc spójną całość.

Ogrodzenie Lineage 13+17 Multikolor Groszkowany Late
Ogrodzenie Lineage 13+17 Multikolor Groszkowany Late
Ogrodzenie Lineage Grys Groszkowany Szary
Ogrodzenie Lineage Grys Groszkowany Szary

W nadchodzącym sezonie idzie też o krok dalej. Dzięki współpracy technologów i projektantów powstaje grupa produktów TOPline, charakteryzująca się innowacyjną obróbką betonu. Zastosowanie różnych metod wykończenia powierzchni, pozwala na przejścia tonalne i strukturalne w obrębie bazowego produktu. Połączenie powierzchni polerowanych, mikro i makro groszkowanych daje świetny efekt odbicia i pochłaniania światła zamieniając zwykły mur w ciekawy obiekt architektoniczny.

FORBET dba o wykonawców i wie jak cenny jest ich czas na budowie. Dzięki dodatkowej usłudze kalibracji pustaków ogrodzeniowych, wykonawcy będą w stanie szybko i precyzyjnie zabudować idealnie równą powierzchnię muru, bez konieczności szlifowania poszczególnych bloczków na terenie budowy. Dużym udogodnieniem jest również szeroki wybór formatów, co pozwoli na dostosowanie się do długości grodzonej przestrzeni jak i stylistyki otoczenia.

Pustaki ogrodzeniowe Forbet

Poza cechami wizualnymi, warto również pamiętać o przepisach dotyczących ogrodzenia posesji. Dokumentem startowym do lektury jest z pewnością miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego lub warunki zabudowy, w których powinien znajdować się wyrys granic między drogami, zabudowaniami i nieruchomościami, oraz szczegółowe wytyczne dotyczące cech i rodzaju ogrodzenia, jakie można wybudować w danym miejscu. Jeśli planowane ogrodzenie nie przekroczy 220 cm wysokości oraz nie będzie stanowić muru oporowego, to zgodnie z nowelizacją Prawa budowlanego z grudnia 2016 roku, nie ma potrzeby uzyskiwania pozwolenia na budowę.

Unikatowość materiałów betonowych FORBET tkwi w technologicznie zaawansowanej produkcji i pasji pracowników. Na każdym etapie procesu produkcyjnego dbamy o najwyższą jakość produkowanego materiału betonowego. Dzięki czemu powstają oryginalne materiały o urozmaiconych strukturach i fakturach, które w zależności od potrzeb inwestora i wyobraźni projektanta możemy indywidualnie aranżować w każdej przestrzeni.


www.forbet.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje