Czym wyróżniają się grzejniki rewersyjne?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Czym wyróżniają się grzejniki rewersyjne?

Na tle innych grzejników wyróżnia je wysoka sprawność, krótki czas dostępu do ciepła, łatwość kontrolowania emisji ciepła, czyli pełna kontrola nad komfortem cieplnym, kosztem produkcji ciepła, precyzją emisji ciepła, a to oznacza poszanowanie energii i korzyść dla środowiska.

aktualizacja: 2021-07-27 08:48:17

Ponieważ budową przypominają chłodnicę, we współpracy z pompą ciepła mogą także chłodzić (typoszereg – grzejniki rewersyjne REVERS®).

Izotermia proponowana przez "podłogówkę" już nie jest szczytem komfortu cieplnego. Wymagania użytkowników idą znacznie dalej. Jak pogodzić stare i nowe trendy? Proponuję podział mocy grzewczej, niezbędnej do ogrzania pomieszczenia, na dwie części: dynamiczną (grzejnik niskotemperaturowy) i niedynamiczną (ogrzewanie podłogowe). Oba obiegi zasilamy czynnikiem grzewczym o tej samej temperaturze, i w zależności od potrzeb używamy łącznie lub rozdzielnie. Taka konfiguracja da efekt synergii zalet i zmniejszy skutki wady, jaką jest wielka bezwładność cieplna "podłogówki". Posiadaczom pomp ciepła, grzejniki w instalacji (typoszereg – grzejniki rewersyjne REVERS®) zapewnią funkcję chłodzenia.

 

Bogusław Wójcik
Właściciel REGULUS®-system

Fot. REGULUS®-system

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA