KAN KAN-therm - ogrzewanie płaszczyznowe
Zobacz firmę w innym dziale:
Rury i łączniki z tworzyw sztucznych
Rury i łączniki stalowe, żeliwne, z miedzi
PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie
Licznik odwiedzin: 121475
Porady od KAN
Niezawodny system KAN-therm ultra LINE dla ogrzewania, chłodzenia i transportu wody pitnej
Inwestorom, instalatorom jak i najemcom lokali zależy na prawidłowej eksploatacji instalacji grzewczych i wodociągowych oraz na ich niezawodnym działaniu. Zwracają oni uwagę na funkcjonalność i komfort użytkowania zastosowanych rozwiązań oraz udzielaną gwarancję.
Fakty i mity o ogrzewaniu podłogowym
Czy ogrzewanie podłogowe jest niezdrowe? Czy trudno nim sterować? Czy przy podłogówce można mieć dywany? Jaka jest prawdziwa efektywność ogrzewania podłogowego? W tym artykule znajdziecie odpowiedzi na pytania, które najczęściej nurtują Was przed podjęciem decyzji o założeniu tej instalacji.
System KAN-therm Tacker: Innowacja, która zmienia sposób montażu ogrzewania podłogowego
Przybliżamy, jak System KAN-therm Tacker rewolucjonizuje podejście do instalacji ogrzewania podłogowego, podkreślając jego kluczowe zalety, takie jak dowolny rozstaw rur, szybki montaż tackera, czy możliwość elastycznego dopasowania do różnorodnych potrzeb użytkowników.
KAN-therm Wall: ogrzewanie i chłodzenie płaszczyznowe - montaż krok po kroku
Montaż instalacji ogrzewania i chłodzenia płaszczyznowego jest kluczowym elementem w zapewnieniu komfortu termicznego w pomieszczeniach. System KAN-therm Wall oferuje nowoczesne rozwiązanie, które łączy w sobie efektywność energetyczną z łatwością instalacji. Poniżej przedstawiamy kluczowe informacje dotyczące montażu tego systemu.
Jaka jest zasada montażu i działania płaszczyznowego ogrzewania ściennego?
Zimą, zamiast otulać się ciepłym kocem, po prostu przytul się do ściany. A latem… zrób to samo, by poczuć przyjemny chłód. System KAN-therm Wall sprawi, że temperatura w twoim domu, będzie zawsze idealna. Nieco zabawnie może brzmieć polecenie – gdy, ci zimno, podejdź do ściany i się ogrzej – ale wypowiadamy je zupełnie serio. System KAN-therm Wall, polskiej firmy KAN, potrafi za pomocą specjalnych rur z wodą zamienić powierzchnię ściany w wielkoformatowy grzejnik. Emituje on ciepło do wnętrza domu, sprawiając, że pomieszczenie nagrzewa się do wybranej temperatury. Tak naprawdę wcale nie musisz się przytulać do ściany, jej ciepło odczujesz nawet na kanapie.
Ogrzewanie podłogowe czy grzejnikowe? Znajdź najlepsze rozwiązanie do Twojego domu!
Choć instalacje ogrzewania płaszczyznowego cieszą się wśród inwestorów coraz większą popularnością, standardowe grzejniki nadal znajdują zastosowanie w wielu domach. Wspólnym mianownikiem obu tych rozwiązań jest oczywiście troska o komfort termiczny mieszkańców. Czym jednak się różnią? Na co zwrócić uwagę wybierając dane rozwiązanie?
Ogrzewanie podłogowe przyjazne alergikom
Instalacja wodnego ogrzewania podłogowego to idealne rozwiązanie dla osób, które w sezonie grzewczym walczą z alergią. Jest energooszczędne, estetyczne i ogranicza rozprzestrzenianie się roztoczy.
Co z rurami stalowymi?
Ze względu na słabą odporność na korozję, rury stalowe montuje się dziś dość rzadko. Poza tym ich instalacja jest procesem pracochłonnym.
Jakie są zalety ogrzewania płaszczyznowego - podłogowego lub ściennego?
Temat ogrzewania podłogowego i ściennego powraca w mediach jak bumerang. Ale programy, artykuły czy wypowiedzi nie dają często jasnego obrazu technologii, która ma poprawić komfort życia. A przy okazji zapewnić spore oszczędności. Poznaj więc System KAN-therm, który na zawsze zmieni twoją wizję ogrzewania płaszczyznowego.
O czym należy pamiętać przed ułożeniem ogrzewania podłogowego?
Podczas wyboru ogrzewania płaszczyznowego należy sprawdzić możliwość jego zastosowania w danym rozwiązaniu architektonicznym. Należy również określić docelowe źródło ciepła (kocioł tradycyjny, gazowy lub olejowy czy może źródło niskotemperaturowe jak kocioł kondensacyjny czy pompa ciepła). Ma to zdecydowany wpływ na konieczność stosowania dodatkowych układów mieszających bądź to w samej kotłowni bądź przy rozdzielaczach instalacyjnych.
Ogrzewanie podłogowe w pigułce
Podczas wyboru ogrzewania płaszczyznowego należy sprawdzić możliwość jego zastosowania w danym rozwiązaniu architektonicznym (konstrukcja i nośność stropów, docelowa grubość wylewek, zastosowane okładziny posadzkowe).
Jakie korzyści płyną z zastosowania automatyki bezprzewodowej w ogrzewaniu płaszczyznowym?
Odpowiedzi udziela Piotr Bertram Doradca Techniczny KAN Sp. z o.o. Komfortowy i energooszczędny dom to cel i marzenie współczesnych rodzin planujących budowę lub modernizację swoich siedzib i mieszkań.