Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 4/2012
Wanna czy brodzik
PYTANIE CZYTELNIKA W mojej niewielkiej łazience marzy mi się natrysk, jednak wanna wydaje się praktyczniejsza – czasem robię w niej przepierki, wybielam firanki, kąpię psa. Boję się z niej zrezygnować, jednak z drugiej strony prysznic zajmowałby znacznie mniej miejsca, co też jest dla mnie istotne. Co robić?

Wanna czy brodzik
(fot. Sanplast)
REDAKCJA Także natrysk umożliwia wykonanie wszystkich wspomnianych przez Panią czynności (choć trzeba w tym celu zaopatrzyć się w odpowiedni brodzik). Proszę jednak pamiętać, że brodzik zapewnia inny rodzaj relaksu niż wanna. Decyzja o wyborze nie jest łatwa i zanim ją podejmiemy, warto przeanalizować wszystkie za i przeciw.

 

Jeśli łazienka jest mała (poniżej 6 m2) i trzeba wybierać między wanną a prysznicem, oprócz upodobań pod uwagę należy wziąć przede wszystkim wiek, sprawność oraz rodzaje aktywności domowników. Funkcje wanny i brodzika można też połączyć poprzez zainstalowanie na wannie parawanu lub zastosowanie wanno-kabiny (specjalny, niekiedy bardzo skomplikowany moduł, który może pełnić funkcję domowego spa). Wanna z parawanem jest zazwyczaj tańsza niż brodzik z kabiną prysznicową.

Komfort

Podczas wyboru między wanną i brodzikiem pamiętajmy, że wanna umożliwia długie odprężające kąpiele (np. w solach leczniczych lub kosmetycznych), dlatego uważa się ją za bardziej komfortową od brodzika. Brodzik zapewnia szybką kąpiel, ale uważany jest za mniej luksusowy. Można jednak znacznie zwiększyć komfort kąpieli w nim poprzez zastosowanie kabiny z hydromasażem lub z funkcją sauny albo zainstalowanie panelu do hydromasażu.

 

Małgorzata Kolmus

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym miesięcznika Budujemy Dom 4/2012

Pozostałe artykuły
Budujemy Dom
9,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze czerwiec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom maj 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny