Porady
- Wszystkie
- Stan surowy zamknięty
- Domy i konstrukcje
- Surowce podstawowe
- Fundamenty, ściany, stropy
- Izolacje termiczne i akustyczne
- Hydroizolacje
- Dachy i rynny
- Okna, drzwi, bramy, oranżerie
- Akcesoria do okien i drzwi
- Rolety, kraty rolowane, markizy, żaluzje, okiennice
- Instalacje
- Materiały do instalacji
- Instalacje grzewcze
- Instalacje wodociągowe
- Kanalizacja i odwodnienie
- Wentylacja, klimatyzacja
- Systemy kominowe, kominki i piece
- Centralne odkurzanie
- Instalacje elektryczne
- Dom bezpieczny i inteligentny
- Wykańczanie i urządzanie
- Chemia budowlana
- Okładziny ścienne, podłogowe, elewacje
- Podłogi i posadzki
- Systemy suchej zabudowy
- Schody i balustrady
- Oświetlenie
- Wyposażenie wnętrz
- Wokół domu
- Narzędzia
- Ogniwa fotowoltaiczne
Eco-Palnik ZPD Skiepko Wiesław Skiepko
Czy palnik na pellet w nowoczesnej instalacji grzewczej to dobry wybór?
Pellet jako paliwo oznaczające czystość, komfort i ekologię jest coraz popularniejszy. To zrozumiałe, że nie chcemy spędzać zimowych dni na żmudnym i męczącym dokładaniu do tradycyjnych pieców, tracić czasu na przygotowanie i sezonowanie drewna czy zwożenie węgla.
Gama Plastic
Jak działa oczyszczalnia drenażowa?
Zasada działania tradycyjnej oczyszczalni ścieków polega na dwuetapowym oczyszczaniu ścieków bytowo-gospodarczych.
Galmet
Jakie zalety ma kocioł na pellet?
Jedną z najważniejszych decyzji, które należy podjąć na etapie budowy bądź modernizacji domu jest ta, odnosząca się do wyboru właściwego systemu ogrzewania. Warto wtedy wybrać urządzenia, które zapewnią niskie koszty ogrzewania i wysoki komfort użytkowania, szczególnie takie, które wykorzystują Odnawialne Źródła Energii (OZE). Takim rozwiązaniem są kotły z podajnikiem, na pellet.
Glen Dimplex
Ciepło z gruntu, powietrza czy wody?
Do dyspozycji są 3 źródła ciepła (dolne źródło ciepła): powietrze zewnętrzne, grunt lub woda gruntowa.
INTER-PLAST
Kilka wskazówek do aranżacji łazienki na poddaszu
Urządzenie funkcjonalnej łazienki na poddaszu to spore wyzwanie. W swobodnym planowaniu przeszkadzają przede wszystkim skosy i obniżony sufit. Kąty i zakamarki też nie ułatwiają zadania, z drugiej jednak strony przy odrobinie wyobraźni można je sprytnie wykorzystać. Aranżacji przestrzeni łazienkowej trzeba poświęcić wiele uwagi i dokonać drobiazgowych pomiarów. Przestawianie czegokolwiek po zakończeniu remontu będzie bardzo trudne ze względu na poprowadzone rury i wyznaczone miejsca odpływu.
AS PPH Producent odwodnień liniowych i punktowych
Jak prawidłowo układać i uszczelniać korytka monolityczne?
W celu uzyskania szczelnego połączenia należy podczas montażu korytek nałożyć zaprawę klejową na damski felc a po dociśnięciu drugiego korytka nadmiar zaprawy zebrać. Następnie obetonować boki korytek według rysunków.
Zaopatrzenie domu w wodę ze studni
Budynki, które nie są podłączone do sieci wodociągowej, można w prosty i wygodny sposób zasilać wodą z indywidualnych źródeł w formie studni kręgowych bądź wierconych. Co więcej tego typu rozwiązania pozwalają na generowanie pewnych oszczędności, szczególe jeżeli wykorzystujemy wody gruntowe do celów nawadniania zieleni, jak również stajemy się niezależni w przypadku awarii sieci wodociągowej.
AmeriGas Polska
Jak oszczędzać energię ogrzewając dom?
Instalacje na gaz płynny są jednym z najwygodniejszych i najpopularniejszych sposobów ogrzewania w Polsce. Są w pełni bezobsługowe, a do tego ekologiczne. A co zrobić, żeby ograniczyć koszty ich eksploatacji?
PPH WADEX S.A.
Jak uniknąć pożaru sadzy w kominie?
Kończący się sezon grzewczy skłania do podsumowań przyczyn wypadków przy eksploatacji urządzeń grzewczych, Jednym z takich zdarzeń o rosnącym w ostatnim czasie nasileniu występowania jest tzw. pożar sadzy. Zjawisko to polega na zapaleniu nagromadzonych wewnątrz przewodu kominowego pozostałości po pracy urządzenia grzewczego czyli sadzy. Powstaje ona w wyniku niepełnego spalania się różnych materiałów stałych, np. mokrego drewna, drewna iglastego, płyt wiórowych, śmieci i odpadów komunalnych, elementów z tworzywa sztucznego i gumy.
PELLAS X Sp. z o.o. sp.k.
Jak często należy czyścić kocioł z palnikiem pelletowym?
Częstotliwość czyszczenia kotła z palnikiem pelletowym zależy od obciążenia kotła i ilości spalonego paliwa, co użytkownik powinien zaobserwować w trakcie eksploatacji.
Stiebel Eltron Polska
Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie i chłodzenie domu pompą ciepła?
Właściciele nowo wznoszonych budynków, jak i tych, poddawanych modernizacji coraz częściej decydują się na nowoczesne i co ważne ekologiczne systemy oparte na pompie ciepła. Dlaczego urządzenia te są coraz bardziej popularne? W jaki sposób przekazują energię i pozwalają na oszczędności?
Pro-Vent Systemy Wentylacyjne
Czy w domu może być zdrowiej niż na dworze?
Podstawowym zadaniem wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej jest poprawienie jakości powietrza w domu. Co jeżeli jednak nasze wymagania się na tym nie kończą? Czy jest możliwe aby powietrze w domu było zdrowsze niż na dworze?
UST-M Sp. z o.o.
Centralne odkurzanie krok po kroku
System centralnego odkurzania to rozwiązanie, które stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego odkurzacza. Pośród największych zalet systemu wymienić można przede wszystkim fakt, że dzięki niemu wciągnięty kurz nie trafia z powrotem do budynku. Centralny odkurzacz pomoże nam także posprzątać bez uporczywego hałasu i konieczności dźwigania ciężkiego sprzętu.
Jaga Polska
Na co zwrócić uwagę wybierając grzejnik kanałowy?
Czy ważniejsza jest konstrukcja wymiennika, stabilność koryta, efektywność wentylatorów, a może długość gwarancji? Oto kilka porad przygotowanych przez firmę Jaga – prekursora w dziedzinie ogrzewania kanałowego – które pomogą nam w podjęciu właściwej decyzji.
Elterm
Jakie są koszty ogrzewania kotłem elektrycznym?
Koszty ogrzewania domu kotłem elektrycznym zależą od wielu czynników, najbardziej jednak od samego obiektu ogrzewanego. Dlatego też do zobrazowania szacunkowych wyliczeń, w poniższej tabeli wykorzystano parametr EUco – określa on roczną ilość energii na potrzeby ogrzewania (ewentualnie chłodzenia), wentylacji i przygotowania ciepłej wody użytkowej, uwzględniając wszystkie straty oraz zyski ciepła.