Grzejniki rewersyjne REGULUS®-REVERS do ogrzewania i chłodzenia

Wraz z pojawieniem się pomp ciepła oraz grzejników rewersyjnych nastąpiło otwarcie dotąd zamkniętej możliwości pracy układu centralnego ogrzewania również jako układu centralnego chłodzenia.

Grzejniki rewersyjne REGULUS®-REVERS do ogrzewania i chłodzenia
REGULUS - system REGULUS®-system - niskotemperaturowe systemy grzewcze
Dane kontaktowe:
33 496 99 99, 33 815 10 25
Grażyńskiego 51 43-300 Bielsko-Biała

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Posiadacze pomp ciepła mogą wykorzystywać je latem także do chłodzenia pomieszczeń. Warunkiem wykorzystania tej możliwości jest posiadanie grzejników rewersyjnych REGULUS®-system.

Chłodzenie przy pomocy pompy ciepła odbywać się może na dwa sposoby:

  1. Chłodzenie naturalne: poprzez wykorzystanie niskiej temperatury dolnego źródła (grunt lub woda w gruncie) - bez pracy sprężarki pompy ciepła, cyrkulacja czynnika w instalacji odbywa się wyłącznie przy współdziałaniu pompy cyrkulacyjnej instalacji centralnego ogrzewania (w tym przypadku centralnego chłodzenia).
  2. Chłodzenie aktywne: poprzez rewers na pompie ciepła - pracująca w trybie odwróconym sprężarka PC + pracująca pompa cyrkulacyjna instalacji c.o.

REGULUS®-REVERS. Grzejnik rewersyjny bazowy

WAŻNE: Każda już istniejąca instalacja dwururowa nadaje się do zastosowania w niej grzejników rewersyjnych. By przygotować instalację do opcji zastosowania w niej grzejników wspomaganych wentylatorem (instalacja nowa lub modernizowana), potrzebny jest grzejnik bazowy oraz doprowadzony w jego pobliże kabel elektryczny (pięciożyłowy). Na tym etapie w zasadzie każda opcja sterowania przewodowego czy bezprzewodowego pozostaje otwarta.

Poza wyłącznikiem on/off usytuowanym z boku, grzejnik ten wygląda z zewnątrz jak standardowy regulus (fot. 1). Od spodu grzejnik posiada wnękę, miejsce wpięcia wentylatora (łatwe mocowanie na magnesach, bez kontroli wzrokiem), gniazdko do podłączenia wentylatora do prądu oraz gniazdko sieciowe (fot. 2). Grzejnik tak wyposażony można nabyć oddzielnie tj. bez wentylatora, decyzję o jego zakupie odkładając na przyszłość. Grzejnik bazowy bez wentylatora pracuje jak standardowy grzejnik ścienny. Moc wentylatora wynosi od 3-12 W, a jego maksymalna głośność jest na granicy szeptu (ok. 28 dB(A)).

Poza wyłącznikiem on/off usytuowanym z boku, grzejnik REGULUS®-REVERS wygląda z zewnątrz jak standardowy regulus
Poza wyłącznikiem on/off usytuowanym z boku, grzejnik REGULUS®-REVERS wygląda z zewnątrz jak standardowy regulus (fot. 1)
Od spodu grzejnik ma wnękę, miejsce wpięcia wentylatora (łatwe mocowanie na magnesach, bez kontroli wzrokiem), gniazdko do podłączenia wentylatora do prądu oraz gniazdko sieciowe (fot. 2)

We współpracy z rozmaitymi typami pomp ciepła, dla celów obniżania temperatury powietrza w pomieszczeniu, prócz grzejników rewersyjnych, można korzystać z wentylatorowych zestawów ogrzewania kanałowego (fot. niżej).

Ogrzewanie kanałowe REGULUS®-system

Hybrydowa dystrybucja ciepła i grzejniki rewersyjne umożliwiają pełny wachlarz funkcji oraz strategii użytkowania instalacji centralnego ogrzewania/centralnego chłodzenia. Realizacja wielu strategii grzania, również z całkowitym niegrzaniem włącznie, ma na celu optymalizację zużycia wytworzonej energii z jednoczesną poprawą komfortu cieplnego i bezpieczeństwem cieplnym w wymiarze całorocznym.

REGULUS®-system - logotyp
REGULUS®-system
ul. Grażyńskiego 51, 43-300 Bielsko-Biała
www.regulus.com.pl, regulus@regulus.com.pl