Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne

Jak przygotować dom na ogrzewanie elektryczne?
Ogrzewanie elektryczne z roku na rok zyskuje na popularności. Dzięki fotowoltaice oraz OZE możemy w końcu odejść od mało wydajnych, nieekologicznych źródeł pozyskiwania ciepła. W jaki sposób można przygotować dom do przejścia na ogrzewanie elektryczne i jakie powinny być pierwsze ku temu kroki?

Kiedy montować panele PV na gruncie?
Widok paneli fotowoltaicznych na dachach nikogo już nie dziwi. To najczęstsze rozwiązanie, ale nie zawsze możliwe. Dość rzadko spotykamy instalacje PV przytwierdzone do gruntu, choć zdarza się, że właśnie tutaj mogą dla nas pracować najbardziej efektywnie. Kiedy montować panele PV na gruncie i na jakie konstrukcje naziemne warto się zdecydować?

Inteligentny dom - miej go pod kontrolą
Jakie funkcje oferuje system inteligentnego sterowania domem i z jakich elementów się składa? Czy warto zdecydować się na taki zakup? Sprawdź, czy smart home to rozwiązanie dla Ciebie.

Palniki do kotłów olejowych - który wybrać?
Zastanawiasz się nad wyborem palnika do kotła olejowego? Zapoznaj się z palnikami Giersch - segmentem palników olejowych serii R|GL|M|GUPO.

Grzejniki zastępujące meble? To możliwe
Przedpokój to przestrzeń najbardziej narażona na utratę temperatury. Zostawiamy w niej wilgotne ubrania, które długo schną. A co powiesz na grzejnik ukryty w ławce, który postawisz w swoim przedpokoju? Ciepło przywita Cię już od progu, a mokre okrycia wierzchnie i buty wyschną dużo szybciej. Tylko usiądź i ogrzej się.

Jak dobrać zasobnik ciepłej wody?
Dobór zasobnika ciepłej wody użytkowej zależy od rodzaju źródła ciepła, jakie planujemy zastosować w naszym domu. Na jakie cechy zasobników powinniśmy zwrócić uwagę przy przeprowadzaniu inwestycji?

Serwis i konserwacja rekuperatora - co trzeba wiedzieć?
Serwis rekuperatora jest niezbędny, aby urządzenie pracowało bezproblemowo przez wiele lat. Dbanie o instalację, regularne czyszczenie oraz kontrolowanie filtrów to podstawa. Tylko wtedy mamy pewność oddychania czystym powietrzem.

Czym różni się wymiennik obrotowy od przeciwprądowego?
Rekuperacja polega na odzyskiwaniu ciepła z powietrza, które jest usuwane z pomieszczenia. To doskonały sposób na zwiększenie komfortu mieszkańców oraz oszczędności związane z ogrzewaniem. Najczęściej spotykane wymienniki w rekuperatorze to modele obrotowe oraz przeciwprądowe. Czym się różnią i który jest lepszy?

Przepływowy czy pojemnościowy? - jak wybrać podgrzewacz do c.w.u.?
Do przygotowania c.w.u. wykorzystuje się urządzenia przepływowe, które podgrzewają wodę na bieżąco w czasie jej czerpania, oraz urządzenia pojemnościowe, które podgrzewają i przechowują wodę w zbiorniku o określonej pojemności.

Dlaczego warto modernizować system grzewczy?
Wprowadzenie postępowych rozwiązań technicznych niesie ze sobą lepszą jakość użytkowania sprzętów w naszym domu. Unowocześnienie ich idzie w parze z komfortem i bezpieczeństwem. Czy warto przy modernizacji domu skupić się również na systemie grzewczym?

Co jest przyczyną wyłączeń instalacji fotowoltaicznej?
Dynamiczny przyrost liczby instalacji fotowoltaicznych powoduje, że w niektórych rejonach kraju pojawia się zbyt wysokie napięcie w sieci elektroenergetycznej. Szczególnie w słoneczne dni, gdy skoki napięcia są duże, zdarza się, że instalacja fotowoltaiczna sama się wyłącza. Co zrobić, gdy spotka nas ten problem? Jak można temu zapobiegać?

Jak zadbać o pomieszczenie wolne od wirusów?
Pandemia COVID‑19 w znaczący sposób wpłynęła na nasze życie. Jedną z ważniejszych kwestii w dobie COVID‑19 jest bowiem dbałość o jakość powietrza, zwłaszcza w pomieszczeniach. Dzięki najnowszej technologii możemy oddychać czystym i świeżym powietrzem przez całą dobę.

Czy warto zastosować gazowy podgrzewacz pojemnościowy wody?
Pojemnościowe podgrzewacze gazowe w domach jednorodzinnych montowane są rzadko, gdyż doskonale zastępują je zasobniki c.w.u. współpracujące z kotłem jednofunkcyjnym.

Jaką pompę ciepła wybrać do domu?
Pompa ciepła - jako urządzenie do grzania - nie jest niczym nowym. Już pierwsze klimatyzatory sprzedawane w Polsce w latach 90-tych, czyli ponad 30 lat temu, miały funkcję grzania w wybranych modelach. Urządzenia z tą funkcją nie były niczym innym, jak pompami ciepła typu powietrze-powietrze. Od samego początku obecności klimatyzatorów Airwell na polskim rynku, użytkownicy podkreślali zalety tych urządzeń - możliwość szybkiego uzyskania wysokiej temperatury powietrza w domu czy biurze.

Czy warto montować rekuperator wody w obiektach publicznych?
Czteroosobowa rodzina może liczyć na oszczędność nawet 1200 kWh energii rocznie dzięki rekuperacji wody. Czy na proporcjonalnie większe oszczędności mogą liczyć właściciele publicznych obiektów, takich jak baseny, siłownie lub szpitale?