Klimatyzatory Panasonic hamują rozwój SARS-CoV-2

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Klimatyzatory Panasonic hamują rozwój SARS-CoV-2

Panasonic opowiada o testach laboratoryjnych prowadzonych pod kątem skuteczności autorskiej technologii nanoe™ X w hamowaniu rozwoju wirusa SARS-CoV-2

aktualizacja: 2021-04-27 12:02:10
  • Naukowcy z Texcell przedstawiają szczegóły testów pierwszego w branży klimatyzatora hamującego rozwój SARS-CoV-2 w realistycznej komorze wielkości pomieszczenia
  • nanoe™ X - ważny czynnik technologiczny napędzający sprzedaż klimatyzacji w Europie
  • Rozszerzony zakres zastosowań technologii nanoe™ X obejmuje budynki mieszkalne, hotele, handel detaliczny, szpitale i gabinety stomatologiczne, a także kolej i motoryzację

Panasonic otworzył dziś swoje drzwi dla mediów, aby podzielić się istotnymi informacjami i danymi na temat rozwoju swojej autorskiej technologii nanoe™ X, która pomaga hamować rozwój niektórych wirusów, w tym SARS CoV-2, w pomieszczeniach zamkniętych. Po raz pierwszy w branży, dwóch naukowców z Texcell opisało i potwierdziło, jak z powodzeniem przetestowali model klimatyzatora Panasonic Etherea wyposażonego w nanoe™ X na nowym wirusie.

Prowadzona przez Noémi Besedes konferencja zgromadziła przedstawicieli wysokiego szczebla firm związanych z technologią oczyszczania powietrza, w tym Akihito Hirohata z laboratorium wynalazcy i zespołu badawczo-rozwojowego Panasonic nanoe™ X, a także niezależnych naukowców stojących za niedawnym wynikiem testu tej przełomowej technologii, Bruno Boisson i Luck Ty, obaj z Texcell.

Szczegóły testów laboratoryjnych przeprowadzonych przez Texcell

Specjaliści od wirusów z Texcell wyjaśnili, w jaki sposób urządzenie z technologią nanoe™ X nie tylko usunęło nowego koronawirusa z gazy w 45l pudełku, ale także, że używając urządzenia klimatyzacyjnego Etherea firmy Panasonic w komorze testowej o realistycznych wymiarach pomieszczenia 6,7 m3 - przetestowali i udowodnili, że technologia nanoe™ X wewnątrz klimatyzatora, uwalniając 4,8 miliarda rodników hydroksylowych na sekundę, zahamowała rozwój nowego koronawirusa w ciągu 8 godzin o ponad 90%, a w ciągu 24 godzin o 99,78%.

technologia nanoe™ X - detergent o naturalnym potencjale

Jednym z kluczowych powodów, dla których technologia nanoe™ X jest tak efektywna, jest to, że cząsteczki działają skutecznie zarówno w powietrzu, jak również na powierzchniach i w tkaninach. Wystarczy wyszukać hasło „rodniki hydroksylowe, detergent atmosfery”, a pojawi się kilka renomowanych źródeł, w tym NASA, które się na to powołują, wyjaśnił Uwe Sprengart z Panasonic Technical.

Proaktywne hamowanie rozwoju bakterii i wirusów

Oczyszczanie powietrza odbywa się poza urządzeniem klimatyzacyjnym poprzez aktywną produkcję rodników hydroksylowych do pomieszczenia, które hamują rozwój niektórych bakterii, wirusów i zapachów tam, gdzie one występują, a nie zwalcza je tylko wtedy, gdy są zasysane do samego urządzenia klimatyzacyjnego, wytłumaczył Sprengart, opowiadając o ofercie klimatyzatorów Panasonic wykorzystujących technologię nanoe™ X.

Jest to inna metoda w porównaniu z urządzeniami, które neutralizują powietrze przechodzące przez urządzenia, i które wymagają okresowego czyszczenia filtra, aby utrzymać deklarowane właściwości.

Fakt, że cząsteczki te (rodniki hydroksylowe) mogą następnie lądować na powierzchniach i wnikać w tekstylia, aby redukować zapachy i hamować rozwój bakterii, pleśni i niektórych wirusów, zmienia postać rzeczy, dodał Sprengart.

Ponad 20 lat doświadczenia w oczyszczaniu powietrza

Od momentu rozpoczęcia badań nad oczyszczaniem powietrza w 1997 roku i wprowadzenia technologii nanoe™ X na rynek w 2003 roku, technologia ta wzbudziła ogromne zainteresowanie, zdobywając nagłówki gazet i będąc przedmiotem niejednej debaty. Akihito Hirohata z zespołu badawczo-rozwojowego Panasonic nanoe™ X przedstawił cenny kontekst historyczny technologii oraz pokazał, w jaki sposób znaczące przełomy utrzymały dynamikę rozwoju i pozytywny postęp na tej drodze.

Rozwój biznesu dzięki nanoe™ X

Enrique Vilamitjana, Dyrektor Zarządzający Panasonic Europe podsumował wydarzenie, przedstawiając nowe możliwości biznesowe, jakie stwarza nanoe™ X. Vilamitjana stwierdził, że nanoe™ X jest kluczowym elementem w sprzedaży klimatyzacji, która wzrosła o prawie 50% w przypadku modeli z tą technologią. Zauważył, że trend ten utrzymuje się zarówno na rynku mieszkaniowym, jak i komercyjnym oraz we wszystkich głównych regionach Europy.

Komercyjne zastosowania nanoe™ X będą się rozwijać

Paul Aitchinson, Product Manager i ekspert ds. technicznych w Panasonic, przedstawił dodatkowo rozszerzone portfolio produktów komercyjnych Panasonic wyposażonych w nanoe™ X, podkreślając, że jednocześnie zużywają one minimalną ilość energii i nie wymagają konserwacji, ponieważ rodniki hydroksylowe są uwalniane nawet w trybie samej wentylacji, zużywając jedynie 25W energii. Technologia nanoe™ X daje nam nieskończone możliwości dla różnych pomieszczeń i przestrzeni. Chcemy, aby nasi klienci rzucili nam wyzwanie w różnych zastosowaniach, gdzie możemy badać, testować i optymalizować nasze systemy. Przyszłość technologii nanoe™ X rysuje się w bardzo świetlanych barwach, skomentował Aitchinson na zakończenie.

Więcej informacji o technologii nanoe™ X można znaleźć na stronie internetowej Panasonic.

Firma powiązana:
Panasonic

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Wentylacja z rekuperatorem - oszczędność, komfort i zdrowie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA