Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Prevex Sp. z o.o.
Syfony, które pozostawiają dużo miejsca pod zlewem i umywalką
Umywalki wpuszczane w szafki lub montowane na blacie wyglądają pięknie. Czar pryska jednak kiedy otworzy się drzwiczki lub wysunie szufladę – zamiast umieścić tam ręczniki lub przybory toaletowe, w sporej ich części przechowuje się system odprowadzania brudnej wody. Podobny problem dotyczy kuchni i tego, co kryje się pod zlewozmywakiem. Inżynierowie z firmy Prevex postanowili pochylić się nad tym tematem. I - po kłopocie.
WERIT Polska
Jak zoptymalizować przestrzeń w transporcie?
Wszechstronne pojemniki Werit zaoszczędzą miejsce w transporcie i bezpiecznie przewiozą towary z różnych branż. Są stabilne, odporne kwasowo i ochronią komponenty elektroniczne. To wygodne rozwiązanie, które zoptymalizuje przechowywanie towaru lub przestrzeń w transporcie.
URSA
Jak osiągnąć komfort cieplny w domach szkieletowych i modułowych?
Zalety drewnianych domów szkieletowych i modułowych są cenione przez branżę budowlaną nie tylko na rynku amerykańskim i skandynawskim, ale również w Polsce. Polscy inwestorzy i wykonawcy doceniają tzw. szkieletówki przede wszystkim za krótki czas realizacji inwestycji, nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz oraz za duży udział materiałów ekologicznych w procesie budowy.
Uponor
Jak ograniczyć zużycie energii w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych? Stacje mieszkaniowe Uponor Combi Port i Aqua Port
Energooszczędność, komfort użytkowania i pełna higiena dostarczanej wody - zdecentralizowane urządzenia grzewcze Combi Port i Aqua Port wpisują się w koncepcję zrównoważonego budownictwa, zwiększają atrakcyjność obiektu poprzez wykorzystanie nowoczesnej technologii oraz zapewniają redukcję czasu instalacji do minimum.
Uponor
Instalacja wodna w budynkach jednorodzinnych. O czym należy pamiętać?
Jakość wody dostarczanej do naszych domów jest ściśle regulowana nie tylko przez polskie prawo, ale także rozporządzenia Unii Europejskiej. Jednak, żeby z kranu leciała higienicznie czysta i bezpieczna woda, niezbędny jest projekt i technicznie sprawna instalacja wewnętrzna.
Uponor
Czy można wykonać komfortowe ogrzewanie minimalnym nakładem?
Wodne ogrzewanie podłogowe to bardzo popularne rozwiązanie, jednak nie może być stosowane we wszystkich istniejących budynkach, ze względu na ograniczoną nośność konstrukcji stropów.
GEBERIT
Jak zadbać o przyjemny i świeży zapach w domu?
Człowiek jest w stanie rozpoznać od kilku do nawet trzydziestu tysięcy nut zapachowych. Zapachy potrafią pozytywnie wpływać na nasz organizm - rozluźniają napięte mięśnie, poprawia koncentrację i wspomaga w wysiłku intelektualnym, a nawet redukuje ból. Jak zadbać o świeży i przyjemny zapach w pokojach mieszkalnych i łazience?
Nibco
Systemy NIBCO w instalacjach wody lodowej
Ważnym zastosowaniem systemów klejonych NIBCO są instalacje wody lodowej wykorzystywane w chłodnictwie w przemysłach spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym, przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz do chłodzenia wszelkiego rodzaju maszyn i urządzeń.
DIAMOND
Jaki grzejnik wybrać do domu: panelowy, pionowy czy klasyczny?
W nowoczesnym domu grzejnik nie pełni jedynie funkcji użytkowej w postaci utrzymywania odpowiedniej temperatury. Stanowi również integralną część wystroju wnętrza, nadając mu indywidualnego charakteru. Stojak pozwala zamontować grzejnik w wybranym przez siebie miejscu i wygodnie z niego korzystać. Likwiduje to konieczność wyboru jednego miejsca np. pod oknem.
Nibco
Zalety systemów do instalacji wodnych i grzewczych z PVC oraz z miedzi
NIBCO Sp. z o.o. od prawie 30 lat specjalizuje się w produkcji instalacji z tworzyw sztucznych z PVC-U oraz PVC-C. Firma sukcesywnie wprowadzała na rynek europejski asortyment przeznaczony dla szerszej gamy zastosowań. Obecnie oferta NIBCO to trzy grupy produktowe: systemy klejone PVC, złączki z miedzi i jej stopów oraz armatura przeciwpożarowa.
GEBERIT
Zmieniamy standardową toaletę w toaletę myjącą
Rosnąca popularność toalet myjących nie dziwi - w końcu higiena osobista to podstawowy aspekt dbania o swoje zdrowie i komfort. Jednak nie wszystkich stać na wymianę tradycyjnego sedesu na sedes myjący. Tańszą alternatywą może być deska myjąca.
TECHNIPROT Przemysłowo-Techniczna Spółdzielnia Pracy
Co warto wiedzieć o rozdzielaczach do ogrzewania?
Rozdzielacze ciepła pozwalają połączyć w jeden wspólny system wiele instalacji grzewczych, z uwzględnieniem tego, że każda z nich ma inne wymagania cieplne. Rozdzielacze umożliwiają dowolne sterowanie poszczególnymi instalacjami grzewczymi, działającymi w ramach jednego systemu. Dzięki temu możemy decydować o tym, jaką temperaturę chcemy mieć w poszczególnym mieszkaniu lub nawet pomieszczeniu.
Ferro S.A.
Funkcjonalne rozwiązania podtynkowe FERRO w łazience
Armatura podtynkowa to rozwiązanie idealne dla miłośników nowoczesnego designu. Wpisuje się w modne, minimalistyczne trendy i pozwala na dużą swobodę w aranżacji. Przedstawiamy przykłady podtynkowych baterii nad wannę, umywalkę i do kabiny prysznicowej. Niech będą inspiracją do tworzenia wyjątkowych kompozycji.
Ferro S.A.
Dlaczego tlen szkodzi instalacji grzewczej?
W instalacjach typu zamkniętego panuje zawsze pewne ciśnienie wstępne wody (1–2 bary), zatem cały obieg musi być szczelny. Jednak utrzymanie absolutnej szczelności podczas eksploatacji jest praktycznie niemożliwe i zawsze gdzieś pojawiają się mikroprzecieki powodujące powolny ubytek wody.
Ferro S.A.
Jaki zbiornik do hydrofora zastosować - bezprzeponowy czy przeponowy?
Powszechnie wykorzystywane kiedyś zbiorniki bezprzeponowe (kłopotliwe w obsłudze, ponieważ wymagały dość częstego dopompowywania powietrza do zbiornika) zostały praktycznie wyparte przez zbiorniki przeponowe, wyposażone w gumową przeponę oddzielającą poduszkę gazową od przestrzeni, w której znajduje się woda.