Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Kanlux SMART - nowoczesne elementy Twojej domowej instalacji

Systemy SMART HOME to coraz popularniejsze rozwiązania. Ich początków można szukać już kilkadziesiąt lat temu. Od dawna znane są nam wszystkim ściemniacze, które w obecnej chwili odchodzą powoli do lamusa. Nadal popularne są czujniki ruchu czy czujniki zmierzchu, montowane w newralgicznych miejscach, gdzie światło jest nam potrzebne w określonej sytuacji, czy o określonej porze. Często stosujemy adaptery z ręcznym programatorem do gniazda, w przypadku grzejników na prąd lub bojlerów. Wielu rodziców też wie czym są elektroniczne nianie. Te wszystkie urządzenia, a także sporo innych, to początki urządzeń SMART. Jak to wygląda dziś? Czy te nowe urządzenia potrafią zmienić naszą instalacje elektryczną i uczynić nasz dom inteligentnym?

Kanlux SMART - nowoczesne elementy Twojej domowej instalacji
KANLUX Oświetlenie
www.kanlux.com
KANLUX Oświetlenie
Dane kontaktowe:
32 388 74 00, 32 289 54 00, 32 289 66 44, 32 289 84 15, 32 289 85 46
Objazdowa 1-3, 41-922 Radzionków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Część podstawowych urządzeń SMART na szczęście nie wymaga od nas remontu, kucia ścian i przebudowy połowy domu. Co równie ważne, możemy je wszystkie kontrolować za pomocą telefonu lub tabletu i mieć je sparowane w jednej aplikacji. Takie są właśnie produkty Kanlux SMART. Stworzeniu tej serii przyświecało wprowadzenie takich urządzeń, które można zamontować w naszym domu, bez remontu i używać ich od razu.

Produkty Kanlux SMART
Produkty Kanlux SMART

Najpopularniejszym urządzeniem Kanlux SMART są oczywiście inteligentne żarówki LED - to one zastąpiły ściemniacze. Dają nam jednak o wiele więcej możliwości niż sam ściemniacz. Żarówki z serii Kanlux SMART to sterowanie przez mobilną aplikację, wykorzystującą sieć Wi-Fi 2.4GHz lub Bluetooth. Żarówki Kanlux SMART posiadają funkcje: ściemniania, płynnej zmiany barwy światła od ciepłej do zimnej (CCT) i koloru (RGB), który możesz wybrać z palety 16 milionów barw. Dzięki takim funkcjom jak harmonogramy, biorytm czy łączenia w grupy z innymi urządzaniami SMART, z powodzeniem dostosujesz światło w domu do Twojego rytmu życia. Światło możesz ustawić automatycznie do pory dnia, zaprogramować losowe włączanie i wyłączanie kiedy wyjeżdżasz, a chcesz sprawić wrażenie, że ktoś jest w domu, lub sterować nimi siedząc w danym pomieszczeniu. Jednak to jeszcze nie wszystko - dla pełnego komfortu użytkowania możesz sterować żarówkami Kanlux SMART za pomocą poleceń głosowych (Asystent Google/Alexa).

Adapter gniazda
Dzięki adapterowi gniazda możemy sterować (funkcja włącz/wyłącz) urządzeniami bez funkcji SMART

Żarówka, lub nawet cała ich grupa w domu, to jednak tylko początek. Kolejnym przydatnym urządzeniem są adaptery. Dzięki adapterowi gniazda możemy sterować (funkcja włącz/wyłącz) urządzeniami bez funkcji SMART (np.: żelazko, grzejnik, wentylator). Możemy również ustawić wybraną przez nas sekwencję czynności. Podstawowa funkcja to włącz/wyłącz, ale adapter ma także wbudowany zegar (tygodniowy z kalendarzem), funkcje losowe i funkcję licznika / odliczania. Dzięki temu możemy zaprogramować włączanie i wyłączanie różnych urządzeń o określonych porach, nawet kiedy nie ma nas w domu. Dodatkowo adapter posiada funkcję pomiaru zużycia energii (podłączonego do niego urządzenia), co obecnie może nam pomóc kontrolować zużycie prądu. Latem możemy zaprogramować włączenie klimatyzera na pół godziny przed naszym powrotem do domu, a zimą zrobić to samo z grzejnikiem elektrycznym.

Dzięki temu adapterowi zamienisz swój ulubiony przelewowy ekspres do kawy w codzienny "budzik". Zastosowań jest bardzo wiele. Adapter podłączamy do kontaktu, parujemy z aplikacją i gotowe. Jego bardziej zaawansowanym odpowiednikiem jest SMART przekaźnik on/off montowany podtynkowo (puszki fi 60). Umożliwia nam sterowanie obwodami gniazd wtykowych lub włączników światła nadając im funkcję SMART bez konieczności prowadzenia dodatkowej instalacji pomiędzy nimi. Warunkiem poprawnego działania jest przewód neutralny i fazowy w puszcze - co nie zawsze jest u nas standardem, więc należy sprawdzić czy nasza instalacja jest na to przygotowana lub skorzystać z adaptera.

Adapter podłączamy do kontaktu
Adapter podłączamy do kontaktu

Obecnie Kanlux w serii SMART proponuje też przekaźnik do sterowania silnikami rolet i żaluzji montowany podtynkowo (puszki O 60), który umożliwia nam sterowanie roletami z poziomu aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym, a także przekaźnik do sterowania bramą z czujnikiem otwarcia i zamknięcia. Może on współpracować w środowisku smart z innymi przyciskami dedykowanymi bądź wirtualnymi przez przypisane funkcje - takie jak zamknij czy otwórz. W najbliższym czasie planowane są wprowadzenia kolejnych nowości w tej kategorii.

Wszystkie produkty Kanlux SMART obsłużysz z jednej aplikacji SMART LIFE, która może kontrolować inteligentne urządzenia różnych marek i kategorii działające w systemie Tuya. Poprzez powiązania między swoimi urządzeniami i zaplanowanymi scenariuszami, twoje życie będzie prostsze, bezpieczniejsze i bardziej komfortowe. Rozwiązania Kanlux SMART bazują na platformie Tuya, dzięki czemu możesz połączyć je z wieloma innymi platformami, takimi jak: IFTTT, Google Home oraz Amazon Alexa. W ten sposób zyskujesz jeszcze większe możliwości działania i jeszcze lepiej dopasowujesz swój dom do własnych potrzeb.

Produkty Kanlux SMART
Produkty Kanlux SMART

Kanlux SA
ul. Objazdowa 1-3, 41-922 Radzionków
tel. 32 388 74 00
www.kanlux.com