PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Elementy elewacyjne

Betonowe bloczki elewacyjne jako alternatywa dla betonu architektonicznego

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Nowoczesne trendy budowy domów mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej koncentrują się wokół optymalnego wykorzystania właściwości materiałów używanych do ich wznoszenia. Umożliwia to znaczącą redukcję kosztów eksploatacji. Doskonałym przykładem jest ściana trójwarstwowa zbudowana przy zastosowaniu materiałów ceramicznych i/lub betonowych. Ten rodzaj konstrukcji już od kilkudziesięciu lat jest w Europie jedną z najpopularniejszych metod wznoszenia ścian zewnętrznych.

Bloczki betonowe TOM w ścianie trójwarstwowej

Ściana trójwarstwowa zawiera materiały, które spełniają inną funkcję: część wewnętrzna jest ścianą nośną, część środkowa to izolacja termiczna.w różnego rodzaju. Warstwa zewnętrzna to warstwa elewacyjna, która z jednej strony jest ochroną wewnętrznej konstrukcji przed uszkodzeniami i warunkami atmosferycznymi a z drugiej strony stanowi o wyglądzie i charakterze budynku.

Bloczki elewacyjne TOM firmy JONIEC® doskonale sprawdzają się jako ostatnia warstwa ściany trójwarstwowej. Są one solidne i trwałe a jednocześnie estetyczne i stylowe. Produkt ten jest szeroko wykorzystywany do budowy budynków jednorodzinnych, wielorodzinnych, garaży, budynków użyteczności publicznej oraz innych obiektów budowlanych. Duża dokładność wykonania, dzięki której wykonawcy chętnie sięgają po bloczki TOM, daje możliwość szybkiej realizacji nawet dużych powierzchni elewacyjnych.

Narożnik ściany trójwarstwowej z wykorzystaniem bloczków elewacyjnych TOM

Warto zaznaczyć, że JONIEC® zadbał o stworzenie pełnego zestawu do zabudowy naroży, zapewniającego kompletność inwestycji. Elewacje z betonowych bloczków TOM są odporne na warunki atmosferyczne i na wszelkie uszkodzenia. Stanowią także naturalną barierę ochronną przed hałasem, co nie jest bez znaczenia biorąc pod uwagę komfort użytkowania budynku.

Ściany logii wykonane z betonowych bloczków elewacyjnych TOM

Bloczki TOM jako uzupełnienie oferty ogrodzeń JONIEC®

Warto zwrócić uwagę, że bloczki TOM są dodatkowo interesującym uzupełnieniem oferty firmy JONIEC®, która jest wiodącym producentem betonowych elementów ogrodzeniowych. Wykorzystanie w projekcie zarówno bloczków ogrodzeniowych, jak i bloczków elewacyjnych TOM, daje pewność spójności projektu i idealnego dopasowania faktur zarówno ogrodzenia, jak i elewacji budynku.

Grubości bloczków TOM

Inwestor ma do wyboru dwie grubości bloczków TOM. Bloczki o grubości 20 cm świetnie sprawdzają się w przypadku elewacji budynków użyteczności publicznej, natomiast te o grubości 10 cm można zastosować w sytuacji, gdzie nie chcemy stracić powierzchni użytkowej oraz gdy ważne jest dla nas mniejsze obciążenie ścian.

Bloczki TOM we wnętrzach

Jedną z dodatkowych możliwości wykorzystania bloczków TOM są wnętrza domów i lokali. Bloczki te świetnie sprawdzają się jako element dekoracyjny. Zbudowana przy ich pomocy ścianka działowa jest już z jednej strony wykończona, co znacznie obniża koszty remontu. Urozmaicona struktura bloczków nadaje wnętrzu charakteru i stylu. Niepowtarzalna powierzchnia łupania sprawia, że osiągnięty efekt i wygląd ściany jest jedyny w swoim rodzaju.

źródło i zdjęcia: JONIEC®

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska sierpień 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2022

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum