Niezawodny system KAN-therm ultra LINE dla ogrzewania, chłodzenia i transportu wody pitnej

Inwestorom, instalatorom jak i najemcom lokali zależy na prawidłowej eksploatacji instalacji grzewczych i wodociągowych oraz na ich niezawodnym działaniu. Zwracają oni uwagę na funkcjonalność i komfort użytkowania zastosowanych rozwiązań oraz udzielaną gwarancję.

Niezawodny system KAN-therm ultra LINE dla ogrzewania, chłodzenia i transportu wody pitnej
KAN KAN-therm - ogrzewanie płaszczyznowe
Dane kontaktowe:
85 749 92 00
Zdrojowa 51 16-001 Białystok-Kleosin

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

15 lat gwarancji na instalację. Pod jakim warunkiem?

Profesjonalny montaż systemu, zgodny z przepisami budowlanymi, a także przekazanie lokalu w użytkowanie to jedno. Niemniej istotną sprawą jest również gwarancja, jakiej udziela producent. Wszystkie rozwiązania KAN, objęte są standardową 10-letnią gwarancją. Poza jednym wyjątkiem, który zapewnia jeszcze większe poczucie bezpieczeństwa.

System KAN-therm ultra LINE charakteryzuje uniwersalność i wielofunkcyjność. Wynika to z możliwości zastosowania różnego rodzaju rur, takich jak: PERTAL2 z warstwą aluminium, PEXC i PERT2 z warstwą EVOH, a także tej samej konstrukcji kształtek w wersji mosiężnej lub PPSU oraz symetrycznej tulei PVDF.

Cechą szczególną systemu jest bezoringowa konstrukcja kształtek i symetryczna tuleja, które gwarantują wysoką odporność systemu na błędy montażowe oraz proces starzenia się materiałów podczas eksploatacji instalacji.

Rury PERTAL2 z warstwą aluminium, PEXC i PERT2 z warstwą EVOH, poprzez zastosowanie wysokiej jakości polietylenu wykazują dużą wytrzymałość. Dzięki temu system charakteryzuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa montażu i eksploatacji, a także trwałością.

Stosując system KAN-therm ultra LINE w ogrzewaniu, chłodzeniu czy zaopatrzeniu w wodę w budynku indywidualnym (niekomercyjnym), możesz uzyskać przedłużoną gwarancję do 15 lat. Jednym z jej warunków jest montaż sytemu przez wykwalifikowanego specjalistę, zgodnie z przepisami budowlanymi.

Obok gwarancji istotnym aspektem jest zaufanie do materiałów użytych w instalacji. Wszystkie elementy systemu KAN-therm ultra LINE posiadają certyfikaty i atesty oraz dopuszczenia, co oznacza pewność, że produkt został wykonany zgodnie z wszelkimi wymaganiami.

Instalacja trójnikowa czy rozdzielaczowa?

Systemu KAN-therm ultra LINE z pełnym powodzeniem można użyć do montażu instalacji grzewczych trójnikowych czy też rozdzielaczowych.

Instalacja trójnikowa, w porównaniu do instalacji rozdzielaczowej, jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem z racji na użycie mniejszej ilości rur.

Rozdzielaczowy system z kolei jest podobny do systemu ogrzewania płaszczyznowego. Umożliwia oddzielne podłączenie grzejników do rozdzielacza umieszczonego za źródłem ciepła.

Ten rodzaj montażu pozwala na pozbycie się wszelkich kształtek w warstwie posadzki, a także zmniejsza obawy właściciela o ewentualne awarie.

Pociąga to za sobą konieczność zastosowania większej ilości rur przy jednoczesnym ograniczeniu liczby kształtek. Szczegółowe informacje można znaleźć w Poradniku Projektanta i Wykonawcy KAN.

Czysta woda o niezmienionym smaku

Jednym z najważniejszych aspektów użytkowania systemu KAN-therm ultra LINE jest jego neutralność wobec cieczy przenoszonych rurą. Jest to szczególnie ważne w przypadku systemów zaopatrzenia w wodę.

Wszystkie elementy tego systemu posiadają atesty higieniczne potwierdzające brak wpływu na wodę pitną.

Gładka wewnętrzna powierzchnia rur i kształtek niweluje ryzyko osadzania się kamienia i zanieczyszczeń, co wpływa na dobrą jakość wody. Od ponad 30 lat dostarczamy wysokiej jakości produkty i rozwiązania, które znajdują zastosowanie w instalacjach grzewczych, chłodniczych, wodociągowych, a także instalacjach przemysłowych.

źródło i zdjęcia: KAN Sp. z o.o.

Autor
Aleksander Rembisz
Aleksander Rembisz

Ciągły kontakt z ludźmi to dla mnie prawdziwa przyjemność i naturalne środowisko pracy. Może właśnie dlatego w redakcji czuję się niczym ryba w wodzie. Moja przygoda z pracą w wydawnictwie i budowlaną prasą branżową zaczęła się całkiem niewinnie - ponad 20 lat temu - jeszcze na studiach. I tak oto inżynier budowlany został redaktorem. Początkowo zakres moich obowiązków obejmował przygotowanie do druku wydań branżowych, ale wraz z rozwojem mediów musiałem siłą rzeczy przebranżowić się na copywritera, moderatora forum branżowego i administratora profili redakcyjnych na platformach SM. Znajdziecie mnie na Facebook - Budomisja Złote Porady Budowlańców, Linkedin - Grupa Budujemy Dom, forum.budujemydom.pl, oraz ślad po mnie na portalach budujemydom.pl i budownictwob2b.pl.