Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Ogrzewanie domu w stylu smart - jak inteligentny dom oszczędza energię?
Zimą koszty ogrzewania pochłaniają znaczną część domowego budżetu. Jak skutecznie je obniżyć? Tradycyjny termostat to często za mało, by zmniejszyć rachunki. Arsenał skutecznych sposobów podsuwają technologie dla inteligentnego domu. System automatyki domowej ma pod kontrolą najważniejsze instalacje, sterując nimi tak, by maksymalnie zmniejszyć zużycie energii. Sprawdzamy, jak takie rozwiązania działają w praktyce.

Jakie są zalety elektrycznych kotłów grzewczych?
Kotły elektryczne mogą być jedno- i dwufunkcyjne (także z zasobnikami). Są najwygodniejszymi urządzeniami grzewczymi. Zajmują mało miejsca, można je montować w dowolnym pomieszczeniu, nie wymagają budowy kominów, na dodatek koszty inwestycyjne całej instalacji są małe.

Konfigurator doboru kotłów elektrycznych Elterm - jak prawidłowo dobrać jednostkę?
Wszystkie modele kotłów Elterm współpracują z instalacjami fotowoltaicznymi i wyposażone są w dedykowane liczniki zużycia energii pochodzącej z instalacji PV. Aby prawidłowo dobrać jednostkę, potrzebne będzie podjęcie kilku poniższych decyzji dotyczących kotła.

Wady i zalety rekuperatora ściennego
Montaż rekuperatora ściennego to dobry sposób na długoterminową oszczędność. Radzimy, w jakich warunkach będzie pracował najwydajniej, a także jakie są jego zalety i wady w kontekście wieloletniego użytkowania.

Odkurzacz centralny - co warto wiedzieć przed zakupem?
Podczas kupowania sprzętu mamy zwykle dwa wyjścia: albo kupujemy coś porządnego albo coś taniego. Droższe sprzęty wyróżniają się wyższą jakością, dłuższą gwarancją i wygodą obsługi. Na jakie parametry zwracać uwagę podczas dokonywania zakupów?

Kto i na jakich warunkach może zainstalować klimatyzator w domu lub w mieszkaniu spółdzielczym?
Czy każdy może mieć w swoim domu lub mieszkaniu klimatyzator, zwłaszcza klimatyzator ścienny Single Split? Tak, ale czy każdy może samodzielnie zainstalować u siebie takie urządzenie?

Jaka powinna być idealna lampka na biurko?
Jesień to czas kiedy światła słonecznego zaczyna nam ubywać. Korzystamy ze sztucznego oświetlenia, zwłaszcza do pracy, odrabiania lekcji czy czytania.

Czy w bloku można zamontować system rekuperacji?
W dzisiejszych czasach coraz więcej osób podejmuje proekologiczne działania. Mieszkając w budynku wielorodzinnym nie mamy całkowicie związanych rąk - warto zdecydować się na rekuperację wody. Dzięki niej nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale także zadbamy o środowisko naturalne.

Jak zwiększyć ilość ciepłej wody i zaoszczędzić pieniądze?
Rekuperator do wody to urządzenie, które pozwoli na ograniczenie zużycie ciepłej wody, odzyskując energię grzewczą. Bez rekuperatora ZYPHO gorąca woda trafia do kanalizacji, a razem z nią kosztowne ciepło.

Jakie systemy filtracji są spotykane w odkurzaczach centralnych?
Odkurzacze centralne to rozwiązanie polecane w szczególności dla alergików - nie generują bowiem problemu wtórnego wydalania powietrza z kurzem. Co więcej, centralny odkurzacz umieszcza się zazwyczaj w pomieszczeniach rzadziej używanych - kotłownia, garaż - przez co nie zajmuje cennej powierzchni w pokojach.

Czym wideodomofon różni się od domofonu?
Domofony i wideodomofony to urządzenia, które ograniczają dostęp na posesję. Czym się od siebie różnią? Firma Fermax wyjaśnia.

Jak działa system chłodząco-grzewczych stropów Uponor TABS?
System stropów chłodząco-grzewczych Uponor TABS jest odpowiedzią na potrzeby rynkowe zrównoważonego budownictwa. Efektywne rozwiązanie umożliwia nie tylko redukcję kosztów inwestycyjnych i eksploatacyjnych, ale także zapewnia dużą swobodę projektowania, elastycznie dopasowując się do potrzeb konkretnych realizacji.

Systemy sufitowe Uponor dla ogrzewania i chłodzenia powierzchni biurowych
W nowoczesnych biurowcach coraz częściej dominują systemy ogrzewania płaszczyznowego. Efektywne ogrzewanie sufitowe i ścienne, jako alternatywa dla podłogówki, zapewnia nieograniczone możliwości projektowe, wpisując się przy tym w koncepcję zrównoważonego budownictwa.

Modernizacja instalacji wodnych i grzewczych w starych domach
Indywidualny charakter i niepowtarzalny klimat - kilkudziesięcio - a nawet kilkusetletnie budynki to gratka dla wielu inwestorów, którzy doszukują się w nich wielopokoleniowych tradycji, historii i duszy. Jednak, żeby stary dom spełniał funkcje nowoczesnych kwater, powinien przejść gruntowną rewitalizację.

Jak ograniczyć zużycie energii w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych? Stacje mieszkaniowe Uponor Combi Port i Aqua Port
Energooszczędność, komfort użytkowania i pełna higiena dostarczanej wody - zdecentralizowane urządzenia grzewcze Combi Port i Aqua Port wpisują się w koncepcję zrównoważonego budownictwa, zwiększają atrakcyjność obiektu poprzez wykorzystanie nowoczesnej technologii oraz zapewniają redukcję czasu instalacji do minimum.