PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Grzejniki wodne

Grzejniki dekoracyjne nie tylko ładne, ale i funkcjonalne

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Kto pamięta jeszcze stare, żeliwne kaloryfery? Między ich żeberkami królował kurz, a wątpliwą estetykę nie były w stanie przykryć nawet modne w pewnym okresie drewniane obudowy. Jeśli się zastanowić, można uznać, że od czasów, gdy były powszechnie stosowane, minęła już cała epoka. Dziś kaloryfer nie tylko grzeje, ale i zdobi. Są miejsca, takie jak łazienka, w których może być nawet wyznacznikiem stylu.

Ponadczasowe grzejniki typu drabinki

O grzejnikach nie tylko funkcjonalnych, ale i ładnych można w zasadzie zacząć mówić od momentu, w którym pojawiły się tzw. drabinki. Ich prosta, ale jednocześnie estetyczna konstrukcja komponuje się z każdym niemal stylem, oferując przy okazji miejsce do osuszenia ręcznika po kąpieli. To grzejnik, którego design nie wpada w wizualny konflikt z żadnym wyposażeniem sanitarnym. Świetnie zgrywa się zarówno z nowoczesnym, jak i tradycyjnym wzornictwem.

Grzejnik Loft z oferty Alplast-Radeco
Grzejnik Loft z oferty Alplast-Radeco

Grzejniki typu drabinka najczęściej oferowane są w nieinwazyjnym białym kolorze. W ofercie firmy Radeco znajdziemy jednak w tej klasycznej linii szeroką gamę kolorystyczną, którą bez problemu dopasujemy do koloru naszej łazienki, bądź to wtapiając grzejnik w tło, bądź wydobywając z niego i traktując jako dominujący, barwny akcent. Wyboru dokonać możemy spośród ponad 20 kolorów, pośród których znajdziemy zarówno eleganckie czernie i szarości, jak i barwy ziemi, a nawet mocno wyraziste pomarańcze i czerwienie.

Grzejnik Vibo z oferty Alplast-Radeco
Grzejnik Vibo z oferty Alplast-Radeco

Bardzo nowocześnie prezentować się będą grzejniki drabinkowe w wersji chromowanej. Pierwszym stylem, który przychodzi na myśl, gdy na nie patrzymy, jest surowy loft, którego mogą być wyrazistym akcentem. Doskonale wpasują się jednak także w styl glamour, który z natury lubi wszystko, co błyszczące, a także w przemysłowy steampunk czy lubiący metaliczne odcienie modernizm.

Grzejnik Slant z oferty Alplast-Radeco
Grzejnik Slant z oferty Alplast-Radeco

Bardziej odważni projektanci w ofercie Radeco znajdą drabinki o nietypowych kształtach. Smukły i strzelisty model Tubo stylizowany jest na kompozycję rur instalacyjnych i sprawdzi się nawet tam, gdzie na jego montaż przeznaczyć możemy jedynie wąski pas ściany. Interesującym wyborem może się również okazać model Claro, który w nietypowym podziale drabinki łączy zalety funkcjonalności i harmonii.

Grzejniki jak rzeźby

Grzejniki dekoracyjne Design Program to zdecydowanie nasze ulubione produkty Radeco. Mnogość form, jakie oferowane są w tej serii sprawia, że każdy znajdzie pośród nich taki, który stanie się największą ozdobą łazienki. W zależności od upodobań, do klasycznych i eleganckich wnętrz, a także do SPA świetnie dopasują się grzejniki Stone czy Wiking.

Grzejnik Atom z oferty Alplast-Radeco
Grzejnik Atom z oferty Alplast-Radeco

Ekskluzywną i jednocześnie subtelną ozdobę zapewnią łazienkom modele Lea, Cedro, Costa czy Etna. Prawdziwe szaleństwo formy w połączeniu z najlepszym designem odnajdziemy z kolei w modelach Atom, Loco, Lento, Coral czy Spider. Do listy niebanalnych grzejników, które pretendować mogą do najpiękniejszej ozdoby łazienki, dopisać należy serię Albero LED.

Grzejnik Cedro z oferty Alplast-Radeco
Grzejnik Cedro z oferty Alplast-Radeco

Znajdziemy w niej grzejniki panelowe połączone ze szkłem, na licu którego widnieją wzory podświetlone ledami, dopełnione drzewem ze stali. Model ten występuje w ponad 20 barwach RAL, spośród których możemy wybrać zarówno kolor szyby jak i obudowy grzejnika. Na uwagę zasługują także wzory pochodzące z linii Radeco Kids, takie jak grzejniki Auto czy Casa. Ich oryginalny kształt, przypominający dziecięcy rysunek auta czy domku, będzie fantastycznym akcentem np. w łazienkach w przedszkolu.

Grzejnik Coral z oferty Alplast-Radeco
Grzejnik Coral z oferty Alplast-Radeco

Nowością w ofercie marki Radeco są grzejniki płytowe, a wśród nich dekoracyjne modele Point P oraz Point S z gładkim panelem czołowym oraz stylowymi przetłoczeniami. Grzejniki te zasilane są od dołu i mają wbudowany zawór termostatyczny (bez głowicy termostatycznej). Z kolei pionowe grzejniki płytowe Venezia P i Venezia S doskonale dopasowują się do pomieszczeń z wysokimi oknami.

Grzejnik Loco z oferty Alplast-Radeco
Grzejnik Loco z oferty Alplast-Radeco

Wybór grzejnika do łazienki jest ważnym i niełatwym zadaniem. Urządzenie musi posłużyć nam przez następne lata, jednocześnie zdobiąc i spełniając swoją funkcję. Zanim zakupimy grzejnik powinniśmy się zastanowić, czy będziemy korzystać z możliwości suszenia na nim ręczników. Odważne modele warto również wcześniej zwizualizować na projekcie.

źródło i zdjęcie: Alplast-Radeco

Budujemy Dom maj 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska czerwiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum