Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Ogrodzenia i bramy ogrodzeniowe

Skóra Twojego domu. Jak wybrać dobre ogrodzenie?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

W procesie budowy własnego domu przychodzi moment, w którym należy zastanowić się nad ogrodzeniem działki. Znalezienie profesjonalnego producenta jest gwarancją, że wydane pieniądze zwrócą się w trakcie wieloletniego użytkowania, a inwestycja długo będzie cieszyła oko i stanowiła estetyczny element otoczenia domu. Mając na względzie fakt, że ogrodzenie powinno być solidne, bezpieczne i trwałe, nie powinno się na nim oszczędzać.

Ogrodzenie jest najczęściej pierwszym elementem posesji, z którą stykają się mijające ją osoby. Pełni więc funkcję wizytówki tego, co można znaleźć za nim. Elegancki projekt wymaga, by to, co widać wewnątrz było – choćby subtelnie – zapowiedziane na zewnątrz.

Zapowiedź pięknego domu

Mawia się, że to nie szata zdobi człowieka. W przypadku domów i posesji można jednak uznać, że "szata", "skóra" są niezwykle istotne i stanowią element, który może zdobić, ale również - niestety - psuć wygląd całości. Wielu producentów daje możliwość niemal nieograniczonego dobierania kolorów, rodzajów wykończeń i wzorów ogrodzeń.

Możliwość wyboru spośród wielu rodzajów wykończeń sprawia, że każde ogrodzenie z logo WIŚNIOWSKI jest inne
Możliwość wyboru spośród wielu rodzajów wykończeń sprawia, że każde ogrodzenie z logo WIŚNIOWSKI jest inne

Dla klienta jest to gwarancja, że będzie mógł zrealizować projekt, który najlepiej wpisze się w powstający lub istniejący projekt domu i jego otoczenia. W ten sposób myślenia o projektowaniu wpisuje się stworzona przez markę WIŚNIOWSKI oferta siedmiu unikalnych linii wzorniczych ogrodzeń. Każda z nich odpowiada na inne oczekiwania klientów.

Pojawiają się więc projekty bardzo nowoczesne lub czerpiące z klasyki wzornictwa, ale również te inspirowane minimalizmem i oparte na wyrazistych liniach. Możliwość wyboru spośród wielu rodzajów wykończeń sprawia, że każde ogrodzenie z logo WIŚNIOWSKI jest inne i odpowiada na każdą potrzebę klienta.

Element perfekcyjnej całości

Wygląd ogrodzenia nie może odbiegać od designu, który dominuje w bryle otaczanego budynku. Niewielu producentów oferuje kompleksowy zestaw bramy garażowej, okien, drzwi i ogrodzenia, których wzornictwo i kolorystyka są ze sobą spójne. Każdy z tych elementów jest produkowany w inny sposób i często używa się w ich tworzeniu zupełnie innych materiałów.

Wygląd ogrodzenia nie może odbiegać od designu, który dominuje w bryle otaczanego budynku
Wygląd ogrodzenia nie może odbiegać od designu, który dominuje w bryle otaczanego budynku

Czerwone okno może więc wyraźnie różnić się od czerwonej bramy garażowej – szczególnie, gdy zakupu dokonuje się u innych dostawców i jedynie na podstawie próbek. Ponadto w takiej sytuacji może okazać się, że produkty inaczej znoszą upływ lat i zmienne warunki pogodowe. Początkowo podobne do siebie kolory mogą na skutek działania słońca czy deszczu "zużywać się" w zupełnie inny sposób.

Spójny zestaw może więc po latach zmienić się w mieszankę odcieni. Odpowiedzią na te potrzeby jest stworzona przez markę WIŚNIOWSKI kolekcja Home Inclusive 2.0. Oferowane w niej bramy, okna, drzwi i ogrodzenia w jednym designie gwarantują spójny wygląd przez lata.

Ogrodzenia WIŚNIOWSKI wykonywane są z najtrwalszego materiału
Ogrodzenia WIŚNIOWSKI wykonywane są z najtrwalszego materiału

- Brama garażowa, okna, drzwi i ogrodzenie muszą mierzyć się ze zmienną polską aurą i zanieczyszczonym powietrzem. Szczególnie narażone na wpływ środowiska jest ogrodzenie, którego przed deszczem i słońcem nie chroni dach. Dlatego ogrodzenia WIŚNIOWSKI wykonujemy z najtrwalszego materiału – stali i zabezpieczamy cynkowaniem ogniowym oraz malowaniem proszkowym w systemie DUPLEX - mówi Grzegorz Mruk, menedżer grupy produktowej ogrodzenia WIŚNIOWSKI. - Potwierdzamy to dziesięcioletnią gwarancją antykorozyjną - podkreśla.

Czego potrzebujesz?

Każda posesja jest inna i każda wymaga innych rozwiązań. W zależności od jej charakteru i potrzeb mieszkańców można zdecydować się na zamontowanie przezroczystego lub pełnego ogrodzenia. Segmenty pozbawione prześwitów gwarantują większą prywatność, te ażurowe i wykonane z kształtowników nadają całości więcej dynamiki i pomagają uwydatnić bryłę budynku.

Warto mieć kontrolę nad designem i gwarancję, że każdy element ogrodzenia został wykonany przez profesjonalistó
Warto mieć kontrolę nad designem i gwarancję, że każdy element ogrodzenia został wykonany przez profesjonalistów

Ogrodzenie jest istotną częścią posesji. Warto mieć kontrolę nad jego designem i gwarancję, że każdy jego element został wykonany przez profesjonalistów. W końcu wybór ogrodzenia wpływa na komfort i bezpieczeństwo codziennego życia.

źródło i zdjęcia: Wiśniowski

Budujemy Dom październik 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze listopad 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2021

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum