Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Reversus - rekuperator tak ciepły, że pracuje bez grzałek elektrycznych

Reversus to nowoczesny rekuperator, który może być podłączony do instalacji wentylacyjnej zarówno od góry, jak i od dołu urządzenia. Pozwala to na łatwe zamontowanie rekuperatora w pomieszczeniu gospodarczym, czy garażu, jak i na poddaszu domu. Dzięki możliwości podłączenia rekuperatora z dwóch stron równocześnie można wykonać typową instalację w domu jednorodzinnym dwukondygnacyjnym bez konieczności stosowania trójników.

Reversus - rekuperator tak ciepły, że pracuje bez grzałek elektrycznych
aeroVent Rekuperacja
www.aerovent.pl
aeroVent Rekuperacja
Dane kontaktowe:
606 792 314
ul. Tomaszowska 2, 04-840 Warszawa
Zobacz firmę w innym dziale: Centralne odkurzanie

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Rekuperatory Reversus występują w wielkościach od 200 do 650 m3/h. Można je instalować już w niewielkich domach, a największe urządzenie znajdzie zastosowanie w okazałych willach. Rekuperator 650 m3/h jest na tyle skutecznie i dokładnie zaizolowany, że producent pozwala na jego montaż nawet na zewnątrz budynku, bez obawy o wpływ warunków atmosferycznych.

Wszystkie rekuperatory Reversus charakteryzują się niezwykłą dbałością konstruktorów w kwestie zarówno szczelności, jak i izolacji cieplnej. Jako jedne z niewielu produktów na rynku, posiadają podwójną obudowę metalową ocieploną warstwą piany poliuretanowej sprasowanej pod ciśnieniem (PMLP). Taka konstrukcja gwarantuje utrzymanie doskonałych i niezmiennych w czasie właściwości cieplnych rekuperatora przez cały jego okres użytkowania. Warstwa izolacji z piany poliuretanowej nie wchłania wilgoci, więc rekuperator nie traci właściwości cieplnych nawet zainstalowany w wilgotnym otoczeniu. Urządzenie dostarczane jest ze zintegrowanym system mocowania do ściany, a na życzenie dostępne są specjalne podstawy do montażu na podłodze lub poddaszu.

Dzięki doskonałej izolacji obudowy i przemyślanej konstrukcji, rekuperator jest tak energooszczędny, że nie wymaga grzałek elektrycznych w celu zabezpieczenia wymiennika ciepła przed zamarzaniem. Mieszkańcy domu nie muszą się już obawiać wysokich rachunków za prąd.

Zastosowane wymienniki ciepła oraz energooszczędne wentylatory pozwoliły na uzyskanie najwyższych klas energetycznych. Doskonale zaizolowana obudowa daje również gwarancje bardzo skutecznej izolacji akustycznej, więc rekuperator jest cichy, a podłączony do prawidłowo wykonanej instalacji gwarantuje bezgłośną pracę całego systemu.

Wszystkie rekuperatory Reversus zostały zaprojektowane z uwzględnieniem łatwego użytkowania w domach jednorodzinnych. Przewidziano specjalne klapy do wymiany filtrów bez potrzeby otwierania całego urządzenia, a system automatycznego sterowania rekuperatorem wykorzystuje zrozumiały interfejs dotykowy. Pomimo swojej prostoty użytkowania, regulator rekuperatora umożliwia wykorzystanie wszystkich dostępnych opcji sterowania automatycznego. W każdej wersji wyposażenia rekuperator potrafi sterować przepływem powietrza przez wymiennik gruntowy lub sterować pracą wymiennika glikolowego, nagrzewnicą wodną lub współpracować z zewnętrznymi czujnikami komfortu powietrza badającymi stężenie CO2 lub zawartość wilgoci. Możliwość podłączeniu sterownika rekuperatora do systemu alarmowego domu, pozwala oszczędzać energię elektryczną w czasie nieobecności domowników. Każdy model rekuperatora Reversus wyposażony jest w 100% bypass wymiennika ciepła.

Każdy rekuperator Reversus wyposażony jest w system filtracji powietrza nawiewanego do pomieszczeń. Zastosowane filtry klasy F7, które potrafią̨ zatrzymać́ aż̇ 70% cząsteczek ePM2.5, odpowiedzialnych za najuciążliwsze zanieczyszczenia powietrza, takie jak niesławny smog, którego szkodliwe właściwości stają się przyczyną dzisiejszych chorób cywilizacyjnych.

Rekuperatory Reversus są produkowane w Europie, ich dostępność pomimo zawirowań rynkowych jest natychmiastowa, urządzenia sprzedawane są przez czołowych Polskich dostawców urządzeń instalacyjnych.