Jakie są zalety budowania z betonu komórkowego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie są zalety budowania z betonu komórkowego?

Odpowiedź eksperta: Budowanie z betonu komórkowego jest bardzo łatwe. Elementy z betonu komórkowego są lżejsze niż innego rodzaju materiały ścienne, a ich obróbka, czyli wszelkie docięcia, bruzdy, indywidualne kształty i formy ścian wykonuje się bardzo łatwo.

aktualizacja: 2018-06-18 09:28:06

Bloczki mają precyzyjne wymiary, więc ściany można wykonywać na cienkie spoiny lub zaprawę tradycyjną. Przy murowaniu warto stosować się do instrukcji murowania. Dzięki temu wykonawstwo ścian będzie przebiegać łatwo, szybko i bez błędów.

Po pierwsze, należy zastosować podstawowe narzędzia do murowania: kielnie do nakładania zaprawy, pace i strugi do szlifowania drobnych nierówności, piłę ręczną do cięcia bloczków i prowadnicę ułatwiającą ich docinanie. Kolejność prac jest zamknięta w powtarzalnych cyklach. Każdą wcześniej wymurowaną warstwę należy zawsze przeszlifować za pomocą pacy lub struga. Dzięki temu zniweluje się drobne nierówności a murowane ściany będą precyzyjne.

Następnie po zamieceniu pyłu po szlifowaniu należy nałożyć zaprawę za pomocą kielni o szerokości murowanej ściany. Kielnia nie tylko ułatwia nałożenie zaprawy, ale również gwarantuje nałożenie odpowiedniej grubości i szerokości, a więc zapewnia jej właściwe zużycie. Następnie murowane są bloczki kolejnej warstwy i wszystkie czynności są powtarzane.

Należy pamiętać, że pomiędzy bloczkami, które nie łączą się za pomocą piór i wpustów należy zawsze nałożyć zaprawę w spoinie pionowej (to ma miejsce w narożnikach, wzajemnych połączeniach ścian oraz w miejscach, gdzie są docięte bloczki). Elementy bez profilowania na pióra i wpusty lub profilowane na wpusty lub zamki należy murować ze wszystkimi spoinami wypełnionymi. Uchwytów montażowych i wpustów nie wypełnia się zaprawą. To elementarz murowania, którego przestrzeganie ułatwi i przyspieszy roboty murarskie z najpopularniejszego materiału ściennego.

mgr inż. arch. Tomasz Rybarczyk
Product Manager
SOLBET Sp. z o.o.
fot. Tomasz Rybarczyk

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Montaż izolacji poziomej w istniejących budynkach
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny