Jakie są zalety wykonania ogrzewania podłogowego?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Jakie są zalety wykonania ogrzewania podłogowego?

Osobiście uważam, iż ogrzewanie podłogowe obecnie jest najefektywniejszym systemem grzewczym. Po pierwsze ogrzewanie podłogowe potrzebuje czynnika grzewczego o dużo niższej temperaturze niż w przypadku tradycyjnych grzejników. Gdzie różnica w temperaturach wynosi ponad 20 stopni. Kolejną ważną kwestią jest rozkład temperatury w pomieszczeniu.

Równomiernie rozprowadzone ciepło i korzystny układ temperatury (wyższy przy podłodze niższy w okolicach głowy) wpływa korzystnie na nasz komfort termiczny. Dzięki zastosowaniu ogrzewania podłogowego na całej powierzchni grzewczej występuje jednolita moc grzewcza. Następstwem tego jest dużo mniejsza konwekcja powietrza w pomieszczeniach i brak efektu unoszenia się cząstek kurzu w powietrzu.

Dzięki ogrzewaniu podłogowemu powietrze nie jest tak suche jak w przypadku stosowania tradycyjnych grzejników. Brak grzejników w pomieszczeniach zapewnia nam większą estetykę oraz umożliwia pełną dowolność przy aranżacji pomieszczeń.

Przy zastosowaniu automatyki do ogrzewania podłogowego możemy jeszcze bardziej ograniczyć wydatki na ogrzewanie domu, a jest to bardzo ważne przy dzisiejszych cenach surowców.

Sławomir Furdal
Kierownik ds. sprzedaży John Guest Polska Sp. z o.o.
fot. otwierająca: John Guest

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Jak dobrać grzejnik do instalacji?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!