Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Dlaczego poprawny system montażu osprzętu jest tak ważny?
Zwrócenie uwagi ekipom wykończeniowym podczas tynkowania ścian na idealne położenie puszek instalacyjnych zazwyczaj nie wystarcza, by były zamontowane równo. Niejednokrotnie w wyniku ciężaru płynnego jeszcze tynku ulegają one deformacji i z idealnego okręgu przeobrażają się w mniej lub bardziej nieregularną elipsę lub zmianie ulega odległość między nimi.

Jaka metoda podgrzewania wody jest najtańsza?
Współcześnie mamy do wyboru wiele metod podgrzewania wody - podgrzewacze, bojery czy bezpośrednie wykorzystanie centralnego ogrzewania. Aby wybrać urządzenie, które będzie z powodzeniem służyć nam przez lata, warto zapoznać się z zaletami oraz wadami każdej metody.

Jakie wymienniki będą dobrze współpracować z pompą ciepła?
Wymienniki c.w.u. umożliwiają podgrzewanie wody użytkowej przez domowe źródło ogrzewania, a następnie pobieranie jej, gdy tylko zachodzi taka potrzeba. Czy równie dobrze będą współpracować z pompą ciepła?

Jak dezynfekować klawiaturę domofonu?
W czasie pandemii urządzenia takie jak drzwi, windy, bankomaty, terminale płatnicze czy klawiatura domofonu mogą stanowić dla użytkownika realne zagrożenie. Korzysta z nich wiele osób, które mogą na nich pozostawić wirusy lub bakterie.

Samojezdny robot samoopróżniający do instalacji centralnego odkurzacza - nowość ECOMAX
Robot sprzątający czy odkurzacz centralny? Jedno i drugie rozwiązanie ma szereg zalet i rzesze zwolenników. A gdyby je połączyć? Cóż, w takim zestawie stworzą odkurzacz wręcz idealny.

Jak zadbać o przyjemny i świeży zapach w domu?
Człowiek jest w stanie rozpoznać od kilku do nawet trzydziestu tysięcy nut zapachowych. Zapachy potrafią pozytywnie wpływać na nasz organizm - rozluźniają napięte mięśnie, poprawia koncentrację i wspomaga w wysiłku intelektualnym, a nawet redukuje ból. Jak zadbać o świeży i przyjemny zapach w pokojach mieszkalnych i łazience?

Jak poprawić wydajność instalacji fotowoltaicznej?
Rosnące ceny energii elektrycznej skłania coraz więcej osób do samodzielnego produkowania i wykorzystywania energii. Domową instalację fotowoltaiczną można jednak zoptymalizować, aby płacić jak najmniejsze rachunki za prąd z sieci.

Gdzie stosować galwaniczne uzdatniacze wody?
Głównym zadaniem galwanicznych uzdatniaczy wody jest eliminacja kamienia z instalacji wodnej i ochrona przed ponownym powstawaniem osadów kamienia.

Zastosowanie i zalety kotła dwufunkcyjnego
Kotły grzewcze, które zapewniają również ciepłą wodę użytkową dzielą się na jedno- i dwufunkcyjne. Nie oznacza to, że model jednofunkcyjny jest gorszy, bowiem zawsze trzeba dobierać urządzenie do aktualnych warunków i indywidualnych potrzeb. Przedstawiamy zalety obu rozwiązań.

Koszt pełnej instalacji centralnego odkurzania
Odkurzacze centralne są bardzo wygodne w obsłudze. Nie trzeba przenosić go po całym domu, nie trzeba odłączać i ponownie podłączać kabla zasilającego, gdy chcemy odkurzyć inny pokój, a reszta domowników nie narzeka na hałas. Klienci często zastanawiają się, czy wygodna nie jest okupiona wysokim kosztem instalacji odkurzacza centralnego. Przedstawiamy odpowiedź na to pytanie.

Odprowadzanie ścieków: szambo czy przydomowa oczyszczalnia?
Ścieki bytowe, czyli to, czego chcemy pozbyć się z gospodarstwa domowego za pomocą instalacji kanalizacyjnej, najłatwiej odprowadzić jest przez przyłącze do sieci kolektorów ściekowych obsługujących większy obszar (poczynając od lokalnych – wiejskich, czy osiedlowych, a na miejskich kończąc). Niewątpliwie jest to rozwiązanie wygodne, lecz drogie, bo nie tylko koszty samej inwestycji, rosnące wraz z długością przyłącza, ale również eksploatacji znacznie obciążają właściciela domu

Co warto wiedzieć o pompach ciepła?
Pompy ciepła z roku na rok zyskują większą popularność. Pozwalają na zwiększanie efektywności energetycznej budynków, obniżenie emisji gazów cieplarnianych, a także ograniczyć koszt ogrzewania budynku. Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania na temat pomp ciepła.

Co zrobić, gdy wentylator nie mieści się w kanale wentylacyjnym?
Zbyt płytki kanał wentylacyjny lub nieprawidłowy projekt całego systemu wentylacyjnego to problem wielu osób. W takim przypadku umieszczenie w nich typowych wentylatorów łazienkowych okazuje się często zupełnie niemożliwe, co oczywiście wzbudza mnóstwo negatywnych emocji w ich właścicielach. Czy istnieje zatem sposób, dzięki któremu mimo problemu z wielkością kanału, wciąż będziemy w stanie zamontować w nim wentylator?

Czego nie wrzucać/wlewać do kanalizacji?
Śmieci które wrzucamy do odpływów, zatykają rury, zmniejszając ich średnice i powodując zatory. Należy przestrzegać kilku reguł, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Jak zapewnić największą efektywność instalacji przeciwoblodzeniowej?
Zima zawsze była nieprzewidywalna. Może być ciepła i sucha, jednak zmiany klimatyczne wskazują na to, że spodziewać się możemy także okresowych silnych mrozów i obfitych opadów. To realne zagrożenie dla instalacji wodociągowych, tryskaczowych i hydrantowych, a także dla rur kanalizacyjnych i odprowadzających skropliny w instalacjach wentylacyjnych. Wszędzie tam zastosowanie znajdują specjalne systemy ochrony przed mrozem, czyli maty i przewody grzejne. Ich pracą sterują regulatory. Niedawno pojawiło się całkiem nowe urządzenie tego typu.