Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Grzejniki dekoracyjne nie tylko ładne, ale i funkcjonalne

Kto pamięta jeszcze stare, żeliwne kaloryfery? Między ich żeberkami królował kurz, a wątpliwą estetykę nie były w stanie przykryć nawet modne w pewnym okresie drewniane obudowy. Jeśli się zastanowić, można uznać, że od czasów, gdy były powszechnie stosowane, minęła już cała epoka. Dziś kaloryfer nie tylko grzeje, ale i zdobi. Są miejsca, takie jak łazienka, w których może być nawet wyznacznikiem stylu.

Grzejniki dekoracyjne nie tylko ładne, ale i funkcjonalne
Alplast-Radeco GRZEJNIKI ŁAZIENKOWE I DEKORACYJNE
www.radeco.com.pl
Alplast-Radeco GRZEJNIKI ŁAZIENKOWE I DEKORACYJNE
www.radeco.com.pl
Dane kontaktowe:
52 327 22 22
Rynkowska 2, 85-503 Bydgoszcz

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Ponadczasowe grzejniki typu drabinki

O grzejnikach nie tylko funkcjonalnych, ale i ładnych można w zasadzie zacząć mówić od momentu, w którym pojawiły się tzw. drabinki. Ich prosta, ale jednocześnie estetyczna konstrukcja komponuje się z każdym niemal stylem, oferując przy okazji miejsce do osuszenia ręcznika po kąpieli. To grzejnik, którego design nie wpada w wizualny konflikt z żadnym wyposażeniem sanitarnym. Świetnie zgrywa się zarówno z nowoczesnym, jak i tradycyjnym wzornictwem.

Grzejnik Loft z oferty Alplast-Radeco
Grzejnik Loft z oferty Alplast-Radeco

Grzejniki typu drabinka najczęściej oferowane są w nieinwazyjnym białym kolorze. W ofercie firmy Radeco znajdziemy jednak w tej klasycznej linii szeroką gamę kolorystyczną, którą bez problemu dopasujemy do koloru naszej łazienki, bądź to wtapiając grzejnik w tło, bądź wydobywając z niego i traktując jako dominujący, barwny akcent. Wyboru dokonać możemy spośród ponad 20 kolorów, pośród których znajdziemy zarówno eleganckie czernie i szarości, jak i barwy ziemi, a nawet mocno wyraziste pomarańcze i czerwienie.

Grzejnik Vibo z oferty Alplast-Radeco
Grzejnik Vibo z oferty Alplast-Radeco

Bardzo nowocześnie prezentować się będą grzejniki drabinkowe w wersji chromowanej. Pierwszym stylem, który przychodzi na myśl, gdy na nie patrzymy, jest surowy loft, którego mogą być wyrazistym akcentem. Doskonale wpasują się jednak także w styl glamour, który z natury lubi wszystko, co błyszczące, a także w przemysłowy steampunk czy lubiący metaliczne odcienie modernizm.

Grzejnik Slant z oferty Alplast-Radeco
Grzejnik Slant z oferty Alplast-Radeco

Bardziej odważni projektanci w ofercie Radeco znajdą drabinki o nietypowych kształtach. Smukły i strzelisty model Tubo stylizowany jest na kompozycję rur instalacyjnych i sprawdzi się nawet tam, gdzie na jego montaż przeznaczyć możemy jedynie wąski pas ściany. Interesującym wyborem może się również okazać model Claro, który w nietypowym podziale drabinki łączy zalety funkcjonalności i harmonii.

Grzejniki jak rzeźby

Grzejniki dekoracyjne Design Program to zdecydowanie nasze ulubione produkty Radeco. Mnogość form, jakie oferowane są w tej serii sprawia, że każdy znajdzie pośród nich taki, który stanie się największą ozdobą łazienki. W zależności od upodobań, do klasycznych i eleganckich wnętrz, a także do SPA świetnie dopasują się grzejniki Stone czy Wiking.

Grzejnik Atom z oferty Alplast-Radeco
Grzejnik Atom z oferty Alplast-Radeco

Ekskluzywną i jednocześnie subtelną ozdobę zapewnią łazienkom modele Lea, Cedro, Costa czy Etna. Prawdziwe szaleństwo formy w połączeniu z najlepszym designem odnajdziemy z kolei w modelach Atom, Loco, Lento, Coral czy Spider. Do listy niebanalnych grzejników, które pretendować mogą do najpiękniejszej ozdoby łazienki, dopisać należy serię Albero LED.

Grzejnik Cedro z oferty Alplast-Radeco
Grzejnik Cedro z oferty Alplast-Radeco

Znajdziemy w niej grzejniki panelowe połączone ze szkłem, na licu którego widnieją wzory podświetlone ledami, dopełnione drzewem ze stali. Model ten występuje w ponad 20 barwach RAL, spośród których możemy wybrać zarówno kolor szyby jak i obudowy grzejnika. Na uwagę zasługują także wzory pochodzące z linii Radeco Kids, takie jak grzejniki Auto czy Casa. Ich oryginalny kształt, przypominający dziecięcy rysunek auta czy domku, będzie fantastycznym akcentem np. w łazienkach w przedszkolu.

Grzejnik Coral z oferty Alplast-Radeco
Grzejnik Coral z oferty Alplast-Radeco

Nowością w ofercie marki Radeco są grzejniki płytowe, a wśród nich dekoracyjne modele Point P oraz Point S z gładkim panelem czołowym oraz stylowymi przetłoczeniami. Grzejniki te zasilane są od dołu i mają wbudowany zawór termostatyczny (bez głowicy termostatycznej). Z kolei pionowe grzejniki płytowe Venezia P i Venezia S doskonale dopasowują się do pomieszczeń z wysokimi oknami.

Grzejnik Loco z oferty Alplast-Radeco
Grzejnik Loco z oferty Alplast-Radeco

Wybór grzejnika do łazienki jest ważnym i niełatwym zadaniem. Urządzenie musi posłużyć nam przez następne lata, jednocześnie zdobiąc i spełniając swoją funkcję. Zanim zakupimy grzejnik powinniśmy się zastanowić, czy będziemy korzystać z możliwości suszenia na nim ręczników. Odważne modele warto również wcześniej zwizualizować na projekcie.

źródło i zdjęcie: Alplast-Radeco