Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 4/2011
4000 m2 na skraju Puszczy Bolimowskiej
Nie na każdym osiedlu jednorodzinnych domów udaje się stworzyć wokół domu prywatność. Ci, którzy tego pragną, powinni szukać małego osiedla, najlepiej przy lesie, a na nim działki na końcu ślepej uliczki

4000 m2 na skraju Puszczy Bolimowskiej
Przed przeprowadzką na skraj Puszczy Bolimowskiej Krystyna i Andrzej mieszkali w segmencie na Ursynowie i użytkowali malusieńki ogródek o powierzchni zaledwie 100 m2. W tamtym miejscu trudno było mówić o prywatności. Kiedy znajomi pokazali im pole otoczone lasami Puszczy Bolimowskiej, a przeznaczone na nieduże osiedle jednorodzinnych domów, od pierwszego wejrzenia poczuli do tego miejsca „chemię”.

Dla ludzi i dla zwierząt

W ciągu kilku dni kupili skrajną działkę o powierzchni 2000 m2, która przylegała do lasu. Wtedy jeszcze wydawało się im, że będzie to dla rodziny tylko letnisko. Ale stało się inaczej. Wygodny całoroczny dom, który zbudował pan Andrzej, a przede wszystkim wyjątkowość tego miejsca sprawiły, że coraz rzadziej zaglądali do warszawskiego segmentu. Dopiero tutaj zauważyli różnicę w jakości życia. Tutaj na co dzień zakosztowali prawdziwej ciszy, zapachu lasu i bliskości zieleni. Tutaj wreszcie zrealizowali marzenie o powiększeniu domowego zwierzyńca.

 

Dotychczas trzymali w domu nieduże psy (jamniki). Na nowej działce wystarczyło miejsca na zbudowanie obszernego wybiegu z ocieplonymi budami i wtedy małżeństwo kupiło jeszcze owczarki niemieckie. Pojawienie się nowych zwierząt wymagających stałej opieki przypieczętowało decyzję właścicieli. Postanowili na stałe pozostać na wsi. I tak trwa to już dziesięć lat. Ale wkrótce wydarzyło się coś jeszcze. Kiedy stało się jasne, że zostają, a najbliżsi sąsiedzi zaproponowali im odkupienie swojej pustej działki (bo przenosili się do innego miasta), Krystyna i Andrzej zrobili to głównie z myślą o większym wybiegu dla psów. Obecnie psy użytkują własne 2000 m2 na sąsiedniej parceli!

 

Lilianna Jampolska

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym miesięcznika Budujemy Dom 4/2011

Pozostałe artykuły

Prezentacje firmowe

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny