Artykuł pochodzi z: Budujemy Dom 4/2011
4000 m2 na skraju Puszczy Bolimowskiej
Nie na każdym osiedlu jednorodzinnych domów udaje się stworzyć wokół domu prywatność. Ci, którzy tego pragną, powinni szukać małego osiedla, najlepiej przy lesie, a na nim działki na końcu ślepej uliczki

4000 m2 na skraju Puszczy Bolimowskiej
Przed przeprowadzką na skraj Puszczy Bolimowskiej Krystyna i Andrzej mieszkali w segmencie na Ursynowie i użytkowali malusieńki ogródek o powierzchni zaledwie 100 m2. W tamtym miejscu trudno było mówić o prywatności. Kiedy znajomi pokazali im pole otoczone lasami Puszczy Bolimowskiej, a przeznaczone na nieduże osiedle jednorodzinnych domów, od pierwszego wejrzenia poczuli do tego miejsca „chemię”.

Dla ludzi i dla zwierząt

W ciągu kilku dni kupili skrajną działkę o powierzchni 2000 m2, która przylegała do lasu. Wtedy jeszcze wydawało się im, że będzie to dla rodziny tylko letnisko. Ale stało się inaczej. Wygodny całoroczny dom, który zbudował pan Andrzej, a przede wszystkim wyjątkowość tego miejsca sprawiły, że coraz rzadziej zaglądali do warszawskiego segmentu. Dopiero tutaj zauważyli różnicę w jakości życia. Tutaj na co dzień zakosztowali prawdziwej ciszy, zapachu lasu i bliskości zieleni. Tutaj wreszcie zrealizowali marzenie o powiększeniu domowego zwierzyńca.

 

Dotychczas trzymali w domu nieduże psy (jamniki). Na nowej działce wystarczyło miejsca na zbudowanie obszernego wybiegu z ocieplonymi budami i wtedy małżeństwo kupiło jeszcze owczarki niemieckie. Pojawienie się nowych zwierząt wymagających stałej opieki przypieczętowało decyzję właścicieli. Postanowili na stałe pozostać na wsi. I tak trwa to już dziesięć lat. Ale wkrótce wydarzyło się coś jeszcze. Kiedy stało się jasne, że zostają, a najbliżsi sąsiedzi zaproponowali im odkupienie swojej pustej działki (bo przenosili się do innego miasta), Krystyna i Andrzej zrobili to głównie z myślą o większym wybiegu dla psów. Obecnie psy użytkują własne 2000 m2 na sąsiedniej parceli!

 

Lilianna Jampolska

Ciąg dalszy artykułu w wydaniu papierowym miesięcznika Budujemy Dom 4/2011

Pozostałe artykuły
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2018

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2018

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2018

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2018

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny