Badania technologii nanoe™ X pod kątem hamowania rozwoju koronawirusów

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 9-16 minut
Badania technologii nanoe™ X pod kątem hamowania rozwoju koronawirusów

Japoński Ośrodek Badania Jakości i Technologii Produkcji Wyrobów Tekstylnych potwierdził skuteczność technologii nanoe™ X od Panasonic w hamowaniu rozwoju nowych koronawirusów na powierzchniach w przestrzeni testowej o kubaturze 24 m3. Tym samym po raz pierwszy na świecie zweryfikowano skuteczność efektu hamującego osadzanie się nowego koronawirusa w przestrzeni testowej o wymiarach zbliżonych do typowych pomieszczeń spotykanych w warunkach rzeczywistych.

aktualizacja: 2022-04-25 09:32:57

nanoe™ X to technologia, która pobiera niewidoczną wilgoć z powietrza i przy zastosowaniu wysokiego napięcia wytwarza rodniki hydroksylowe zamknięte w nanocząsteczkach wody. Rodniki hydroksylowe hamują rozwój zanieczyszczeń, w tym niektórych bakterii i wirusów. Mają one silne właściwości oksydacyjne i są wysoce reaktywne, stąd ich krótka żywotność. Technologia nanoe™ X zawarta w małych cząsteczkach wody charakteryzuje się długą żywotnością i zdolnością rozprzestrzeniania się w obszarze obejmującym całą powierzchnię pomieszczenia. Wywołuje ona efekt hamujący na substancje lotne i osadzone na powierzchni.

Pierwsze tego typu badania nad swoją autorską technologią Panasonic przeprowadził w lipcu 2020 r., zweryfikowawszy tym samym potencjał technologii nanoe™ X w hamowaniu rozwoju nowego koronawirusa (SARS-CoV-2)*2, a w listopadzie 2021 r. - na jego cztery nowe warianty*3. Poprzednie badania przeprowadzano jednak w małej przestrzeni testowej o objętości 45 litrów.

Obecnie przeprowadzone zostało badanie porównawcze w przestrzeni testowej o kubaturze 24 m3 w celu porównania miana wirusa zastosowaniem technologii nanoe™ X i bez niej. Kawałek gazy nasączony szczepem Delta nowego koronawirusa poddano działaniu nanoe™ X przez 8 godzin, co pozwoliło potwierdzić efekt hamujący wynoszący ponad 99%.

Panasonic nadal będzie rozwijać potencjał technologii nanoe™ X opartej na naładowanych cząsteczkach wody i przyczyni się do uzyskania korzyści społecznych poprzez zapewnienia bezpieczniejszych przestrzeni.

Więcej informacji na temat przeprowadzonego badania można znaleźć na stronie internetowej Panasonic.

Przeczytaj
Może cię zainteresować
Dowiedz się więcej
+ Pokaż więcej
Firma powiązana:
Panasonic

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze maj 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom kwiecień 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje