Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Czy masy i gładzie szpachlowe to metoda na gładkie ściany?
Wykończenie powierzchni ścian i sufitów to bardzo ważny etap prac remontowych. Wybór produktów na rynku jest ogromny, ale warto pamiętać, że masa masie i gładź gładzi nierówna. Kluczowe właściwości robocze wpływają na łatwość pracy z produktem, a zatem tempo wykonania i oddania inwestycji, a także na efekt końcowy - jakość uzyskanej powierzchni. Podpowiadamy, jaki produkt wybrać i czym się kierować przy podejmowaniu decyzji.

Jakie oświetlenie zastosować w łazience? Ma być stylowo i funkcjonalnie
Łazienka to szczególne miejsce w naszym domu i aby łączyła funkcjonalność z estetyką musi zostać dobrze zaprojektowana. Od dawna nie służy już bowiem tylko do celów higienicznych, ale stała się miejscem relaksu, które musi spełniać potrzeby piękna użytkowników. Detalem, który jest swoistego rodzaju funkcjonalną biżuterią tego pomieszczenia jest oświetlenie. Bez niego nawet najlepiej zaprojektowane wnętrze staje się płaskie i bez wyrazu. Aby jednak w pełni cieszyć się z eleganckiego i wysokiej klasy oświetlenia łazienkowego muszą zostać spełnione pod-stawowe warunki.

Jakimi farbami i narzędziami odnowić dach kryty blachą?
Powierzchnia blachy ocynkowanej przed nałożeniem farby powinna zostać oczyszczona, umyta i odtłuszczona. Znacznie więcej pracy wymaga oczywiście blacha uprzednio malowana i jednocześnie często skorodowana.

Jakie możliwości w kryciu dachów dają dachówki ceramiczne Koramic?
System dachowy Koramic to dachówki ceramiczne, system akcesoriów ceramicznych oraz technicznych do pokrycia dachów stromych oraz elewacji w różnych typach budynków.

Jak wykonać taras z kompozytu drewna WPC?
Podłoże pod taras kompozytowy nie ma dla ekipy EkoTeak znaczenia z uwagi na fakt, że w ofercie firmy są rozwiązania systemowe dla wielu opcji! Wystarczy, że wykonawca wykorzysta jeden z trzech dostępnych systemów tarasowych, a będzie mógł zbudować taras na płycie betonowej, na dachu w systemie odwróconym oraz na fundamencie punktowym.

Inteligentna kontrola energi ze źródeł PV za pomocą systemu GroHome
Wyobraź sobie system zasilania, w którym wytwarzanie energii odbywa się poprzez zróżnicowaną i zdecentralizowaną sieć inteligentnie monitorowanych urządzeń, takich jak dachowe instalacje fotowoltaiczne, oraz system zdolny zarządzać produkcją i poborem energii w czasie rzeczywistym.

Jakie zalety ma dach pokryty gontem bitumicznym?
Gonty bitumiczne Katepal przeznaczone są do krycia dachów o kącie nachylenia od 12° do 80°, przy kącie nachylenia dachu od 12° do 18° niezbędna jest warstwa papy podkładowej na całej powierzchni dachu, przy kącie nachylenia powyżej 18° niezbędny jest pas papy szer. 1 m na krawędziach nadokapowych.

Jakie narzędzia akumulatorowe sprawdzą się najlepiej w pracach ogrodowych?
Jak zadbać o swój ogród przez cały rok? Przede wszystkim stylowo. Bez hałasu, bez plączącego się pod nogami kabla, bez kłopotu, ale za to z klasą. Te nowe, bateryjne propozycje niemieckiego producenta pozwolą Ci okiełznać przyrodę i cieszyć się zawsze pięknym widokiem. Widokiem na zieleń jak spod igły.

Betonowe ścieżki, pasaże, podjazdy w przestrzeni miejskiej
Beton to materiał, który króluje w realizacjach współczesnych budynków i ze względu na swoje właściwości zajmuje ważne miejsce w projektowaniu przestrzeni. Pozwala na budowę wielu interesujących i oryginalnych rozwiązań. Elementy betonowe charakteryzuje ciekawy design i bogate wzornictwo zgodne z najnowszymi trendami architektonicznymi.

Jak poprawnie dobrać i zamontować system rynnowy oraz podsufitkę?
Aby w pełni wykorzystać zalety, jakie daje zamontowanie systemów rynnowych z tworzyw, istotnym jest przestrzeganie zasad prawidłowego ich doboru i montażu. Nieprzestrzeganie ich powoduje problemy w późniejszym ich użytkowaniu. Podobnych zasad należy przestrzegać również przy montażu podsufitki. Należy pamiętać, że dobry wybór i zakup w korzystnej cenie, to dopiero połowa sukcesu. Dzieło wieńczy prawidłowy montaż.

Od czego zależy dobór tynku w sytemie ociepleń budynku?
Tynk stanowi warstwę wykończeniową w systemie ocieplania budynków ETICS (zwaną dawniej BSO, Bezspoinowy System Ociepleń). Jego powierzchnia powinna być stosunkowo gładka, zachowująca ciągłość, pozbawiona spękań i ubytków, a przy tym trwała i odporna na działanie czynników atmosferycznych. Tradycyjnie tynki były wykonywane z gipsu lub zaprawy i nie zapewniały odpowiedniej trwałości i estetyki elewacji. Stosowane obecnie innowacyjne wyprawy tynkarskie wykorzystują zaawansowane technologie i mają wiele dodatkowych właściwości, dzięki którym nadają się do zadań specjalnych.

Jakie kleje najlepiej stosować podczas remontu mieszkania?
Przy budowlanych pracach wykończeniowych dotyczących ścian i podłóg mogą być stosowane bardzo różne materiały i technologie, które zapewniają im odpowiedni wygląd oraz właściwe dla nich cechy techniczno-użytkowe.

Z jakich elementów składa się trwały i estetyczny system ociepleń budynków?
BOLIX jest producentem zaawansowanej chemii budowlanej, specjalizującym się w produkcji systemów elewacyjnych. Systemami BOLIX ocieplono już ponad 115 mln m2 co przekłada się na prawie 700 tys. średniej wielkości domów jednorodzinnych.

Jak odpowiednio dobrać i rozmieścić okna dachowe?
Przy montażu okien dachowych ważny jest rozstaw krokwi. Aby właściwie ocieplić ościeżnicę okna, odległość między nią a krokwią powinna wynosić 3 cm z każdej strony. Jednak zastany rozstaw krokwi nie musi warunkować szerokości okna, gdyż otwór w dachu można łatwo dostosować wykonując np. wymian.

Betonowe bloczki elewacyjne jako alternatywa dla betonu architektonicznego
Nowoczesne trendy budowy domów mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej koncentrują się wokół optymalnego wykorzystania właściwości materiałów używanych do ich wznoszenia. Umożliwia to znaczącą redukcję kosztów eksploatacji. Doskonałym przykładem jest ściana trójwarstwowa zbudowana przy zastosowaniu materiałów ceramicznych i/lub betonowych. Ten rodzaj konstrukcji już od kilkudziesięciu lat jest w Europie jedną z najpopularniejszych metod wznoszenia ścian zewnętrznych.