Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
ESBE Hydronic Systems
Prawidłowy montaż zaworów termostatycznych w instalacjach grzewczych
Istotna, w przypadku termostatycznych zaworów mieszających, jest nie tylko jakość ich wykonania, ale także montażu. Prawidłowo wykonana instalacja daje gwarancję maksymalnego wykorzystania właściwości urządzeń, a także ich dłuższej bezawaryjnej eksploatacji. Nie bez znaczenia są także korzyści dla środowiska naturalnego, jakie płyną z dobrze przeprowadzonego montażu. Dlatego warto przywiązać do tej czynności szczególną wagę.
AFRISO
Co zrobić, żeby ogrzewanie podłogowe grzało lepiej?
Ogrzewanie podłogowe to coraz popularniejsze rozwiązanie w nowoczesnych budynkach, szczególnie tam, gdzie liczy się komfort cieplny i estetyka wnętrz. Jak jednak sprawić, aby system działał jeszcze efektywniej? Przedstawiamy praktyczne wskazówki oparte na doświadczeniach Krystiana Timlera, właściciela firmy Timler Instalacje, który specjalizuje się w instalacjach ogrzewania podłogowego.
AFRISO
Zawór bezpieczeństwa w bojlerze - co musisz wiedzieć?
Zawór bezpieczeństwa jest bardzo ważnym elementem instalacji bojlera, ponieważ chroni system przed nadmiernym wzrostem ciśnienia. W sytuacji, gdy ciśnienie w bojlerze przekroczy dopuszczalny poziom, zawór bezpieczeństwa automatycznie się otwiera, uwalniając nadmiar ciśnienia i zapobiegając uszkodzeniom urządzenia oraz potencjalnie niebezpiecznym sytuacjom.
KFA Armatura
Sekrety bezawaryjnej instalacji: wszystko o wyborze zaworów
Zawory to cisi, często niedoceniani bohaterowie naszych domów. Ich odpowiednia konserwacja jest kluczowa, aby uniknąć awarii i dodatkowych kosztów. Poznaj, jak prawidłowo dbać o zawory i na co zwracać uwagę przy wyborze najlepszych modeli dostępnych na rynku.
Nibco
Proste i solidne instalacje PVC-C i PVC-U NIBCO - trwałe i niezawodne systemy
Na rynku instalacyjnym dostępna jest szeroka gama systemów sanitarnych produkowanych z różnych materiałów, takich jak np. polipropylen, miedź, stal czy też polichlorek winylu. Różne też mogą być sposoby łączenia poszczególnych elementów tych systemów. Może być to przykładowo zgrzewanie, zaprasowywanie, skręcanie, lutowanie czy klejenie. To ostatnie stosowane jest do połączeń rur i złączek wykonanych z PVC-U oraz PVC-C.
Uponor
Projektowanie wydajnego, zrównoważonego i higienicznego zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową i ogrzewanie
W dobie rosnących kosztów energii i zaostrzających się przepisów dotyczących ochrony środowiska, wybór odpowiedniego systemu zaopatrzenia w ciepłą wodę i ogrzewanie staje się kluczowy. W artykule porównujemy koncepcje zdecentralizowane i scentralizowane, wskazując na korzyści w zakresie higieny wody pitnej, efektywności energetycznej oraz optymalizacji kosztów. Zobacz, dlaczego zdecentralizowane systemy mogą być najlepszym wyborem dla Twojego domu lub budynku wielorodzinnego.
ARKA Sp. z o.o.
Jak wybrać odpowiednią armaturę odcinającą do instalacji sanitarnych?
Wybór właściwej armatury odcinającej jest kluczowy dla sprawnego działania instalacji hydraulicznej. Armatura ta umożliwia blokowanie przepływu medium i kontrolowanie obiegu wody. W artykule przedstawiamy rodzaje zaworów i kryteria ich doboru.
ARKA Sp. z o.o.
Znaczenie zaworów zwrotnych w instalacjach wodnych i grzewczych
Zawory zwrotne odgrywają kluczową rolę w instalacjach wodnych i grzewczych, regulując przepływ cieczy w jednym kierunku, co jest niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania systemów.
KAN
Niezawodny system KAN-therm ultra LINE dla ogrzewania, chłodzenia i transportu wody pitnej
Inwestorom, instalatorom jak i najemcom lokali zależy na prawidłowej eksploatacji instalacji grzewczych i wodociągowych oraz na ich niezawodnym działaniu. Zwracają oni uwagę na funkcjonalność i komfort użytkowania zastosowanych rozwiązań oraz udzielaną gwarancję.
GEBERIT
Jak podłączyć wodę do stelaża WC?
Podłączenie wody do stelaża WC to kluczowy etap instalacji, wymagający precyzji i staranności. W niniejszym artykule przeprowadzimy Cię krok po kroku przez ten proces, uwzględniając nowoczesne rozwiązania, takie jak skrzynki komunikacyjne i elektryczne do stelaży WC, zapewniające przyszłościowe możliwości.
GEBERIT
Stelaż, misa WC, przyciski - jak dobrać idealny zestaw?
Do wyglądu łazienki, choć jest ona pomieszczeniem najbardziej intymnym, przykładamy zazwyczaj szczególną wagę. To jak się prezentuje, w pewien sposób definiuje styl całego mieszkania, a nawet styl życia jego lokatorów. Dlatego tak ważne są rozwiązania - techniczne, higieniczne i estetyczne – które w niej zastosujemy. Dotyczy to w równym stopniu mebli, jak i urządzeń sanitarnych, takich jak toaleta.
DIAMOND
Jakie rury do ciepłej wody?
Jako doświadczony redaktor serwisu budowlanego, często spotykam się z pytaniami o dobór odpowiednich rur do instalacji wodnych. Szczególnie dużo wątpliwości budzi kwestia rur PP do ciepłej wody.
Pipelife Polska
5 sposobów na odprowadzenie deszczówki z dachu
System rynnowy umożliwia odprowadzenie wody z dachu. Później jednak – po tym, jak spłynie ona do rynien i rur spustowych – deszczówkę trzeba gdzieś odprowadzić.
Armacell Poland
Większa wydajność, mniejsze rachunki - sposoby na poprawę pracy pomp ciepła
Pompy ciepła są dziś jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań związanych z wykorzystaniem OZE, zarówno w budownictwie indywidualnym, jak i komercyjnym. Dzięki zastosowaniu izolacyjnych produktów Armacell możemy zwiększyć wydajność, wydłużyć żywotność, jak również wyciszyć odgłosy związane z ich pracą, dzięki czemu mogą być one instalowane nawet w bezpośrednim sąsiedztwie pomieszczeń użytkowych bez powodowania uciążliwości.
Armacell Poland
Czym grozi penetracja wilgoci w głąb izolacji?
Wilgotną izolację można porównać do mokrego, wełnianego płaszcza w mroźny dzień. Nie tylko nie chroni ona instalacji przed stratami energii, ale też może prowadzić do powstawania korozji, która często skutkuje zalaniem urządzeń i pomieszczeń.